آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

تجربیات: اصول تعمیر کارت گرافیک به صورت کامل

miladmd

کاربر
2011-11-08
12
58
تجربه 3 سال تعمیر کارت گرافیک pci

ابتدا کارت را با استفاده از بنزین سوپر یا تینر 10000 شستشو میدیم مواظب باشین که در بعضی از کارتها سوکتها خورده نشن

بعد از خشک شدن کامل تست تمام ماسفت ها و تعویض خازن های معیوب و تست فیوزهای روی بورد هیتر راروی 250 درجه روی باد با درجه 3 روی تمام g ram و cpu یه هیت سنگین میگریم نگران خوار مادر کارت نباشین هیت شما نباید بیشتر از 15 ثانیه طول بکشه
:busted_red::busted_red:
اگه جواب نداد کریستال رو تعویض کنین
اگه جواب نداد ا پورت dvi تصویر بگیرین
اگه جواب نداد سوکت های خروجی تصویر رو چک کنین یا تعویض کنین
اگه جواب نداد روی یه سیستم دیگه تست کنین
در مورد وجود خط افقی یا عمودی یه هیت سنگین روی بورد کار سازه در 90 درصد موارد
:busted_red::busted_red::busted_red:

sina.azimi

کاربر
2014-04-11
160
173
مهندس...اقا گرافیک خط میندازه ..چند بار چیپو ریسولد کردم...فلکسی حرفه ای هم دارم...ولی بازم فرقی نکرد...راستی اگه میشه اکم واضح تر توضیح بدید

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: abnuse1

scorpions

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-10-01
372
1,228
درود.دوست عزیز قبل از تمام کارها باید بدونین کارت گرافیک در چه شرایطی است.وقتی روی مادربرد نصب میشه روی کد تصویر میره و تصویر نمیده.یا اجازه راه اندازی به مادربرد نمیده و غیره.بعد اون مشخصه مشکل از کدوم قسمت است.فکر کنم بین توضیحاتتون بایوس زدن گرافیک یادتون رفت

saroveh

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2011-09-19
1,328
4,843
sari
تجربه 3 سال تعمیر کارت گرافیک pci

ابتدا کارت را با استفاده از بنزین سوپر یا تینر 10000 شستشو میدیم مواظب باشین که در بعضی از کارتها سوکتها خورده نشن

بعد از خشک شدن کامل تست تمام ماسفت ها و تعویض خازن های معیوب و تست فیوزهای روی بورد هیتر راروی 250 درجه روی باد با درجه 3 روی تمام g ram و cpu یه هیت سنگین میگریم نگران خوار مادر کارت نباشین هیت شما نباید بیشتر از 15 ثانیه طول بکشه
:busted_red::busted_red:
اگه جواب نداد کریستال رو تعویض کنین
اگه جواب نداد ا پورت dvi تصویر بگیرین
اگه جواب نداد سوکت های خروجی تصویر رو چک کنین یا تعویض کنین
اگه جواب نداد روی یه سیستم دیگه تست کنین
در مورد وجود خط افقی یا عمودی یه هیت سنگین روی بورد کار سازه در 90 درصد موارد
:busted_red::busted_red::busted_red:

سلام دوست گرامی همه ایراد ها از سخت افزار نمیتونه باشه امکان نرم افزاری هم دارن که با پروگرام کردن ایسی حافظه کارت کار میکنن در ادامه گرما دادن به چیپ با هیتر هم کار درستی نیست

miladmd

کاربر
2011-11-08
12
58
دوست عزیز اصلا من تا حالا از فلکسی استفاده نکردم و نمیکنم به دلایلی

یه هیت سنگین روی g ram های کارتت بگیر درست میشه

درضمن به بورد نگاه کن ببین خمیدگی داره یا نه

sina.azimi

کاربر
2014-04-11
160
173
ممنون ......اینا که گفتید بیس تعمیرات این قطعه هستش..تقریبا همه اونایی که اینجا هستن میدونن ...بازم ممنون

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: abnuse1
بالا