آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

سوال: ایا طرح یا مداری برای ساخت دستگاه جوش اتصال نقطه ای سراغ دارید؟

Miladpalng

کاربر
2020-12-22
2
1
32
با عرض سلام و ادب
منم دقیقا همین مشکل رو دارم .ورق نیکل رو ذوب میکنه اما اتصال قوی برقرار نمیشه.اگه مقدوره راهنمایی بفرمایید
متشکرم

سلام با اجازه اساتید شما باید در قسمت اولیه با یک رله قوی یا کنتاکتور که با تایمر کار میکنه بزارید توری بشه که از کمترین زمان شروع کنید تست کنید جوش لحظه ای بزنه خیلی قوی میشه

armin-a

کاربر vip
کاربر
2011-12-06
262
209
ایا میشه جای ترانس از تغذیه سوئیچینگ 400وات 24ولت یا 12 ولت 35 امپر استفاده کرد .اگر بله چطور.شماتیک ارائه کنید ممنونم

nima.mhq

کاربر
2017-03-13
173
295
43
خراسان رضوی ..
سلام . چند روز قبل یک مدار خیلی خیلی ساده و خیلی کار امد تست شده اینورتر جوش که خیلی کوچیک و کامل بود دیدم . ببینم نقشه رو پیدا میکنم اینجا برات میزارم.
نقشه رو قبلا دیده بودم تو اینترنت ولی این بنده خدا ساخته بود و اصلاح کرده بود.
خودم هم میخام بسازمش فقط یک جفت ماسفت یا igbt. قوی و یک رکتیفایر دیود فوق سریع و امپر بالا چیزایی بود که مناسب پیدا کنم میسازمش.

nima.mhq

کاربر
2017-03-13
173
295
43
خراسان رضوی ..
ایا میشه جای ترانس از تغذیه سوئیچینگ 400وات 24ولت یا 12 ولت 35 امپر استفاده کرد .اگر بله چطور.شماتیک ارائه کنید ممنونم

سوییچینگ نمیتونه جوش نقطه ای بده چون مدار وقتی اتصال کوتاه بدی تو خروجی پروتکت میکنه و دگ کار نمی کنه ولی میشه یک سوپر خازن با ظرفیت خیلی بالا رو که ولتاژ شون هم خیلی کم هست تهیه کنی و اونو با یک تغذیه سوییچینگ ۲و نیم ولتی شارژ کنی و پایه های خازن رو الکترود وصل کنی و باهاش نقطه جوش های خوبی بدی . فقط خازن رو شارژ که کردی و جوش دادی در اخر با یک مقاومت قوی تخلیه کنی. بجای ابر خازن هم میشه چندین خازن ظرفیت بالا رو موازی بهم ببندی.

• Wow
واکنش‌ها[ی پسندها]: anasehi

nima.mhq

کاربر
2017-03-13
173
295
43
خراسان رضوی ..
سلام . چند روز قبل یک مدار خیلی خیلی ساده و خیلی کار امد تست شده اینورتر جوش که خیلی کوچیک و کامل بود دیدم . ببینم نقشه رو پیدا میکنم اینجا برات میزارم.
نقشه رو قبلا دیده بودم تو اینترنت ولی این بنده خدا ساخته بود و اصلاح کرده بود.
خودم هم میخام بسازمش فقط یک جفت ماسفت یا igbt. قوی و یک رکتیفایر دیود فوق سریع و امپر بالا چیزایی بود که مناسب پیدا کنم میسازمش.

این مدار که گفتم برا نقطه جوش نبود ها ‌‌ .. برا جوشکاری درست حسابی کار میده . من اشتباه متوجه شدم . شاید تاپیک مناسب خودش رو میخاد .. معذرت .

nima.mhq

کاربر
2017-03-13
173
295
43
خراسان رضوی ..
این یکی یک مدار دستگاه نقطه جوش سوییچینگ هست که فایل نقشه PCB. و شماتیک هم داره. .
قدرت نقطه جوش هم قابل کنترل هست

فایل رو اپلود میزنم یک پیام میده که مموری کمه و همچین چیزی !؟؟!!! داستان چیه ؟؟ انجام نمیشه ؟

آخرین ویرایش:

nima.mhq

کاربر
2017-03-13
173
295
43
خراسان رضوی ..
بالاخره فایل آپلود شد. سه ساعت هی اپلود زدم و نشد.
یه مدار دگ هم دارم اونم سوییچینگه اگه فکر میکنید این پیچیدست یا سخته اون رو هم پیدا کنم آپلود کنم .
در ضمن این طرح رو تست کرده بود یه بنده خدا از اهالی چوسان قدیم بود به گمونم . خوب کار می کرد .

پیوست‌ها

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: fire2hm

عباس مهدی

کاربر vip
کاربر
2017-01-03
166
120
کرمان
سلام بنده هم اول با یدونه ترانس ماکروفر ساختم خیلی خوب نشد. بعد دوتا ترانس رو موازی کردم و از کابل شماره 18 دستگاه جوش استفاده کردم و دو میله مسی به قطر دو و نیم سانت که بردم تراشکاری خیلی زیبا سوراخکاری کرد و دوتا میله مسی به قطر نیم سانت که نوکشو باریک مثل مداد کردم رو توی اون میله ها سوراخ و جاداد که با پیچ محکم میشن البته روی یک بدنه فلزی که عایق شده کار گذاشته میشن یکی ثابت یکی متحرک با یه تایمر که میتونه حتی در حد صدم ثانیه وصل و قطع کنه و قابل تنظیم. اینقدر عالی شده که از ورق نیکل واسه باطری لیتییومی تا میله اهنی به قطر نیم سانت رو رو هم میگذارم تو هم ذوب میکنه. فقط نکته این دستگاه اینه باید فشار کافی اورد که دو قطعه خوب بهم چسبیده باشن بعد کلید کرد وگرنه یا اتصال ضعیف میشه یا برش میده و سرخ میشه اون قسمت.

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: manuch.
بالا