آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

سوال: ایا طرح یا مداری برای ساخت دستگاه جوش اتصال نقطه ای سراغ دارید؟

رحمت رجایی

کاربر
2014-06-06
363
1,257
سلام 

گاهی  قرار 3 یا تعداد بیشتر باطری شارژی مثلا 1.2 ولت را با هم سری کنیم یا نیاز به جوشکاری تمیز و ظریف داریم برای اجسام نسبتا ظریف

آیا با مبنای تخلیه خازنی و ترانس آمپر بالا میشه این دستگاه را ساخت؟

در یکی از صفحات دیدم  مهندس عزیز مداری معرفی کردن که بر مبنای برنامه نویسی و میکرو بود آیا مدار راحت تر و ابتکارانه تری وجود نداره؟

آخرین ویرایش:

reza_476

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-10-19
4,007
45,272
ایران
باسلام

mc.jpg

از همان ترانس سوخته ماکروویو که اولیه آن 220 ولت و از سیم مسی لاکی بالای 1 میلی متر است میتوانی استفاده کنی :
[hide]
در یک فیلمی اخیرا من طریقه ساخت ترانس آمپر بالا و بیش از ده آمپر و طریقه جدا سازی و برش سیم سوخته ثانویه تقدیم کردم بعد از خالی کردن سیم و تمیز کردن و عایق کاری ثانویه، حدود 2/5 الی 3 دور سیم دو جفت 6 میلی متر که در سیمکشی ساختمان استفاده میشود میپیچی و جمعا دو جفت به قطر 12 میلی متر خواهد شد که سیمهای خروجی را حدود یک متر میگیری و سرش را پرچ میکنی من که نمونه ای را ساختم جریان بین 175 الی 180 آمپر میدهد سرهایش را توسط دو تخته نیم متر پیچ و عایق کاری میکنی
[/hide]

سرهای خروجی را بایک بست فلزی به یک میله مسی 2 الی 3 میلی متر پیج میکنی مطابق شکل که قرمز رنگ کشیدم

آخرین ویرایش:

رحمت رجایی

کاربر
2014-06-06
363
1,257
باسلام

مشاهده فایل‌پیوست 113074

از همان ترانس سوخته ماکروویو که اولیه آن 220 ولت و از سیم مسی لاکی بالای 1 میلی متر است میتوانی استفاده کنی :
hidden content may not be quoted

سرهای خروجی را بایک بست فلزی به یک میله مسی 2 الی 3 میلی متر پیج میکنی مطابق شکل که قرمز رنگ کشیدم

سلام و سپاسگزارم 
ولی این جوش خیلی قویه و احتمال داره باطری و فلز و پلیت رو اب کنه منظور من جوش ظریف و نقطه ای بود 
دستگاههایی اماده وجود داره که این کارو انجام میده 

در مورد عکسها بیشتر توضیح میدین؟

آخرین ویرایش:

reza_476

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-10-19
4,007
45,272
ایران
باسلام

من همین نمونه شکل دوم را ساختم و امتحان کردم هیچ مشکلی ندارد فقط دوسر سیم مسی را باید طوری تنظیم کنی که فاصله دوتا حداکثر یک الی دو میلی متر باشد و سر نوک الکترود مسی را کمی مثل نوک مداد بتراش بطوری که تیز نباشد و وقتی میچسبانی روی فلزی که جوش میخواهی بدهی سرخ شد سریع قطع کنی من یک میکروسوئیچ تعبیه کردم که چسبید سریع قطع میکنم باید اول چندبار روی فلزهای بدرد نخور تمرین کنی مطمئن که شدی روی باتری امتحان کنی حتی میتوانی روی باتری خراب تست بگیری

مطابق عکس زیر:

welder2.jpg

رحمت رجایی

کاربر
2014-06-06
363
1,257
مهندس بسیار ممنون و تشکر از ابتکار شما 

امکانش هست  از خود ترانس و سیمهای خروجی و پرچ  عکس بزارید؟
چند سوال دارم خدمتت
این ترانس چند ولت خروجی دارد؟
میکروسوئیچ در ورودی ترانس گذاشتین یا در ثانویه؟

یک ترانس مایکروفر خراب پیدا کنیم اولیه 220 ولت تن خودش باشه و ثانویه در بیاریم و خودمون با جفت سیم ببندیم به اندازه 3 دور
قطر هر سیم 6 میلیمتر و مجموع قطر سیم 12 میلیمتر میشه 

تا اینجا درست است؟

بعد از خروجی ثانویه دو سیم مسی بیرون میاوریم راستی قطر این سیمها که در عکس بالا هست چنده؟

فاصله این سیمها نسبت به هم 1 میلیمتر تنظیم میکنیم و الکترود مسی را بینشون قرار میدیم و جوش میکنیم؟

arashk820

کاربر
2014-07-22
1
2
سلام دوستان

میخوام دستگاه جوش نقطه ای که در ساخت خرپای تیرچه استفاده میشه را بسازم یعنی میخوام دو عدد ارموتور ( میلگرد های مصرفی در خرپاهای تیرچه و بلوک سقفی ) که یکی قطرش 6 میلیمتر باشه و دیگری 12 میلیمتر باشه را جوش نقطه ای بدم لطفا راهنمایی کنید .

ضمنا کسی از محاسبات این نوع جوش منبعی میتونه معرفی کنه ؟

ممنون

bardia.t

مدیریت بازارچه
مدیر تالار
2009-07-15
4,793
25,736
باسلام

من همین نمونه شکل دوم را ساختم و امتحان کردم هیچ مشکلی ندارد فقط دوسر سیم مسی را باید طوری تنظیم کنی که فاصله دوتا حداکثر یک الی دو میلی متر باشد و سر نوک الکترود مسی را کمی مثل نوک مداد بتراش بطوری که تیز نباشد و وقتی میچسبانی روی فلزی که جوش میخواهی بدهی سرخ شد سریع قطع کنی من یک میکروسوئیچ تعبیه کردم که چسبید سریع قطع میکنم باید اول چندبار روی فلزهای بدرد نخور تمرین کنی مطمئن که شدی روی باتری امتحان کنی حتی میتوانی روی باتری خراب تست بگیری

مطابق عکس زیر:

مشاهده فایل‌پیوست 113150

با درود //شرمنده مهندس مزاحمتون میشم من یه سوال در مورد این پست که دستگاه نقطه جوش هستش دارم و اون اینکه من الا یه ترانس ساختم و امپر خیلی بالایی هم میده حدود 40 امپر و ولتاز 3ولت هم هست و به و فلز را هم سرخ و حتی ذوب میکنه ولی ورقهای نیکل که روی باطری میخوام جوش بدم را جوش نمیده و خیلی مواقع که جوش میده هم زود میکنه میخواستم ببینم چکارش کنم که اوکی بشه اگر واستون امکان داره چندتا عکس بزارید ///لطفا راهنمایی فرمایید

VALY1358

کاربر vip
کاربر
2011-04-08
12
14
با عرض سلام و ادب
منم دقیقا همین مشکل رو دارم .ورق نیکل رو ذوب میکنه اما اتصال قوی برقرار نمیشه.اگه مقدوره راهنمایی بفرمایید
متشکرم

بالا