آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: نخواندن DVD در رایتر ایسوس 24D3ST

MEHDI2828

کاربر
2015-04-14
3
0
سلام
این رایتر رو 10 ماه پیش گرفتم در واقع کل سیستمم رو اون موقع خریدم
تو این مدت خیلی خوبو درست سی دی و دی وی دی ها رو میخوند و باز میکرد ولی تا امشب رایت نکرده بودم
امشب که رایت کردم روی یه دی وی دی خام پرینکو (با نرو ) اوایل رایت کپ کرد بدون هیچ اروری و بعد چند دقیقه که نمیشد کاریش کرد نرو رو بستم و دی وی دیو بیرون کشیدم و سوخته بود
بعد این مساله هر دی وی دی ای که میذارم توش نمیخونه و خالی نشون میده!!! و به این شکل شده مشکلش چیه این که اینجور شده یه دفعه؟

ضمن اینکه الان سی دی میخونه ولی دی وی دی رو اصلا نمیشناسه

آخرین ویرایش توسط مدیر:

MEHDI2828

کاربر
2015-04-14
3
0
پاسخ : نخواندن دی وی دی در رایتر ایسوس 24D3ST

میخوام بدونم میشه این مساله رو از طریق نرم افزاری حل کرد یا نه؟
مثلا آپدیت کردن یا غیره؟

آخرین ویرایش توسط مدیر:

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر

کاربر گرامی
.استفاده از کلمات نامانوس و غیر علمی " مشکل عجیب " و از این دست کلمات ،مغایر با قوانین انجمن هست .

دی وی دی رایتر رو باز کرده و با استفاده از ***** سیگار و الکل ایزوپروپانول ،لنز رو با دقت و به آرامی تمیز کنید .از لنز پاک کن هایی که بصورت سی دی هستند نیز می تونید استفاده کنید .

آخرین ویرایش:

MEHDI2828

کاربر
2015-04-14
3
0

کاربر گرامی
.استفاده از کلمات نامانوس و غیر علمی " مشکل عجیب " و از این دست کلمات ،مغایر با قوانین انجمن هست .

دی وی دی رایتر رو باز کرده و با استفاده از ***** سیگار و الکل ایزوپروپانول ،لنز رو با دقت و به آرامی تمیز کنید .از لنز پاک کن هایی که بصورت سی دی هستند نیز می تونید استفاده کنید .

چون گارانتی داره میخوام نظر شما رو بدونم که حالا امکان داره ببرم عوضش کنن و در واقع یه دستگاه اورجینال بدن؟یا خودشون هم همین کاری که شما گفتین میکنن؟
و اگر همین کارو چه اونها و چه خودم کردیم قطعا درست میشه و موندگار هست؟چون شنیدم گفتن به این رایترها دست بخوره ممکنه کارایی شون ضعیف بشه و یا سریعتر عمرشون تموم بشه.شما این گفته رو تایید میکنین؟

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر

دوست خوبم
اگه گارانتی تعویض داره ،بدون اینکه دستکاری کنید و بهانه دستشون بدید ،بهتره تعویض کنید .بهرحال اگه تعمیر هم بکنند باز تا مدتی شامل گارانتی می شه .از نظر ماندگار بودن که نمی شه با قطعیت گفت .چه کارکرد یک وسیله مثل دی وی دی رایتر به پاور و نحوه استفاده از وسیله هم ارتباط داره .در مورد اینکه فرمودید اگه دست بخوره ممکنه کارائیشو از دست بده ،بستگی داره چطور تعمیر کنید .اگه بصورت اصولی و با رعایت قوانین تعمیر اقدام به تعمیر کنید ،فکر نمی کنم موردی پیش بیاد ولی اگه غیر اصولی فقط باز و دستکاری بشه ،مشخصه که درست نمی شه که هیچ ،بدتر هم می شه .
موفق باشید .

بالا