آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک تکشو

مشکل: روشن و خاموش شدن سریع مادربرد گیگا H55M-D2H

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
عصری یه مادربرد گیگا به مدل GA-P61A-D3 با همین اشکال برام آوردن .دقیقا به محض زدن پاور فن CPUیه تکون کوچیک می خورد و فن پاور برای چند ثانیه می چرخید و دوباره همین روال تکرار می شد .این مدل هم دوال بایوس بود . با پروگرام بایوس مشکل حل شد .فکر می کنم مورد شما هم با پروگرام کردن حل بشه .
موفق باشید .

اسماعیل محبی

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2014-03-11
657
6,186
استان زنجان
سلام دوستان

در مادربردهایی که مین در حالت ریسیت قرار میگیرد اگر دیباگر موجود باشد کدها به صورت لپ خواهد بود ( چرخشی)

در اینگونه موارد ایراد هم میتونه از خود آی سی بایوس باشه هم از محتواش در مادربردهای دو ال بایوس دو نوع بایوس به نامهای :

M bios -----main

B bios-----back up

استفاده میشه که m بایوس اصلی و b بایوس بکاپ هست یا همون پشتیبان

یک ایراد دیگه در این نوع مشکل میتونه از فت مر بوط به فاز بایوس باشه که البته در بعضی موارد این مشکل پیش میاد

و در دیباگر شما کدی نخواهید داشت

این دو مورد رو چک کنید موفق باشید

BEHROOZJAN

کاربر vip
کاربر
2014-08-06
232
628
با سلام خدمت همه عزیزانی که لطف کردن و راهنمایی کردند .
کد دیباگر : متاسفانه هیچ کدی ندارد
ضمنا هردو بایوس پروگرم شد و نتیجه ای در بر نداشت
متاسفانه این ایراد ، ایراد شایع در مادربردهای سری 1156 هست و به گفته یکی از دوستان همکار یک پایه ID از سی پی یو مستقیما به چیپ میره و اعلام حضور سی پی یو رو به عهده داره مطلب مهم این هست که که قطعه واسطی بین این دو قرار نداره بنابراین در صورتی که این عیب بروز کنه یا سی پی یو رفته یا چیپ PCH با توجه به اینکه سی پی یو سالم هست فقط میمونه چیپ ..
از تعمیرش ناامید شدم (البته طبق نتیجه گیری این دوست همشهری خودم ) اگه دوستان نظر مخالف دارن اعلام بفرمایند )
نکته دیگر این که این سری مادربرد ها تا زمانی که سی پی یو رو نشناسند بطور دائم روشن نمیمونن .
متشکر از همگی :boos::boos::boos:

cybernova

مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
به این زودی از تعمیر دلسرد نشید .سعی کنید استانداردهای اولیه چک کردن قسمت های مختلف رو رعایت کنید و پس از اطمینان از این موارد ،کار رو ادامه بدید .اتفاقا برای بنده هم no code بود و با فایلی که از سایت سازنده گرفتم و فقط با پروگرام کردن بایوس اصلی مشکل حل شد .همیشه نسخه First Release یعنی اولین نسخه ارائه شده رو پروگرام کنید و پس از بوت شدن ،نسبت به آپدیت با آخرین نسخه اقدام کنید .شما CPU رو جدا کرده و پین های سوکت رو با حوصله و دقت بررسی کنید .شاید یکی از پین ها اندکی کج شده .ترجیحا با آی سی بایوس دیگه ای هم تست کنید .
موفق باشید .

BEHROOZJAN

کاربر vip
کاربر
2014-08-06
232
628
دوست خوبم
به این زودی از تعمیر دلسرد نشید .سعی کنید استانداردهای اولیه چک کردن قسمت های مختلف رو رعایت کنید و پس از اطمینان از این موارد ،کار رو ادامه بدید .اتفاقا برای بنده هم no code بود و با فایلی که از سایت سازنده گرفتم و فقط با پروگرام کردن بایوس اصلی مشکل حل شد .همیشه نسخه First Release یعنی اولین نسخه ارائه شده رو پروگرام کنید و پس از بوت شدن ،نسبت به آپدیت با آخرین نسخه اقدام کنید .شما CPU رو جدا کرده و پین های سوکت رو با حوصله و دقت بررسی کنید .شاید یکی از پین ها اندکی کج شده .ترجیحا با آی سی بایوس دیگه ای هم تست کنید .
موفق باشید .
ممنون
بنده هم اولین نسخه منتشر شده رو بایوس زدم متاسفانه هیچ چی در برنداشت
البته آی سی بایوس رو تعویض نکردم که این کار رو هم طبق راهنمایی شما انجام میدم و شما رو از نتیجه مطلع می کنم .
عموما زود دلسرد نمیشم اما وقتی اظهارات این دوستم در نظرم معقول اومد یه مقدا مایوس شدم ...ولی چشم ...ادامه میدم ببینم چی میشه
از شما خیلی ممنونم

BEHROOZJAN

کاربر vip
کاربر
2014-08-06
232
628
با سلام خدمت همه دوستان عزیز
آسی با یوس ها هردو تعویض شدند -هردو پروگرم شدند با فایل اصلی نسخه 1.0
متاسفانه ....:confusion: نشد که نشد

cybernova

مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
پین های سوکت CPU رو چک کردید ؟خود CPU رو تمیز کردید ؟با مسواک نرم به آرامی و با دقت پین ها رو تمیز کنید .نمی شه با قطعیت گفت چون عیب ها یکی بودن پس راه حل هم باید یکی باشه ولی 99% حالت های برد شما و برد بنده یکی هستن .
موفق باشید .

BEHROOZJAN

کاربر vip
کاربر
2014-08-06
232
628
استاد گرام
ضمن سلام و خسته نباشید
به عرض برسونم تمام اقدامات اولیه اعم از بصری و عملی انجام شده
جالب تر این که یک مادربرد MSI خیلی حرفه ای و با کیفیت (به اصطلاح سری BIG BANG ) هم اومده دقیقا مشکلش همینه
شاید اصلا دلیل اینکه این سوکت اینقدر زود منسوخ شد همین باشه ب
البته خودم به شخصه کمی به IO مشکوکم و اگه پیدا کنم حتما یه تستی میزنم
با توجه به اینکه مادربرد چراغهای اعلام وضعیت فاز های CPU داره و همه LEDها در وضعیت نرمال روشن میشن به مدار آی سی PWM مشکوک نیستم .ضمن اینکه در تست قطعه به قطعه همگی سالم بودن .
بهرحال ممنون
اگه نکته دیگه مونده دستور بفرمایید بنده اجرا میکنم

بالا