آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

آیا با تغییراتی میشود دستگاه اینورتر جوش را به یک منبع ولتاژ با آمپر بالا تبدیل کرد؟

electrocom

کاربر
2016-11-26
76
72
مشهد
ضمنا من نگفتم تغذیه سوئیچینگ برای انسان ضرر جسمی میرسونه چون از این حیث اطلاعی ندارم و شاید مضر باشه و شاید نباشه و در این خصوص تخصص و تحقیقات و حتی تلاش غیرحرفه ای هم نداشتم ولی مدام این مطلب رو بمن نسبت میدی که هرگز ادعا نکردم.

امیدوارم حالا که برای تایپ این مطالب بابامو درآوردی متوجه شده باشی.
با تشکر از پاسخگویی شما. ببخشید که به زحمت افتادین. حقیقتش قصد اذیتتونو نداشتم ولی سوالهای مکرر برای روشن شدن بحث در ذهنم بود.
این که گفتم ضرر برای بدن انسان از اونجای مطالب شما برداشت کردم که گفتین سوئیچینگ درب و داغونتون کرده بحرحال شرمنده. البته علم ثابت کرده که ارتعاشات در فضای پیرامون هر دستگاه ارتعاش ساز منتشر میشه. و باز علم ثابت کرده که ارتعاشات باعث بیماریهای گوناگون میشه. که خب از بحث ما جداست.
ولی کلا با این متن اخرتون متوجه شدم که از منبع تغذیه سوئیچینگ مخصوصا متغیر بر روی میز کارم استفاده نکنم.
خب این بحث تمام.
خدا شمارو هم خیر بده. ممنون از شما
و دو سوال دیگه از محظرتون. اگه دوست داشتین جواب بدین. شاید سوال دوستان دیگه هم باشه
1 یک ترانس کاهنده 24 ولت ثابت رو در نظر بگیرین. خب ما ورودی اینو دیمر وصل کنیم خروجی هم متغیر میشه درست. این کار از نظر شما چطوره. ایا شدنی و خوب است؟
2 همون ترانس ثابت 24 ولتی رو اگه در خروجی ماژول تغذیه متغیر بگذاریم مثل ماژول 4015 یا 4016 که متغیر بشه. این چطور؟ مورد تائید شما هست؟
باز هم متشکر و دعا گوی شما

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,765
با تشکر از پاسخگویی شما. ببخشید که به زحمت افتادین. حقیقتش قصد اذیتتونو نداشتم ولی سوالهای مکرر برای روشن شدن بحث در ذهنم بود.
این که گفتم ضرر برای بدن انسان از اونجای مطالب شما برداشت کردم که گفتین سوئیچینگ درب و داغونتون کرده بحرحال شرمنده. البته علم ثابت کرده که ارتعاشات در فضای پیرامون هر دستگاه ارتعاش ساز منتشر میشه. و باز علم ثابت کرده که ارتعاشات باعث بیماریهای گوناگون میشه. که خب از بحث ما جداست.
ولی کلا با این متن اخرتون متوجه شدم که از منبع تغذیه سوئیچینگ مخصوصا متغیر بر روی میز کارم استفاده نکنم.
خب این بحث تمام.
خدا شمارو هم خیر بده. ممنون از شما
و دو سوال دیگه از محظرتون. اگه دوست داشتین جواب بدین. شاید سوال دوستان دیگه هم باشه
1 یک ترانس کاهنده 24 ولت ثابت رو در نظر بگیرین. خب ما ورودی اینو دیمر وصل کنیم خروجی هم متغیر میشه درست. این کار از نظر شما چطوره. ایا شدنی و خوب است؟
2 همون ترانس ثابت 24 ولتی رو اگه در خروجی ماژول تغذیه متغیر بگذاریم مثل ماژول 4015 یا 4016 که متغیر بشه. این چطور؟ مورد تائید شما هست؟
باز هم متشکر و دعا گوی شما

درود

هر سیستمی که ولتاژ رو قطع و وصل کنه نویزهای وحشتناکی تولید میکنه و مصیبته .
و دیمر هم همین کارو میکنه.

اگه سوال دوم شما اینه که از ۲۴ ولت ، ولتاژ متناوب متغیر بسازی ، برای ساختن منبع تغذیه dc ارزشی نداره.

ضمنا همانطورکه در پست های قبل توضیح دادم بابت نویزها از این جهت داغون شدم که با شکست های متوالی مواجه شدم ‌‌وهرگز به توفیقی نرسیدم و لذا نویزها آسیب جسمی بمن وارد نکرده.

سپاس

آخرین ویرایش:
بالا