آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

نداشتن تصویر در برد گیگابایت GA-945 GA

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

iran.repare

کاربر vip
vip
کاربر
2010-01-27
209
398
34
ارومیه
telegram.me
برد فوق تصویر داشت ولی روی لوگوی مادر برد تصویر هنگ میکرد.
با کلیر Cmos تصویر به طور کل رفت
با برداشتن رم هم سیستم بوق رم نمیداد.
باطری عوض کردم
سی پی یو عوض کردم
پاور نو هم انداختم
طبق عکس که گذاشتم قطعات رو که عوض کردم برد بوق رم رو میده ولی با انداختن رم روی سیستم دیباگر کد 39 و 38 نشون میده ولتاژ های قطعات رو که عوض کردم هم نوشتن .
ای سی 8 پایه که نوشتم تعویض شد وقتی اس سی قبلی رو انداختم واسه تست کد 00 داد دیباگر ولی الان با تعویض ای سی کد 39 و 38 نشون میده .
ممنون میشم اگر دوستان زود تر بتونند راهنمایی کنند .
DSC_0494.jpgDSC_0493.jpgDSC_0495.jpg

آخرین ویرایش توسط مدیر:

RSMMM

کاربر
2013-06-12
228
513
40
اصفهان
سلام دوست عزیز
مادربرد 945 چیپ شمالی خیلی داغ میکنه و اکثرا مشکل ساز است . چیپ شمالی را ببین داغ میشه یا نه ؟ روی هدسینک فشار بیار ببین سیستم روشن میشه یا خیر

iran.repare

کاربر vip
vip
کاربر
2010-01-27
209
398
34
ارومیه
telegram.me
سلام دوست عزیز
مادربرد 945 چیپ شمالی خیلی داغ میکنه و اکثرا مشکل ساز است . چیپ شمالی را ببین داغ میشه یا نه ؟ روی هدسینک فشار بیار ببین سیستم روشن میشه یا خیر
چیپ شمالی داغ نمیکنه
سیستم در حالت نرمال روشن خاموش میشه

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: RSMMM

mahdi avin

کاربر vip
کاربر
2013-06-18
69
360
مشهد
با سلام

در این مادر بورد بیشتر کریستال کنار چیپ خراب میشود عوض بفرمایید معمولا مشکل رفع میشود

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
ابتدا بایوس رو پروگرام کرده و تست کنید . فقط آی سی 8 پین رو عوض کردید با فت ها رو هم تعویض کردید ؟روی عکس بخاطر ریز بودن نوشته ها مشخص نیست .اون دو تا فت رو هم تعویض کنید .رگولاتور کنار آی سی بایوس رو چک کنید .اگه غیر طبیعی داغ می کنه ،احتمال معیوب بودن پل جنوبی هست .البته حتما اون قسمتی که روش کار کردید رو با تینر کاملا تمیز کنید .2 تا فت و خازن های کنار اسلات گرافیک رو هم از نظر حرارت غیر طبیعی و معیوب بودن بررسی کنید .
موفق باشید .

saroveh

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2011-09-19
1,328
4,843
sari
برد فوق تصویر داشت ولی روی لوگوی مادر برد تصویر هنگ میکرد.
با کلیر Cmos تصویر به طور کل رفت
با برداشتن رم هم سیستم بوق رم نمیداد.
باطری عوض کردم
سی پی یو عوض کردم
پاور نو هم انداختم
طبق عکس که گذاشتم قطعات رو که عوض کردم برد بوق رم رو میده ولی با انداختن رم روی سیستم دیباگر کد 39 و 38 نشون میده ولتاژ های قطعات رو که عوض کردم هم نوشتن .
ای سی 8 پایه که نوشتم تعویض شد وقتی اس سی قبلی رو انداختم واسه تست کد 00 داد دیباگر ولی الان با تعویض ای سی کد 39 و 38 نشون میده .
ممنون میشم اگر دوستان زود تر بتونند راهنمایی کنند .

سلام دوست گرامی بخشید شما از کجا متوجه خرابی این قطعات که تعویض کردید شدید ایا داغ میکرد یا از روی تجربه متوجه این عیب شدید ؟ من طبق تجربه قبلی که داشتم روی یک مادر برد ایسوس که روی لوگو هنگ میکرد خرابی پل جنوبی داشت که دادم برام تعویض کردن و درست شده بود اگه به همون حالت عیب اصلی برگردید این مورد رو هم تست کنید موفق باشی

shams.iran

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-05-28
850
8,145
ايران
دوست گرامي شما اول باطري بكاب رو بردار . ببين كد تغيير ميكنه . بعد از بايوس بكاب بگير و مجددا با فايل سالم و تست شده پرو گرام كن. دوم ولتاژ اسلت رم رو ولتاژ گيري كن ببين 1.8 ولت داري يا نه؟ سوم در ديباگر چراغ sysclk چشمك زن هست يا نه؟ چراغ clk روشنه؟ چراغ irdy و frame رو اعلام كن. تا بهتر به نتيجه برسيم. كد 39 هم مربوط به قعطي به يك جاي از برد يا مراحل چك سيستم هست. كه به احتمال از قسمت تغذيه چيپ شمالي ميتونه باشه. از كريستال كنار south chip ولتاژ گيري كن ببين اختلاف ولتاژ هست يا نه؟ مراحل رو چك كن.

iran.repare

کاربر vip
vip
کاربر
2010-01-27
209
398
34
ارومیه
telegram.me
دوست خوبم
ابتدا بایوس رو پروگرام کرده و تست کنید . فقط آی سی 8 پین رو عوض کردید با فت ها رو هم تعویض کردید ؟روی عکس بخاطر ریز بودن نوشته ها مشخص نیست .اون دو تا فت رو هم تعویض کنید .رگولاتور کنار آی سی بایوس رو چک کنید .اگه غیر طبیعی داغ می کنه ،احتمال معیوب بودن پل جنوبی هست .البته حتما اون قسمتی که روش کار کردید رو با تینر کاملا تمیز کنید .2 تا فت و خازن های کنار اسلات گرافیک رو هم از نظر حرارت غیر طبیعی و معیوب بودن بررسی کنید .
موفق باشید .
هم ای سی رو عوض کردم هم فت ها رو
فت کنار گرافیک گرم نمیکنه
برد به طور کل هیچ جاییش گرما نداره

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: cybernova
وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا