آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: بالا نیومدن سیستم حین اتصال به هارد

mohammad2938

کاربر
2013-10-09
36
29
با عرض سلام
یه سیستم DDR3 ci5 بستم که بعد 2 3 ماه مشتری آورد پیشم که خاموش شده و دیگه بالا نمیاد.سیستمم 2 تا هارد داره .وقتی تست کردم دیدم با جدا کردن هارد اصلی (ویندوز) سیستم بالا اومد.ولی وقتی هارد رو وصل میکنم بعد از روشن شدن رو صفحه اول لوگوی ASUS گیر میکنه و کیبورد هم کار نمیکنه که تو setting برم
هارد ظاهرا مشکل دار رو روی 2 تا سیستم دیگه وصل کردم دیدم اونا باهاش مشکلی ندارن و بوتش میکنن.همچنین با HDtune تست کردم دیدم هیچ بدسکتوری نداره.
روی سیستم هم 2تا هارد دیگه وصل کردم دیدم اونا رو بوت میکنه و مشکلی نداره.کابل دیتای ساتا رو هم عوض کردم تاثیری نداشت.پاورم رو عوض کردم تاثیری نداشت.اتصالات دیگمو قطع کردم رو سیستم تاثیری نداشت.
به کمک فوری نیاز دارم.کسی چیزی به ذهنش میرسه؟

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: shahkoh

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
ابتدا عنوان رو ویرایش کرده و مدل و برند مادربرد رو هم ذکر کنید .در متن مدل هاردها رو هم ذکر بفرمائید .هارد ها رو بصورت تکی وصل کرده و تست کنید .هارد حاوی سیستم عامل رو به اولین پورت ساتا ( در برخی مادربردها SATA0 و در برخی دیگر SATA1 ) وصل کنید .تنظیمات بایوس رو به حالت دیفالت درآورده و سپس ترتیب بوت رو تنظیم کنید .در برخی مادربردهای جدید ،قسمتی برای انتخاب نوع سیستم عامل هم وجود دارد که باید رعایت شود .با ویندوز لایو سیستم رو بوت کنید و هارد رو از نظر ویروسی شدن و یا ناقص بودن فایل های سیستم بررسی کنید .
موفق باشید .

shahkoh

کاربر
2014-05-30
168
227
گرگان
همکار گرامی مشکل جالبیه زیاد بهش فکر کردم اول جامپر های هارد روبررسی کن ..درایور های ساتا رو چک کن ببین کندگی قطعه نداره ...دوستان دیگه هم اگه نظری دارن بدن !!تا مشکل حل بشه

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: cybernova

pedro121

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-04-29
750
3,874
گلستان-مینودشت
بایوس رو آبدیت کن من همین مشکل رو با یه سیستم داشتم با آبدیت بایوس حل شد ممکنه ایم مادربرد هارد ها با ظرفیت بالا رو پشتیبانی نکنه احتمالش هست برای حل مشکل آبدیت بایوس گزاشته باشن لطفا چک کن در ضمن روی بعضی از مین بردها ساتا به رنگ مشکی و قرمز هست اگه مین برد شما دارای پرت ساتا با 2 رنگ متفاوت هست هارد دارای سیستم عامل رو با هر دو رنگ ساتا تست کن

arsa-pc

کاربر vip
کاربر
2013-09-14
111
335
سلام دوست عزیز هاردها رو یکی یکی روی همون سیستم چک کن ببین بوت میشه یا نه اگه بوت کرد به احتمال زیاد پاورت ضعیف کرده.بهتره که بگم از کابلهای زرد و ابی رنگ برای هارد استفاده کنیم. کابلهای قرمز رنگ به مرور به هارد لطمه وارد میکنه

m32642k

کاربر
2014-03-12
2
0
oon hardi ke gir mizaneh bbar roo ye system e dige ke maderbordesh asus nabashe 100 mega byte sho pak kon

بالا