آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

ریختن آب روی لپ تاپ dell N5110 و ندادن تصویر

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

afagh_elect

کاربر
2014-09-30
37
27
سلام دوستان عزیز
یه لپ تاپ برام آوردن 5110 دل رو کیبوردش یکم آب ریخته بوده و روشن نمیشده وقتی بازش کردم دیدم آب از کیبورد رد شده و ریخته بود روی یه سمت آی سی I/O و سولفاته کرده بود وقتی خوب تمیزش کردم (با تینر ) وقتی با منبع تغذیه تستش کردم روشن شد و ولتاژ 5ولت و 3.3 ولتش بود و فن CPU هم کار میکنه cpu و GPU هم گرم میشه خلاصه همه چیز مرتب هست بجز ولتاژ VGA به شماره آی سی PU9201 به شماره RT8208BGQW که وقتی سلف PL9201 همین مدار را از مدار خارح میکنم خروچی آن 3.3 ولت میشود و بازدن سلف به مدار انگار که اتصال کوتاه است در ضمن مدار در صفحه 92 شماتیک و مدار DC/DC_VGA-Core است حالا نمیدونم چقدر راه را درست رفتم راستی چیپ PCH در پشت مدار است هم فکر میکنم یه کم زیادی داغ میکنه ولی شاید عادی باشه نمیدونم لطفا راهنماییم کنید ممنون

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
پایه های I/O رو با فلکس مرغوب ،هیت ملایم بگیرید .قطعات اطراف I/O رو هم مجددا چک کنید .وضعیت خروجی پورت VGA رو اعلام کنید .اگر تصویر نداشتید ،کلیه اتصالات مربوط به LCD رو جدا کرده و مجددا تست کنید .قطعات مرتبط با سلف رو هم تست کنید .
موفق باشید .

مهدی امجدی

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-12-25
2,476
19,505
ایران
با درود
در این موارد ، با تینر شستن کار اصلا پیش نمیرود اصلا پیش نمیرود
همانطور که مهندس بزرگوارمان فرمودند شما تمام بخش های که سلفاته زده و I/O و یا آب ریخته شده است را با مایع یا خمیر فلکس مرغوب هیت بکشید سپس شستشو دهید سپس با هیت نرم مناطق شستشو داده را هیت خیلی نرم بکشید تا تمام رطوبت ناشی از شستشو رفع گردد سپس نتیجه را اعلام فرمایید
موفق باشید

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا