آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

سوال: شارژ نشدن باتری لپ تاپ hp 4540s

rezalx

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-11-10
1,124
1,800
سلام دوستان

یه لپ تاپ hp 4540s دارم که باتریش شارژ نمیشه
مشتری میگه که گاهی اوقات تا 2 درصد شارژ می کنه
چراغ کنار سوکت برق لپ تاپ هم روشن نمیشه از اونجا که باطری برای تست این لپ تاپ ندارم مشکل از کجا میتونه باشه ؟

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
آیا بدون باتری و فقط با شارژر لپ تاپ روشن می شه و نرمال کار می کنه ؟اگه با وصل کردن شارژر لپ تاپ کار کنه ،مطمئنا مشکل از خود باتری یا مدار شارژ هست منتهی از سالم بودن و نداشتن افت ولتاژ در خروجی شارژر اطمینان حاصل کنید .فرض رو بر این می ذاریم که سیستم روشن می شه ،بنابراین در ابتدا وارد تنظیمات بایوس شده و ببینید باتری شناسائی می شه یا خیر.در مرحله بعد درایورها رو چک کنید . ترجیحا ویندوز نصب کرده و از درایور های اصلی سازنده استفاده کنید .سوکت باتری رو چک کرده و داخل شکاف ها رو تمیز کنید .سوکت شارژ رو ولتاژگیری کرده و اعلام بفرمائید .
موفق باشید .

rezalx

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-11-10
1,124
1,800
بدون باتری و با باتری شارژ رو وصل می کنم بالا میاد هم باتری و هم شارژ رو عوض کردم باز همینطوریه شارژ نمیکنه
مشکل از مدار شارژه ظاهرا

cybernova

مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
ابتدا موارد نرم افزاری و همچنین تنظیمات بایوس رو چک کنید و در صورت باقی بودن مشکل نسبت به بررسی سخت افزاری اقدام کنید .مورد بوده باتری تا یه حدی شارژ می کرده و ثابت می موند که با آپدیت درایور حل شده .
موفق باشید .

rezalx

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-11-10
1,124
1,800
دوست عزیز درایور چی رو آپدیت کنم ؟

cybernova

مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
منوی Device Manager اولین گزینه با عنوان Batteries هست که شامل 3 گزینه مربوط به باتری و شارژر و کنترل شارژ می باشد .با کلیک روی هر کدوم از این گزینه ها می تونید درایور مربوطه رو آپدیت کنید .
موفق باشید .

rezalx

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-11-10
1,124
1,800
هر 3تا رو آپدیت کردم ولی باز هم نشد

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: cybernova

cybernova

مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
اگه براتون مقدوره سعی کنید حتما با یک باتری دیگه تست کنید .منظورم اینه ابتدا از سالم بودن باتری مطمئن شوید و سپس اقدام به کار روی برد کنید .با اینحال از سوکت شارژ باتری ولتاژگیری کرده و اعلام کنید .اینطوری تقریبا مشخص می شه که اصلا ولتاژی روی پین های سوکت شارژ هست یا خیر .
موفق باشید .

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: rezalx
بالا