آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: روشن نشدن Asus X553ma

siasina

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-11-10
304
571
لطفا عکسی نزدیک از مدار بزارید تا مشخص کنیم pwm

من نمیتونم مدار PWM رو شناسایی کنم. مث لپ تاپ های معمولی نیست. بر ای همین حوالی مدار رو از روی عکسای قبل نشون بدید تا اون بخش رو بزرگشو بذارم.
ممنون میشم

siasina

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-11-10
304
571
دوست خوبم
از سالم بودن سوئیچ پاور اطمینان حاصل کنید .مقدار جریان کشی رو قبل و بعد از فشردن سوئیچ اور اعلام کنید .
موفق باشید .

سلام
جریان کشی خدمتتون اعلام شد بزرگوار

ممکنه نظرتون رو بفرمایید؟

siasina

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-11-10
304
571
دوست عزیز سی پی یو تعویض کردید؟
ترانزیستورهای پی دبلیو ام چه ولتاژی دارن؟
IO ولتاژگیری کنید و ببنید طبق دیتاشیت هست یا نه!
IO تغذیه میشه یا نه؟یعنی VCC داره یا نه؟

با سلام و تشکر بابت جوابتون
همینطور که عرض شد سی پی یو آنبرد هست!
ترانزیستورهای پی دبلیورو نتونستم شناسایی کنم اگه ممکنه روی عکسی که توی پست بعدی میذارم جاشو معلوم کنید؟ (ولی خازن های اطراف آی سی ای که حدث می زدم PWM باشه هم 5 هم 3.3 رو دارن.)
دیتا شیت IO اصلا نیست یا حد اقل من پیدا نکردم. مدلش IT8985E هست.! شما میتونید برای دیتا شیتش کمکم کنید؟
بله ظاهرا IO تغذیه میشه VCC داره. (خازن بزرگش 3.3 رو داره که به پایه ی 15 رفته اما دیتا شیت ندارم که پایه ی VCC رو پیدا کنم.)

منبع : http://www.irantk.ir/irantk67671/#ixzz3YUI9nbmv

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
باتری رو بیرون از مدار و با رعایت قطب های مثبت و منفی توسط منبع تغذیه به مدت چند دقیقه شارژ کنید .از پورت های USB و کریستال 32KHz و 14.3MHZ ولتاژگیری بفرمائید .وقتی جریان کشی بعد از زدن سوئیچ پاور همچنان صفر هست ،احتمال زیاد جایی از مدار قطعی دارید .عکس های واضح از قسمت ورودی جک شارژر و قسمت های مختلف به تفکیک آپلود کنید .قطعات اطراف آی سی بایوس رو از نظر پریدن قطعات حین برداشتن و جاگذاری آی سی بررسی کنید .
موفق باشید .

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: AMD

siasina

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-11-10
304
571
دوست خوبم
باتری رو بیرون از مدار و با رعایت قطب های مثبت و منفی توسط منبع تغذیه به مدت چند دقیقه شارژ کنید

منظورتون از قطب های مثبت و منفی باتری همین سیم های قرمز و مشکی در عکس هست ؟
و اینکه چند ولت بدم ؟ (ولتاژ خود باتری روش نوشته 7.6 ولت)

(جسارتا مشکلی برای مدار باتری به وجود نمیاد که؟)

IMG_20150427_130709.jpg

siasina

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-11-10
304
571
دوست خوبم
.از پورت های USB و کریستال 32KHz و 14.3MHZ ولتاژگیری بفرمائید .وقتی جریان کشی بعد از زدن سوئیچ پاور همچنان صفر هست ،احتمال زیاد جایی از مدار قطعی دارید .عکس های واضح از قسمت ورودی جک شارژر و قسمت های مختلف به تفکیک آپلود کنید .قطعات اطراف آی سی بایوس رو از نظر پریدن قطعات حین برداشتن و جاگذاری آی سی بررسی کنید .
موفق باشید .

usb 0
crystal 0
قطعات اطراف آی سی بایوس چک شد موردی نبود (باز عکسشم گذاشتم)

عکس از قسمت های مختلف برد رو توی پست بعدی قرار میدم خدمتتون.

siasina

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-11-10
304
571
دوست خوبم
باتری رو بیرون از مدار و با رعایت قطب های مثبت و منفی توسط منبع تغذیه به مدت چند دقیقه شارژ کنید
موفق باشید .

با تشکر

این کار رو کردم
اصلا باتری با سیم های قرمز و مشکیش (+ و -) جریان کشی ای نداره.

چه نتیجه ای گرفته میشه؟

بالا