آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: روشن و خاموش شدن سریع مادربرد گیگا H55M-D2H

BEHROOZJAN

کاربر vip
کاربر
2014-08-06
232
628
پاورهم از چند پاور مطمئن موجود در کارگاه استفاده می کنم GREEN530-SILVER STON500-REDLIN680

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,205
تهران
بایوس اصلی رو بزنید . کد دیباگر هم بهم بدید . این حالت سلف تست مادربرد هست . اگر قطعات رو نتونه شناسایی نکنه این پروسه تکرار میشه .

BEHROOZJAN

کاربر vip
کاربر
2014-08-06
232
628
یعنی حتی اگه قطعه روش نباشه هم به این مشکل میخوره و برای روشن شدن خالی ،هم ، باید سی پی یو و رم روش حتما نصب باشه ؟

BEHROOZJAN

کاربر vip
کاربر
2014-08-06
232
628
راستش من تا الان برام پیش نیومده که بخوام مادربرد رو بدون سی پی یو ورم روشن کنم اونوقت مادربرد روشن نشه
جسارتا بنده مادربرد های مشابه با همین سوکت تست کردم و در صورتی که مادربرد سالم باشه بدون سی پی یو و رم هم به راحتی روشن میشه و روشن میمونه
ولی این مادربرد چه با قطعات و چه بدون قطعات این مشکل رو داره

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: sjsa

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,205
تهران
راستش من تا الان برام پیش نیومده که بخوام مادربرد رو بدون سی پی یو ورم روشن کنم اونوقت مادربرد روشن نشه
جسارتا بنده مادربرد های مشابه با همین سوکت تست کردم و در صورتی که مادربرد سالم باشه بدون سی پی یو و رم هم به راحتی روشن میشه و روشن میمونه
ولی این مادربرد چه با قطعات و چه بدون قطعات این مشکل رو داره

شما یک پردازنده و رم وصل کنید . البته به رم مطمئن باشید . تست کنید خبرش رو بدید .

BEHROOZJAN

کاربر vip
کاربر
2014-08-06
232
628
دوست گرامی عرض کردم با سه عدد رم و 2 عدد سی پی یو تست کردم و نتیجه همینی هست که عرض کردم خدمتتون
فقط میمونه کد دیباگر .
درحال حاضر اداره هستم بعد از ظهر که رفتم کارگاه حتما خدمت شما دوست خوب عرض خواهم کرد .
ممنون

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
ابتدا وضعیت جامپرها رو بررسی کنید .داخل پورت های USB و اسلات های رم و PCI و گرافیک رو از نظر شورتی بررسی کنید .طبق راهنمائی دوستان بایوس رو پروگرام کنید و ترجیحا هر دو بایوس یعنی MBios و BBios .در مورد روشن شدن یا نشدن مادربرد ،نمی شه با قطعیت کامل گفت که حتما باید روشن بشه .مثلا در مادربردهای جدید اگه هارد رو وصل نکنید سیستم مستقیما وارد تنظیمات بایوس می شه ( اینو بعنوان مثال عرض کردم نه دلیل ) ،در ثانی مادربرد مورد بحث بوت نمی شه و نمی شه گفت روشن نمی شه .ولتاژ قسمتهای مختلف رو هم حتما اعلام کنید .پایه های قطعات رو از نظر سولفاته بودن بررسی و در صورت نیاز رفع نمائید .
موفق باشید .

shahkoh

کاربر
2014-05-30
168
227
گرگان
منم به این مشکل برخوردم قطعات کنار برق 24 پیین رو بررسی کنید و فت های فاز رم رو هم بررسی کنید ..بایوس هم پروگرامش مرحله اول همکار گرامی $ir@an

بالا