آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: برق گرفتگی در اجاق گاز 5 پنج شعله simenc

algafar

کاربر vip
vip
کاربر
2006-11-25
104
393
با سلام : مشکل این اجاق گاز (simenc(وقتی می خواهیم روشنش کنیم چون فندکش برقی .ووقتی می خواهیم روشنش کنیم برق میگیره از (می لرزانه) لطفا راهنمایی بفرمایید. از نظر اتصالی چک کردم موردی نداشت یعنی سیم هنوز داخل لاک است یا همان وارنیش

ehsanarn

کاربر vip
کاربر
2009-04-15
244
520
سلام دوست عزیز
باید تمام سیم ها و چینها جرق زن را چک کنید
شاید هم ترانس چرقه زن خودش دچادر مشکل شده و باعث برق گرفتگی میشه
دو شاخه ورودی را هم برعکس کنید و تست کنید

algafar

کاربر vip
vip
کاربر
2006-11-25
104
393
دوشاخه رابرعکس کردم .همه راچک کردم .باز هم برق کرفتگی داره در واقع حساسم اینه که این برق 220 نیست برق فندکه حالا نمی دونم چیکارش کنم .حتی سیمها را از بدنه فاصله گذاشتم باز هم داره.جرقه زن رانمی دانم چطوری تستش کنم . شاید حرفتون درست باشه ولی چطور تستش کنم

علی تحیری 1

کاربر
2012-11-10
494
2,166
تهران- تهران پارس
با سلام : مشکل این اجاق گاز (simenc(وقتی می خواهیم روشنش کنیم چون فندکش برقی .ووقتی می خواهیم روشنش کنیم برق میگیره از (می لرزانه) لطفا راهنمایی بفرمایید. از نظر اتصالی چک کردم موردی نداشت یعنی سیم هنوز داخل لاک است یا همان وارنیش
با سلام خدمت شما کاربر گرامی:
در زمان لرزش و برق گرفتگی شما باید با قرار دادن یک لامپ 100 وات بین بدنه و لوله فلزی آب، امتحان کنید اگر لامپ پر نور روشن شود، می شود اتصالی که خطر ناک است. اگر لامپ اصلا روشن نشد و در این حالت هیچ گونه لرزشی را در بدنه مشاهده نکردید می شود جریان هیستریس و EDDY CURRENT که معمولا این گونه ولتاژ ها در بدنه فلزی دستگاه های برقی القاء می شود و با نصب یک سیم ارت از بدنه دستگاه به لوله فلزی آب کاملا به صفر می رسد. امتحان کنید و نتیجه را اعلام کنید.

algafar

کاربر vip
vip
کاربر
2006-11-25
104
393
سلام به دوستان واساتید. همین کار راانجام دادم ومشکل رفع شد . از تمامی دوستان ممنونم. فقط خواستم بدون در محدوده اجاق لوله یا چیز فلزی نبود ومن به یک پیچ فلزی که به ام دی اف ودیوار وصل بود وصلش کردم و مشکل رفع گردید. آیا اشکالی نداره یا موردی پیش میاد؟

algafar

کاربر vip
vip
کاربر
2006-11-25
104
393
سلام به دوستان واساتید. همین کار راانجام دادم ومشکل رفع شد . از تمامی دوستان ممنونم. فقط خواستم بدون در محدوده اجاق لوله یا چیز فلزی نبود ومن به یک پیچ فلزی که به ام دی اف ودیوار وصل بود وصلش کردم و مشکل رفع گردید. آیا اشکالی نداره یا موردی پیش میاد؟

m-j

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-04-15
837
2,829
سلام
اگر به لوله آب وصل بشه بهتره

بالا