آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

درخواست: مدار رادیو hitachi ژاپن

sheypooor

کاربر
2009-05-05
126
133
ابهر
با سلام من یه رادیو قدیمی از دوستان گرفتم که ایشون داده بود به یه نفر و اونم زده چند تا از سیما رو قطع کرده و سیم ها رو به هم متصل کرده ایا دوستان در ارشیوشون مدار این مدل رادیو رو دارن و ایا تعمیر کار میتونه اونو درست کنه و ارزشش رو داره که درست کنمش؟ مشکلش اول این بود که صداش خوب در نمیومد که زدن به این شکل افتاده
و چجوری میتونم برای سالم بودن قسمتهاش هر قسمت رو ولتاژ بگیرم ببینم کدوم قسمتش ایراد داره؟
و این رادیو با چند ولت کار میکنه تا با یه ترانس بهش ولتاژ بدم
ممنون از همگی

20.jpg

21.jpg

mmelecom

کاربر
2014-11-07
153
435
اراک
سلام.اگر درقسمت صدا,یعنی صدانداره,تمام پایه های جک هدفون,وترانس کامل بادقت شستشوبده!لحیم کاری مخصوصا سوکت آداپتور وجک!!!دوماه قبل دقیقارادیو همین مدل وشکل برام اوردن,همه ی ترانزیستورهاbc148,149وخازن هاچک شد!!سالم بود,که متوجه شدم جک هدفون سولفاته شده,تعمیرکار قبلی تشخیص داده بودغیرقابل تعمیره.درضمن رادیو مذکور اصلاوبهیچ وجه خرابی نداره,وفقط قطعی سوءیچ fm,am,,جک خروجی صدابعلت سولفاته شدن,قطع میشه!!

sheypooor

کاربر
2009-05-05
126
133
ابهر
مچکر از دوستان برد این از سولفاته گذشته و کپک زده ایا میتونم همه برد رو بشورم و تمیز کنم به مدارات اسیب نمیزنه؟
قبلا مشکلش فقط صدا بوده اما الان کلا سیم ها رو کنده و نمیدونم زده جاهای دیگشو خراب کرده یا نه
و یه سوال دیگه ایا این رادیو موج fm نداره و روش هیچی ننوشته؟ و اگه میشه ولتاژ کاریش رو هم بگید معلوم نیست 3 یا 4 تا باطری میخوره من میخوام با ترانس به جای باطری ولتاژ بعش بدم
در کل میتونید برای عیب یابی رادیو راهنمایی کنید که باید از کجا شروع به تست کنم تا قسمتهایی که ایراد داره رو پیدا کنم؟
دوباره ممنون بخاطر راهنماییتون دوباره فردا از رو مانوئل سیمها رو وصل کنم ببینم چی میشه

آخرین ویرایش:
بالا