آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک تکشو

مشکل: برفکی شدن رنگی تصویر لپ تاپ asus n46vz

faniuta

کاربر
2015-04-09
10
20
سلام.من حدود دو سال هست که این لپ تاپ رو دارم و تقریبا یکساله این مشکل رو پیدا کردم که گاهی اوقات تصویر صفحه میپره و حالت برفکی رنگی میشه، پریود زمانی مشخصی هم نداره.اوایل، هفته ای یکی دوبار این شکلی میشد، گاهی اوقات چند روز این اتفاق نمیافتد ولی ممکن بود یکروز هم چند بار این طوری بشه،یا یکی دو ماه اصلا این اتفاق نیافته، احساس کردم شاید موقع آپدیت کردن کارت گرافیک یا خود لپ تاپ اینطوری میشه، آپدیت کارت گرافیک رو غیر فعال کردم، نمیدونم اصلا ربطی به این موضوع داشت یا نه ولی تا چند ماهی این مشکل رو نداشتم.الان دوباره یه مدتیه این مشکل تقریبا هر روز، روزی یک یا چند بار تکرار میشه. اکثرا مواقعی که این مشکل پیش میاد تو شارژه (سه چهار بارم تو شارژ نبوده) سریع کابل شارژرش رو ناخودآگاه میکشم بیرون و جالب اینه که کلا خاموش میشه و اگر هم که تو شارژ نباشه که بازم نمیتونم هیچکاری کنم جز اینکه دکمه پاور رو چند لحظه نگه میدارم که خاموش بشه.وقتی دوباره روشن میکنم همه چی اوکیه. الان سرچ میکردم دوستان نوشته بودن پرش تصویر ممکنه مربوط به کابل فلت باشه. یه ویدئو از زمانی که این مشکل پیش میاد دارم میخوام بدونم مشکل منم همینه یا اصلا سخت افزار نیست، الان لپ تاپ تو شارژه من چند بار مانیتور رو عقب کردم،تکون دادم،کابل شارژر رو قطع و وصل کردم مشکلی پیش نیومد.لطفا راهنمایی کنید چکارش کنم.

faniuta

کاربر
2015-04-09
10
20
تا حالا موقع این مشکل ، به مانیتور متصلش نکردم،ضمنا من به جای ویندوز 7 ، 64 بیتی ،به خاطر برنامه خاصی مجبور بودم ویندوز 7، 32 بیتی نصب کردم، ممکنه درایور گرافیکش از این جهت مشکی پیدا کرده باشه که با عوض کردن ویندوز حل بشه؟؟

ajamee

VIP+ افتخاری
کاربر
2009-09-14
1,727
4,738
دوست گرامی بهتراست اول از خروجی vga تست کنید اگر تصویر مشکلی نداشت یا از فلت است یا از led ولی اگر در خروجی vga باز این مشکل داشتید از گرافیگ می تواند باشد برای اینکه بفهمید از گرافیگ است بهتر است یک بازی نصب کنید تست کنید

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
همکاران همه موارد مربوط به این ایراد رو فرمودن و این ایراد بیشتر می تونه سخت افزاری باشه تا نرم افزاری .طبق راهنمائی دوستان ابتدا با یک مانیتور دیگه تست کنید و همچنین بفرمائید این برفکی شدن از ابتدای روشن کردن لپ تاپ وجود داره یا بعد از لود ویندوز به وجود میاد؟با باز و بسته کردن LCD تغییری حاصل می شه یا خیر ؟هنگام برفکی شدن آیا سرعت فن افزایش پیدا می کنه یا حالت نرمال داره ؟
موفق باشید .

آخرین ویرایش:

s.hojjat

کاربر
2013-01-28
317
320
دوست عزیز این مشکل رو هم من داشتم و اگه کول پد میزاشتم مشکل نداشت اما اگه کول پد زیرش نبود زمانی این اتفاق میوفتاد که کوچکترین تکون بهش میخورد همین دست که بهش میزدم برفک میشد
چیپ رو یه حرارت دادم متوسط حالا مشکل حل شده اما اگه دوباره پیش بیاد مجبورم چیپ تعویض کنم
من فقط خواستم تجربیاتمو بزارم و راهنمایی کنم شما رو ملاک این نیست که شما هم این مشکلتون از چیپ باشه

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
اگه مقدور هست عکس با کیفیت از مشکل ،آپلود کنید .یکی از دوستان همین مشکل رو داشت و با تعویض CPU مشکل حل شده بود .احتمال زیاد گرافیک شما باید INTEL HD باشه .منتظر اعلام نتیجه .
موفق باشید .

faniuta

کاربر
2015-04-09
10
20
سلام دوباره
من این نرم افزار FurMark رو دانلود و نصب کردم .دمای gpu رو تا 85 درجه بالا برد دیگه احساس کردم همه چیپ ها رو داره نابود میکنه خیلی داغ شده بود.متوقفش کردم . نتیجه تست رو چطور میشه دید؟من فک میکردم از یه جایی به بعد خودش متوقف میشه و ی نتیجه ای رو اعلام میکنه ولی تا ذو ساعت که داشت همینجور کار میکرد و متوقف نمیشد .البته دوباره تست رو زدم و یه log گرفتم.
روزی که این نرم افزار رو نصب کردم فقط یکبار قبل از نصب این مشکل بوجود اومد و درحین تست هم مشکلی پیش نیومد ولی روز بعد 5و6 بار این اتفاق افتاد تا حالا سابقه نداشته بود . نگرانشم....دزضمن یکبار درحین این مشکل هم به ی مانیتور دیگه متصلش کردم هیچی نشون نمیداد. ولی بعد از این که خاموش کردم و روشن کردم تو هر دو مانیتور نشون صفحه نمایش رو داشتم.ی چیز دیگه این هرچی led رو عقب جلو میکنم و تکون میدم هیچی تغییری ندارم.
اینم اطلاعات کارت گرافیک هاست:
GPU1:NVIDIA GFOrce GT 650M
GPU2:Intel(R)HD Graphics 4000

faniuta

کاربر
2015-04-09
10
20
اساتید، من امروز لپ تاپ و فیلمی که برای شما هم گذاشتم رو به همکاراتون نشون دادم گفتن به احتمال قوی کارت گرافیکش مشکل پیدا کرده که یا باید ریبال بشه(اگه درست گفته باشم) یا تعویض قطعه، یکی هم گفت اگه از گرافیک نباشه شاید از رم باشه.گفتن کار گرافیکی نکنم باهاش و زودتر تعمیر کنم چون بدتر و بدتر میشه تا جایی که دیگه روشن نمیشه. این طور که میگفتن هزینه اش هم زیاد برام درمیاد.(اگه قطعه رو تعویض کنن) به فروشگاهی که ازش خریدم هم زنگ زدم تلفنی که توضیح دادم گفتن گرافیکش نیست مشکل از led هست! ولی اگه led یا فلت مشکل داشت که باید تصویر تو مانیتور دیگه ای که بهش وصل کردم میداد، درسته؟ یا باید قبل از بوجود اومدن این مشکل به مانیتور دیگه ای وصل باشه؟ مهمه قبلش وصل باشه یا همون زمان؟چون همیشه وسط کار برام این مشکل بوجود میاد. نه زمان لود ویندوز.ضمن اینکه وسط کار همیشه مانیتور تو حالت فیکس و ثابتیه.لطفا راهنمایی کنید کدوم نظر درسته؟؟

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: cybernova
بالا