آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: رفتن تصویر مادر بورد 865PE Neo3-V با اتصال چند قطعه USB

karimnezhad

کاربر vip
کاربر
2009-11-11
97
85
با سلام خدمت اساتید محترم.
یک مادربورد MSI 865PE Neo3-v دارم که کامل کار میکنه و مشکلی نداره ویندوز نصب کردم همچی حله فقط وقتی مثلا یه موس USB وصله یه فلش یا یه اسپیکر دیگه USB وصل کنم تصویر میره(سیستم خاموش نمیشه فقط تصویر میره) با کندن یکی از قطعات تصویر میاد مشکلی نداره.
گفتم شاید از پاوره با چنتا پاور چک کردم همین مشکلو داشتن.اگه اساتید نظری دارن راهنمایی کنن مممنون میشم.

karimnezhad

کاربر vip
کاربر
2009-11-11
97
85
دوستان البته اینم بگم بعضی اوقات ممکنه صفحه هم خاموش نشه ولی به طور مثال موس USB مه وصل هست یه فلش دیگه بزنم موس واسه خودش بپره یه گوشه یا گیر کنه دیگه کار نکنه.خلاصه چنتا قطعه که با هم بزنم دیگه سیستم گیر میکنه نه که هنگه ولی موسش کار نمیکنه

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
احتمال زیاد مادربرد از قسمتی دچار اتصالی می شود .شما بدون وصل کردن هیچ وسیله ای فقط با انگشت روی پورت USB فشار بیارید و نتیجه رو تست و اعلام کنید .اگه همین مورد مشاهده شد ،مادربرد رو بیرون از کیس هم تست کنید .
موفق باشید .

shams.iran

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-05-28
850
8,145
ايران
دوست گرامي شما اول كيلير سيموس انجام بده ببين نتيجه فرق ميكنه.؟ با رم و cpu سالم امتحان كن . ببين باز همين جوريه؟ با دقت تك تك پورت usb رو ببين پينهاش كج يا به هم اتصال نكرده؟ ملتيمتر رو در حالت BIZZER بزار و پراپ مشكي ملتيمتر رو روي بدنه مادربورد و پراپ قرمز رو روي پايه هاي vcc, +d, -d USB بزن هر كدام صداي بوق داد يعني يك اتصالي در پورت usb هست . و در مرحله آخر اگر باز اين مورد سالم بود بايوس رو به ورژن اول يا FIRST RELEASE پروگرام كن. نتيجه رو اعلام كن.

karimnezhad

کاربر vip
کاربر
2009-11-11
97
85
سلام خدمت اساتید.
فشار روی پورت رو امتحان کردم تغییری نکرد.
با ملتیمتر پایه ها را چک کردم اتصالیی نداشت
کلیر سیموس کردم تغییری نکرد
به ورژن 1 پروگرام کردم سیستم روشن میشه صفحه یه لحظه میاد دوباره ریست ! اصلا توی بایوس نمیره!
متاسفانه TNM هم ندارم دستی دوباره پروگرام کنم

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
حرارت پل ها رو بررسی کنید .موقع روشن کردن سیستم به ترتیب روی CPU و پل شمالی و پل جنوبی فشار دهید و نتیجه رو اعلام کنید .اگه مقدور هست آی سی بایوس رو تعویض و مجددا پروگرام کنید .پایه های قطعات مخصوصا I/O رو از نظر سولفاته بودن بررسی و در صورت نیاز رفع نمائید .کلیه اتصالات رو بررسی کنید .
موفق باشید .

بالا