آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

سوال: تعویض اسلات RAM مادربورد ASUS p5 kpl

rezalx

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-11-10
1,124
1,800
سلام دوستان
یه برد برام آوردن که یکی ازاسلات هاش یکی از پایه هاش سوخته و داغون شده

چطورمیتونم با هویه یا هیتر اسلات رو تعویض کنم ؟
سپاس

shams.iran

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-05-28
850
8,145
ايران
دوست گرامي براي اينكار از روغن لحيم و لحيم استفاده كن . ارزان ترين راه. به صورتي كه روغن لحيم جنس مرغوب رو به كل پاييه ها ميزني و بزار 20 دقيقه بمونه و بعد كل پايه ها رو لحيم ميكني به طوري كه به صورت يك مستطيل شكل دربياد و سپس به كمك دست از يك طرف اسلات رو ميكشي. هيچ وقت هم از هواي گرم استفاده نكن كه مين برد ازبين خواهد رفت.

saroveh

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2011-09-19
1,328
4,843
sari
سلام دوستان
یه برد برام آوردن که یکی ازاسلات هاش یکی از پایه هاش سوخته و داغون شده

چطورمیتونم با هویه یا هیتر اسلات رو تعویض کنم ؟
سپاس

سلام با هیتر نمیشه در اوردش برد بشدت اسیب میبینه یک راه ساده تر بهت میگم یک المت بخاری برقی بگیر و بزن به برق کاملا که سرخ شد برد رو از زیر اسلت رم بالای المت به فاصله تقریبا 10 سانت فیکس کن و نزار برد تکون بخوره بعد چند لحظه لحیم ها یک دست شل میشه و اروم اسلت رو بکش بالا و در بیار البته لازمه بگم که گرما لحیم اطراف اسلت رو ذوب میکنه اگه برد تکون بخوره قطعات همه می ریزه و اون موقع کار دیگه خیلی سخت میشه بعد اینکه اسلت رو در اوردی برق رو قطع کن تا المت خاموش بشه و لحیم سفت بشن سعی کن جوری مین روی المت بزاری که چیپ شمالی و جنوبی و اسلت CPU زیر گرما المت قرار نگیره خودم تا حالا خیلی اسلت رو با همین روش عوض کردم بهتره که قبل از اینکه روی مین اصلی لین کار رو انجام بدی روی مین اوراقی تمرین کن تا قلق کار دستت بیاد موفق باشی

اسماعیل محبی

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2014-03-11
657
6,186
استان زنجان
دوست من سلام

قبل از هر چیز ببینید اصلا مین ارزشش رو داره

2 - آیا اسلات نو دارید جاش بگذارید

و اما راه حل ها

1- اولی همونی هست که جناب سروه گفتن اگه یکم تو مین های دست دوم یا همون استوک که فقط به درد داغی میخورن

کامل تست کنی تا دستت بخوابه بهترین روش هست

2- راه حل دوم استفاده از قرص زد قلع هست که متشکل از جیوه و سرب هست و دقت داشته باشید خطرناک چون در موقع حرارت دادن با

هویه جیوه با قلع قاطی میشه و دود غلیظی ازش استخراج میشه که سمی هست

3- استفاده از قلع کش و خمیر فلکس مناسب و درست کردن حوضچه قلع ( که این مورد هم نیاز به تمرین داره )

موفق و پایدار باشید

آخرین ویرایش:

rezalx

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-11-10
1,124
1,800
ممنون از شما به خاطر توجهان
فقط سوالی که میمونه بعد از در آوردن ، اسلات جدید رو هم با همین روشها باید جا زده بشه ؟

تشکر فراوان

mohssen

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-02-27
1,492
6,611
forum.paezaan.com
سلام من تا حالا عوض نکردم ولی بهتر از روش هایی که دوستان گفتن اینه که

[hide]اسلات خراب رو اول با سیم چین حسابی قسمت های پلاستیکیشو نابود کن و بشکن بعد پایه هار و تک تک یکم بهشون لحیم بزن و بکش بیرون[/hide]

اینجوری نه برد اسیب میبینه نه نیازه یه کیلو سیم لحیم مصرفکنی :d

اسماعیل محبی

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2014-03-11
657
6,186
استان زنجان
ممنون از شما به خاطر توجهان
فقط سوالی که میمونه بعد از در آوردن ، اسلات جدید رو هم با همین روشها باید جا زده بشه ؟

تشکر فراوان

دوست من سلام دوباره

ببخشید دیر جواب دادم

وقتی میخواهید اسلات جدید رو جا یزنید حتما از خمیر فلکسی استفاده کنید و بعد از لحیم کاری حتما با استفاده از

هیتر و خمیر فلکسی پایه هایی که بینشون پل زده شده یعنی قلع به هر دو چسبیده رو از هم جدا کنید

یکی از کارهایی که خمیر فلکسی انجام میده همین استاندارد کردن قلع بر روی پایه ها است سعی کنید از حرارت بالا استفاده نکنید

موفق باشید و پایدار

بالا