آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: یخ زدن اواپراتور یخچال فریزر مدل FR-631EW دوو و گرم شدن هوا درون قسمت یخچال

mamush

کاربر vip
vip
کاربر
2007-07-11
171
427
با سلام خدمت اساتید بزرگوار
من یه یخچال فریزر ددو مدل FR-631EW دارم که مدتی است دچار مشکل شده و اطراف فن اواپراتور یخ زده و صدا برخورد فن به یخ می دهد و درون یخچال هرچی هست بر اثر گرم شدن محیط داخلش خراب میشه.
تعمیرکاری اومد و یک قطعه تعویض کرد که الان با مطالعه در سایت متوجه شدم ترمودیسک را عوض کرده ولی مشکل همچنان باقی است. الان مجبورم از برق بکشم تا دوباره با آب شدن یخ درست بشه.
میخوام بدونم اهم ترمودیسک و طرز امتحانش چطوری هست چون این قطعه تعویضی عین قطعه فابریکش نیست و از کجا میتونم تهیه کنم.
اگه از دوستان کسی داره قیمت را پیام کنه ممنون میشم.
با سپاس از شما

oweis

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2007-04-27
546
1,377
38
بابل
www.oweiskala.ir
با سلام خدمت اساتید بزرگوار
من یه یخچال فریزر ددو مدل FR-631EW دارم که مدتی است دچار مشکل شده و اطراف فن اواپراتور یخ زده و صدا برخورد فن به یخ می دهد و درون یخچال هرچی هست بر اثر گرم شدن محیط داخلش خراب میشه.
تعمیرکاری اومد و یک قطعه تعویض کرد که الان با مطالعه در سایت متوجه شدم ترمودیسک را عوض کرده ولی مشکل همچنان باقی است. الان مجبورم از برق بکشم تا دوباره با آب شدن یخ درست بشه.
میخوام بدونم اهم ترمودیسک و طرز امتحانش چطوری هست چون این قطعه تعویضی عین قطعه فابریکش نیست و از کجا میتونم تهیه کنم.
اگه از دوستان کسی داره قیمت را پیام کنه ممنون میشم.
با سپاس از شما

دوست عزیز این مدل یخچال فریزر ترمودیسک نداره و برد دار هستش
احتمالا ایرادی که میفرمایید دلیلش موتور فن قسمت یخچال هستش
البته تا بازدید نشه نمیشه قطعی ایراد دستگاه رو گفت
شما از قطعه ای که تعویض شده عکس بگیر و اینجا بزار
از چفت شدن درب قسمت فریزر هم اطمینان حاصل کن تا هوایی به داخل راه نداشته باشه
یک المنت شیشه ای هم زیر اواپراتور هستش که با برق 220 تستش کن ببین سالمه یا نه
آ***تیک رو هم چک کن ببین خوب سرجاش نشسته ؟

م.زبردست

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
کاش درباره دیجیتالی بودن یانبودن نیز میگفتید-ترمودیسک اهم ندارد ومثل کلید عمل میکند یعنی برعکس ترموستات است(در سرمای زیر -12 وصل میشود) اشکال مختلفی دارد و فرقی نمی کند وعملکرد مشابه است-اگر کمتر از 10 روز صدا فن شنیده میشودشما ترموفیوز رابررسی کنید که داخل کپسولی شیشه ایی وباریک است وقتی سوخته باشد المنت به مدار نمی آیداین قطعه در حالت عادی باید جریان رارد کند--اگر بیش از ده روز طول میکشد به سوپاپ سر شلنگ خروجی آب بغل موتور توجه کنید که اگر پارگی، خرابی یا افتادگی داشته باشد براثر وکیوم بخارات به داخل، مدار کم کم یخ میزند-در مورد بعدی ضعیف شدن یا خرابی المنت ذوب برفک است وقتی دستگاه برفک عادی دارد (حدود 2 میل) باید المنت ظرف حداکثر4دقیقه گرم شده وذوب کند.-در نهایت سراغ فن میرویم که خرابی آن به ندرت باعث برفک میشود---در مدلهای دیجیتال به جای ترمودیسک سنسور هست که تست آن با روش آزمون با نمونه دیگر است

آخرین ویرایش:

mamush

کاربر vip
vip
کاربر
2007-07-11
171
427
سلام وسپاس از شما مهربانان
چشم هم عکس میزارم و هم با دقت بیشتر بررسی و نتیجه را اعلام میکنم
بازم ممنونم

mamush

کاربر vip
vip
کاربر
2007-07-11
171
427
سلام
من تو قسمت یخچال فن ندیدم و المنت هم وقتی دستی میزارم روی دیفراست گرم میکنه و ترمو فیوز هم وصل هستش و درب فریزر محکم بسته میشه پنل.jpgسنسورها.jpgدریچه دمش هوا در یخچال.jpg2دوو.jpg

پیوست‌ها

oweis

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2007-04-27
546
1,377
38
بابل
www.oweiskala.ir
با روش زیر میتونی 30 ثانیه المنت رو بیاری توی مدار و به عبارتی دیفراست دستی هستش

ابتدا REF SET را نگهدارید و سپس FRZ SET رو 5 بار فشار دهید.

توی این 30 ثانیه میتونی چک کنی که المنت توی مدار میاد یا نه

mamush

کاربر vip
vip
کاربر
2007-07-11
171
427
بله دوست من امتحان کردم و المنت میاد توی مدار و گرم میکنه

oweis

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2007-04-27
546
1,377
38
بابل
www.oweiskala.ir
پاسخ : رد: یخ زدن اواپراتور یخچال فریزر مدل FR-631EW دوو و گرم شدن هوا درون قسمت یخچال

بله دوست من امتحان کردم و المنت میاد توی مدار و گرم میکنه

ایراد از موتور فن میتونه باشه

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: mamush

mamush

کاربر vip
vip
کاربر
2007-07-11
171
427
پاسخ : رد: یخ زدن اواپراتور یخچال فریزر مدل FR-631EW دوو و گرم شدن هوا درون قسمت یخچال

چطوری میشه مطمئن شد؟
آیا از برد دستگاه هم میتونه باشه؟

oweis

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2007-04-27
546
1,377
38
بابل
www.oweiskala.ir

چطوری میشه مطمئن شد؟
آیا از برد دستگاه هم میتونه باشه؟

احتمال برد خیلی پایینه
من پیشنهادم اینه که موتور فن دستگاه رو عوض کنی

بالا