آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

سوال: نداشتن ولتاژ سبز و بنفش خروجی پاور گرین330 وات

ehamid

کاربر
2014-05-05
35
44
با سلام خدمت اساتید محترم
سال نو رو تبریک میگم امیدوارم سالی پر برکت داشته باشین
یه مشکلی داشتم که البته الان فقط سواله نه مشکل چون برد مذکور اسقاط شد
پاور ولتاژ سبز و بنفش نداشت برد رو باز کردم و به برق شهر وصل کردم سپس کمی در حال چک کردن بودم که دیود زنر پای ترانزیستور T3 سوخت و ترانزیستورم سوزوند
اول متوجه زنر نشدم و یه ترانزیستور4000 تومنی دیگه رو هم به باد دادم
خلاصه زنرم عوض کردم اما ترانزیستور رو بنا به شرط احتیاط عوض نکردم و فقط درش آوردم و جاشو خالی گذاشتم
بازم ترکید ایندفعه همون لحظه ی اتصال به برق شهر
رفتم تمام قطعات اطراف زنر رو عوض کردم و برخوردم به یه خازن عدسی ترک خورده با شماره471 که عوضش کردم
تمامی خازن های عدسی و مقاومت های کنارشونم تعویض شد
خلاصه ولتاژ بعد ترانسا نیومد که نیومد
اساتید محترم اگه تجربه ای دارین کمکم کنید،3 روز یکسره رو این پاور بودمو آخرشم اسقاط
بنظر شما مشکل کار کجا بود؟

آخرین ویرایش:

reza_476

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-10-19
4,007
45,272
ایران
باسلام

در اینگونه موارد که پاور اتصال کوتاه دارد بهتر است از لامپ تست استفاده کنی که شرحش در تاپیکها زیاد میباشد و براحتی تست کرده و قطعات بدلیل نصف شدن ولتاژ آسیب نمی بینند

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,205
تهران
دوست عزیز یک عکس واضح از برد بگیرید . تو طبقه اول روی خازن ها چه مقدار ولتاژ دارید . وریستور رو تعویض کردید ؟ مقاومت NTC که شبیه خازن عدسی هست رو تست کردید ؟

ehamid

کاربر
2014-05-05
35
44
ممنون
عکسو فردا میزارم
مقاومتم تعویض میکنم
البته سمت های ولتاژبرد ولتاژ دارم اما بعد ترانسا هیچ خروجی ندارم
فردا اطلاع میدم تو همین پست
ترانزیستورا چه کوچیک چه بزرگ تعویض شدن همشون با آکبند
ولتاژا رو همه رو میگیرم اطلاع میدم
ممنون استاد

ehamid

کاربر
2014-05-05
35
44
باسلام

در اینگونه موارد که پاور اتصال کوتاه دارد بهتر است از لامپ تست استفاده کنی که شرحش در تاپیکها زیاد میباشد و براحتی تست کرده و قطعات بدلیل نصف شدن ولتاژ آسیب نمی بینند
دوست عزیز،همکار گرامی این مورد لامپو از وقتی شروع به کار کردم استفاده کردم
امنیت کار به لامپه
سؤال منو اساتید خوب میفهمن و جواباشون واقعا کار راه اندازه
من یه تازه کار نیستم که ندونم لامپ چیه شما هم احتمالا یا سراغ پاور نرفتی یا فقط اصولشو میدونین که این حرفو میزنین
با لامپ بیشتر اوقات فقط میتونین مراقب فیوز خونه باشین این تجربم بوده:80 درصد اوقات فقط باعث میشه فیوز خونه نپره و میفهمین مثلا اتصال کامل تو برد داریم یا لامپ کمرنگ روشنه که هر کدومش مشکلات خاص خودشو داره
همیشه برای گرین که خب پاور وات بالائیه از لامپ100 وات باید استفاده کرد که بزاره جریان مورد نیازشو بکشه اما من با 60 هم استفاده کردمو باز ترانزیستور سوزوندم
تو هر 100 تا پاور یکیشو گیر میکنم و خب بعد یه مدت مشکل حل میشه اما:خواستم ایندفعه از اساتید کمک بگیرم

بالا