آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: تصویر نداشتن مادربرد ایسوس p5Q SE2 و کد دیباگر 39

ehsantlk

کاربر
2008-11-15
107
200
بجنورد
با سلام و عرض ادب
مادربرد با مشخصات داده شده تصویر ندارد و دیباگر کد 39 رو نشون میده
ولتاژ رم رو تست کردم 1.769 ولت رو داره ( بدون رم تست کردم و بوق رم رو میزنه )
قطعه ای هم داغ نمیشه روی مدار
مادربرد گرافیک انبورد نداره و از یک گرافیک PCI EXPRESS استفاده میشه ( بدون گرافیک هم کد مشابه رو میده )
اساتید ممنون میشم راهنمایی کنید

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: yx700

enzomartini

Banned
2014-02-24
556
2,769
آمل
طبق فرمایش دوستم آقا بهادر لطف کن ببا فایل بایوس سالم تست کن . آی سی بایوس تست کن ... سی پی یو رو تست کن ... اگه لازم شد مادریرد رو بشور ( با تینر) نه کف و صابون :96:

در نهایت اعلام نتیجه کن

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
در ادامه راهنمائی های دوستان ،با پاور و رم و CPU دیگه ای تست کنید .بدون رم چه کدی می ده ؟ولتاژ قسمت های مختلف رو بنویسید .وضعیت جامپرهای کلیر سیموس و پورت های USB و مخصوصا جامپر CHAISSIS ( در صورت وجود ) رو بررسی و در وضعیت نرمال قرار دهید .پایه های قطعات رو از نظر سولفاته بودن بررسی کنید .تست باتری بکاپ نیز فراموش نشود .
موفق باشید .

shahkoh

کاربر
2014-05-30
168
227
گرگان
همکار گرامی بعد از انجام کارهایی که دوستان گفتند به چیپ هم فشار بیارید ببینید تغییر میکنه !! وبعدشم هم کمی آروم به خود سی پی یو فشاربیاریید و بررسی کنید !!

غفور

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2012-01-22
966
1,962
golestan
دوست عزیز کد 39 بیشتر از گرافیک بوده ،شما آیا با گرافیک دیگه ای هم تستی کرده اید ؟اگه امتحان کردین تغذیه گرافیک را تستی کنید و نتیجه رو اعلام تا دوستان بهتره راهنمایی گنند البته فشار روی دوتا چیپ و سی پی یو فراموش نشود ببینید کدی دبیاگر با فشار تغییر میکند یا نه؟
Display bus initialization(39)
error messages

omidm11

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-01-19
310
508
تهران
دوست عزیز
در ادامه فرمایشات اساتید عزیز،یه هاردی که ویندوز سالم داره واز سالم بودن ویندوزش مطمئن هستید به مادربرد وصل کنید و چراغ هارد رو هم در قسمت پین پنل وصل کنید و سپس مادربرد را استارت کنید،اگر چراغ هارد چشمک لود کردن اطلاعات رو زد فک نکنم نیازی به دستکاری بایوس باشه و باید توجهتون رو معطوف کارت گرافیک،تغذیه گرافیک و سوکت گرافیک نمایید...
موفق باشید

shams.iran

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-05-28
850
8,145
ايران
دوست گرامي اگر بدون رم بوق ميزنه اشكال در تغذيه فاز رم و گرافيك هست. شما ماسفت ها و آيسي درايور رم رو برسي كنيد و ولتاژگيري نماييد . اينكه اسلات رم ولتاژ 1.8 ولت رو داره دليل بر سالم بودن مدار رم نميباشد. كد 39 مربوط به فاز ram و گرافيك ميباشد. شما در مدار vram و vtt تمركز كن. در ضمن يك نمونه عكس از مين برد بزاريد تا راهنمايي بهتر بشه.

آخرین ویرایش:

ehsantlk

کاربر
2008-11-15
107
200
بجنورد
ممنون از دوستان بابت راهنمایی
متاسفانه چند روزی به پروگرامر دسترسی ندارم ولی به محض که تونستم فلش میزنم

برد رو شستشو دادم
دیباگر بدون رم خطای d3 رو نشون میده و سیستم هم بوق میزنه
وضعیت کلیر سیموس و باتری و .. رو چک کردم و همه چیز اوکی بود
با فشار رو قسمت های مختلف کد فرقی نمیکرد و روی همون 39 مونده
فکر کنم تا پروگرامرم اوکی بشه باید صبر کنم
روش دوست عزیز امید هم تست کردم و هارد با ویندوز وصل کردم ولی چراغ هارد روشن نشد

ولتاژ ها رو اندازه گرفتم
روی گرافیک ولتاژها ی 11.61 ولت و 3.272 رو دارم
فقط یه سوال راجع به ولتاژهای رم برام پیش اومده
ولتاژ روی اسلات رم باید 1.8 باشه و روی خود رم نصف اون یعنی 0.8 ولی تو عکس هم نشون داد اینجا برعکسه
اساتید مون میشم باز راهنمایی کنید
عکس هم اپلود کردم
03.jpg02.jpg01.jpg

آخرین ویرایش:
بالا