آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

بوت نشدن مادربرد گیگا g41mt-s2 با وصل کردن فن CPU

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

mahmod31

کاربر vip
vip
کاربر
2008-03-25
216
1,675
یکی از مشتریا چند روز پیش اومد فن سی پی یو برد بعد برگشت مادربرد رو داده بود به یکی از همکاران که اون هم بدترش کرده بود نگاه کردم یکی از پایه های سی پی یو رو خم کرده بود درستش کردم جالب اینجاس فن رو که روش نصب میکنی دیگه بالا نمیاد وقتی سوکت برق فن رو جدا میکنی کار میکنه خازن های اطراف سوکت رو عوض کردم با یک فن دیگه تست کردم
به نظر شما میتونه از چی باشه؟

آخرین ویرایش توسط مدیر:

shams.iran

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-05-28
850
8,145
ايران
پاسخ : مشکل عجیب در مادربرد گیگا g41mt-s2

دوست گرامي اول از همه با يك فن cpu ديگه تست كن ببين باز مشكل پا برجاست . اگر آره يك رگلاتور به شكل ماسفت در اطراف سوكت فن cpu هست آن رو از مدار خارج كرده و تست كن . اگر خراب بود تعويض كن. معمولا اگر اين رگلاتور خراب بشه اين مشكل پيش مياد. اعلام نتيجه كن.

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر

همکار گرامی جناب mahmod31
طبق قوانین ایجاد تاپیک استفاده از کلماتی مثل " مشکل عجیب " و کلماتی از این دست در عنوان ،خلاف مقررات هست .چرا که
حتی اگه تاپیک به نتیجه برسه ،برای سایر همکارانی که شاید به مشکل مشابهی برخورد کنند ،مفید نخواهد بود .
لطفا عنوان رو طبق قوانین ویرایش کرده و شرح مختصری از مشکل به همراه برند و مدل مادربرد رو در عنوان بنویسید .
از همکاران هم خواهش دارم در چنین مواردی تا اصلاح عنوان صبور باشند .
موفق باشید .

اسماعیل محبی

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2014-03-11
657
6,186
استان زنجان

دوست من سلام

اول از همه گفته های استاد عزیزمون جناب آبکه رو انجام بدید بعد سوالات رو پاسخ بدید ممنون

اما مشکلتون

وقتی پایه های سوکت خم شده بودن آیا به هم اتصال شده بودن یا نه به اطراف خم شده بودن؟

دوم اینکه کانکتور فن رو تست گرفته اید ببینید سالم هست یا نه ؟

موفق باشید

آخرین ویرایش:

mahmod31

کاربر vip
vip
کاربر
2008-03-25
216
1,675
ممنون که سریع جواب دادید
متاسفانه مادربرد sys fan نداره با یک فن دیگه هم تست کردم رگلاتوری که اطراف سوکت باشه نیست رگلاتور سی پی یو رم هست وقتی مادربرد بالا میاد سوکت برق رو میزنی هیچ مشکلی نیست فقط وقتی سوکت برق فن وصل باشه دیگه بالا نمیاد

آخرین ویرایش:

shams.iran

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-05-28
850
8,145
ايران
دوست گرامي. اگر مسير پينهاي سوكت فن cpu رو تعقيب كني ميتوني اين رگلاتور رو پيدا كني .5 و 3.3 و 12 ولت. ولتاژ آيسي i/o رو موقعي كه سوكت فن cpu رو وصل ميكني و موقعي برميداري رو اعلام كن. در ضمن موقعي كه بالا نميآيد ديباگر چه كدي ميدهد.؟ وضيعت چراغهاي ديباگر رو اعلام كن.

mahmod31

کاربر vip
vip
کاربر
2008-03-25
216
1,675
تشکر از همه اساتید ولتاژ i/o .55 هست چه فن روشن باشه ونباشه ولتاز فرقی نمیکنه ولتاژ رگلاتور هم 11/5 ولت است جالبه از وقتی که ولتاژ گرفتم درست شده چندین بار هم خاموش روشن کردم مشکلی نداره

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,202
تهران
تشکر از همه اساتید ولتاژ i/o .55 هست چه فن روشن باشه ونباشه ولتاز فرقی نمیکنه ولتاژ رگلاتور هم 11/5 ولت است جالبه از وقتی که ولتاژ گرفتم درست شده چندین بار هم خاموش روشن کردم مشکلی نداره

پایه های فن روی مادربرد رو هم ولتاژ گیری کنید . همینطور المان های اطرافش مخصوصا smd رو بررسی کنید .
pino.jpg

mahmod31

کاربر vip
vip
کاربر
2008-03-25
216
1,675
این مادربرد حسابی مشغولم کرده بعضی وقتا دیباگر کد 24 25 وبعضی وقتا هم cc dd ولتاژ سیم زرد فن هم 13 ولت است

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا