آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: برق گرفتگی در اجاق گاز 5 پنج شعله simenc

mmelecom

کاربر
2014-11-07
153
435
اراک
سلام.برای استفاده از ارت,بهترین روش خودم از محلی که تیریا میلگردآهنی عبورکرده استفاده میکنم.درعصر لوله های پلاستیکی و هزینه های چاه ارت,بهترین گزینه س

fzoaneh

کاربر
2015-05-07
7
17
سلام فقط منبع تغذ یه که ۶ پین داره یکی رو به بدنه وصل کن اگر حل نشد منبع تغذیه رو عوض کن

علی تحیری 1

کاربر
2012-11-10
494
2,165
تهران- تهران پارس
سلام به دوستان واساتید. همین کار راانجام دادم ومشکل رفع شد . از تمامی دوستان ممنونم. فقط خواستم بدون در محدوده اجاق لوله یا چیز فلزی نبود ومن به یک پیچ فلزی که به ام دی اف ودیوار وصل بود وصلش کردم و مشکل رفع گردید. آیا اشکالی نداره یا موردی پیش میاد؟
باسلام:
درست است که در زمان فعلی مشکل شما حل شد اما اگر فاز وارد بدنه شود باعث برق گرفتگی می شود. سعیکنیدازنزدیک ترین محل به شیر آب وصل کنید.

mahleyli

کاربر
2019-02-24
1
2
سلام دوستان
من یه روکش الومینیوم روی اجاق گاز صفحه ای کشیدم که کامل شعله ها و دستگیره های فندک زن و تنظیم گاز رو هم پوشونده بود.
بعد که فندک زدم حس برق گرفتگی داشتم که روکش الومینیم رو جمع کردم از روی گاز.
بعد اون جرقه میزنه اما ۴ تا از شعله ها روشن نمیشه و فقط یه شعله جرقه میزنه و صداش واضح میاد و روشن هم میشه.ممکنه مدار بوجود اومده باشه و چیزی از تجهزاتش سوخته باشه؟؟

vahidrahmane

کاربر
2016-08-11
1
1
با سلام واحترام
اجاق گاز ماهم به بدنه برق میده و وقتی دوشاخه رو برعکس میکنیم حل میشه مشگل از کجاست

BAGHERI*43

کاربر
2014-07-24
81
359
esfahan
اگر چاه ارت سالم وفعال دارید حتما بدنه تمام دستگاه های مصرفی در اشپزخانه را به سیم ارت (سیم زرد با نوار سبز ) با پیچ ومهره برنجی اتصال دهید.و در صورت نداشتن چاه ارت میلگرد های شناژکف ساختمان (با طول حداقل 3 متر) که به حالت افقی قرار گرفته اند -گزینه خوبی است تا مشکل لرزش های تماسی دست را برطرف کند.در صورت وصل سیم ارت به بدنه فلزی دستگاه ها و پریدن فیوز برق - اتصالی سیم فاز به بدنه وجود دارد که باید برسی شود.در ضمن از اتصال لوله فلزی آب به بدنه دستگاه ها خودداری کنید چون در حالت شدید اتصال فاز به بدنه و نداشتن اتصال اهمی مناسب ارت (به علت لوله های پلاستیکی در مسیر ها) خطر برق گرفتگی برای دیگران بیشتر میشود./

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: ramintkh
بالا