آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: تصویر نداشتن مادربرد ایسوس p5Q SE2 و کد دیباگر 39

ajabovo

کاربر vip
vip
کاربر
2012-01-25
183
323
پاسخ : Re: تصویر نداشتن مادربرد ایسوس p5Q SE2 و کد دیباگر 39

سلام دوست عزیز

شما با رم دیگه هم تست کرده اید؟

با توجه به عکس رم شما از رم های نامرغوب بازار است

iran.repare

کاربر vip
vip
کاربر
2010-01-27
209
399
34
ارومیه
telegram.me
این مشکل رو تو برد گیگا داشتم با تعویض قطعات علامت گذاری شده با نمونه اصلی خودش مشکل برطرف شد.
البته تو این برد احتمال میدم که مشکل از این قطات باشه بهتره اول ولتاژگیری انجام بشه
01.jpg

pedro121

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-04-29
750
3,874
گلستان-مینودشت
سلام من این مشکل رو فراوان داشتم معمولا از فاز گرافیک هست که با شستشوی مین برد و زیر چیپ ست با تینر فوری 15000 حل شده! اگه با شستشو حل نشد بایوس پروگرم بشه و اگه باز هم حل نشد چیپ ست رو با دمای 300 درجه کمی گرما بده حواست باشه گرما بیش از حد نباشه احتمالا مشکل حل میشه

اسماعیل محبی

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2014-03-11
657
6,186
استان زنجان
سلام دوست من

کد 39 همونطور که دوستان فرمودند مربوط به فاز گرافیک هست اما چرا ؟

ببینید برای اینکه ما در اسلات گرافیک ولتاژ داشته باشیم نیاز به یک پرسه خاص داریم که ولتاژ رو

به گرافیک برسونیم و این ولتاژ از طریق پل جنوبی به گرافیک رسونده میشه شما کارهای زیر رو انجام بده

1- ببینید پل جنوبی حرارت نقطه ای دارد یا سطحی یعنی در کل پل حرارت به صورت یکسان و بیش از اندازه هست

یا نه فقط در یک نقطه حرارت بیش از اندازه هست

2- فت های تغذیه پل رو حتما چک کنید

3- خازنها رو بیرون از برد چک کنید ( اطراف پل جنوبی )

4- فت های اطراف گرافیک

البته باید اضافه کنم در بیشتر موارد این ایراد از پل جنوبی هست اما بهتر هست اول المانهای اطراف پل رو چک کنید

اگر حرارت نقطه ای بود حتما ریبال رو انجام بدید اما اگر در سطح پل پراکنده بود ریسولد رو امتحان کنید اگر جواب نگرفتید

ریبال البته ریسولد باید اصولی انجام شود

موفق باشید

ehsantlk

کاربر
2008-11-15
107
200
بجنورد
ممنون از راهنمایی همه دوستان و اساتید.
متاسفانه هنوز جواب نگرفتم و مشکل پا برجاست
لیست کارهایی که صورت گرفت

1 - شستشوی برد با تینر فوری
2 - تست خازنها و ماسفت های اطراف رم و گرافیک ( همگی سالم )
3 - حرارت ملایم به چیپ ها

ولی چندتا سوال برام پیش اومده که ممنون میشم جواب بدین
جناب اقای م محبی عزیز حرارت روی پل جنوبی یکدست نیست ولی به هیچ عنوان بیش از اندازی نیست و فقط کمی گرم میشود (حتی نزدیک داغ شدن هم نیست )
ولی حرارت قسمت بالا چیپ کمی بیشتر است . با اموزشی که در ضمینه ریسولد در سایت موجوده اغدام کردم ولی فرقی نکرد
متاسفانه امکانات ریبال رو ندارم ولی بزودی تهیه خواهم کرد و ریبال رو انجام میدهم
ولی نمیدونم با توجه به داغ نشدن چیپ ایا ضروری هست یا خیر؟

در خصوص ولتاژ های تغذیه اطراف گرافیک هم چند تا سوال داشتم که عکس هم گذاشتم . در سمت راست اسلات pci چند ماسفت وجود داره که مشخه ولتاژ 1.8 برای رم رو دارن تولید میکنن . در سمت چپ بالای اسلات pci کنار اتصال پاور یک مدار مشابه تغذیه رم ها است ( ای سی ها و ماسفت ها کاملا مشابه هستن ) که ولتاژ 1.09 رو داره میده . این ولتاژ چه ولتاژیه و برای کجا استفاده میشه؟ رو عکس هم مشخص کردم .
01 (1).jpg

آخرین ویرایش:

ehsantlk

کاربر
2008-11-15
107
200
بجنورد
ممنون از دوستان
مین بورد رو به یک نفر با تجربه دادم و با تعویض ای سی بایوس مشکل حل شد
من خودم بایوس رو دوبار پروگرام کردم و تو پرگرام کردن و کلا بررسی ای سی مشکلی نداشت و بدون مشکل پروگرام شد
برام جای سواله ولی خوب خوشبختانه مشکل برطرف شد

بالا