آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: روشن نشدن گوشی نوکیا لومیا 925

manatech

کاربر
2013-01-27
65
186
با سلام. اخیرا نسخه پیش نمایش برای ویندوز موبایل ۱۰ منتشر شده بود که من هم گوشی خودم رو به این نسخه پیش نمایش آپدیت کردم. بعد از آپدیت گوشی به طور غیر عادی داغ می شد و شارژ گوشی نیز خیلی زود تموم می شد. حتی وقتی گوشی در حالت خواب بود هم گوشی داغ میشد. مجبور شدم گوشی رو به ویندوز قبلی که ۸.۱ بود برگردونم. این کار رو با نرم افزار Windows Phone Recovery Tool انجام دادم. یه چیزی حدود ۱.۵ گیگابایت دانلود شد. موقع نصب این فایل گوشی که با یو اس بی به کامپیوتر وصل بود ناگهان خاموش شد و دیگه روشن نشد. سافت ریست و هارد ریست هم کار نمی کنه. حتی گوشی شارژ هم نمیشه. آیا احتمالش هست که باتری گوشی خراب شده باشه؟ اگه مشکل از باتری باشه آیا می تونم باتری این نوع گوشی رو از بیرون تهیه کنم؟ (آخه میگن باتری گوشی های لومیا ۹۲۵ قابل تعویض نیست).

=========================================================
ببخشید مدل گوشی در عنوان پست ۹۲۰ مطرح شده که ۹۲۵ صحیح می باشد.

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: amer007

nekooee

Senior Technical Supervisor
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,827
ایران
سلام
عنوان شما را اصلاح کردم. کاری که شما کردید به اصطلاح Downgrade کردید و این کار همیشه با ریسک هست. برای دون گرید ورژن پیش نمایش 10 به 8.1 باید از طریق همان Windows Phone Recovery Tool انجام می دادید. اما اینکه خاموش شده ممکنه به علت قطع ارتباط، کمبود شارژ و دلایل مختلف دیگری باشه.
منتها الآن روشن نشدنش به خاطر باتری نیست و به اصطلاح گوشی بریک شده.

برای نحوه فریم ور دادن به گوشی بریک شده باید سرچ کنید که چه روشی داره. من زیاد با ویندوز موبایل متأسفانه کار نکردم.

امیدوارم مشکلتون حل بشه
موفق باشید

manatech

کاربر
2013-01-27
65
186
سلام ممنونم از پاسختون دوست گرامی. یکی می گفت بوت گوشیت پریده باید با باکس ریف بدی برات jtag کنن. من متاسفانه با این چیز ها آشنایی ندارم. میشه لطفا در این مورد راهنمایی کنید و این که آیا باکس های ریف از ویندوز موبایل پشتیبانی می کنن یا نه؟

nekooee

Senior Technical Supervisor
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,827
ایران
در مورد مدل باکس ها همکاران سخت افزارم باید راهنمایی کنند ولی قطعا باکس هست براش.
شما این نرم افزار را دانلود کنید:
LumiaSoftwareRecoveryToolInstaller.exe
اجراش کنید (بعد از نصب) پایین روی دکمه my phone does not start up or respond کلیک کنید حالا گوشیتون را با کابل وصل کنید. ببینید گوشی را میشناسه یا نه. گوشی را به برق هم وصل کرده باشید که احیانا شارژ نشده باشه برق داشته باشه.

نتیجه را اعلام کنید.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: forud

manatech

کاربر
2013-01-27
65
186
با سلام.
این کارو انجام دادم می نویسه
The selected phone is not supported by Lumia Software Recovery Tool.

یعنی گوشی انتخاب شده توسط نرم افزار نامبرده شناسایی نمیشه.

نکته دیگه اینکه وقتی با یو اس به به کامپیورتر وصل می کنم به جای مدل گوشی می نویسه QHSUB_DLOAD

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: nekooee
بالا