آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: نداشتن خروجی صوت در مادربورد ASUS مدل P5B

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

mohsen-d

VIP+ افتخاری
کاربر
2011-05-01
536
1,013
با سلام

این مادربورد صوت خروجی از جک خروجی در پشت مادربورد ندارد ولی از قسمت جلوی کیس صوت دارد . تنظیمات در setup چک شده مشکلی نداشتن یک دفعه اینجور شد . مشکل از کجاست لطفا راهنمایی بفرمایید .

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,206
تهران
با سلام

این مادربورد صوت خروجی از جک خروجی در پشت مادربورد ندارد ولی از قسمت جلوی کیس صوت دارد . تنظیمات در setup چک شده مشکلی نداشتن یک دفعه اینجور شد . مشکل از کجاست لطفا راهنمایی بفرمایید .

جک صدا رو باید عوض کنید . یکبار هم تنظیمات بایوس رو دیفالت کنید . میکروفون رو تست کردید ؟ یا فقط خروجی رو تست کردید ؟

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: mohsen-d

mohsen-d

VIP+ افتخاری
کاربر
2011-05-01
536
1,013
جک صدا رو باید عوض کنید . یکبار هم تنظیمات بایوس رو دیفالت کنید . میکروفون رو تست کردید ؟ یا فقط خروجی رو تست کردید ؟

میکروفون را تست نکردم ولی از لحاظ تنظیمات setup مطمئن هستم . جک صوت مشکلی ندارد چون یکدفعه صدا قطع شد .

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,206
تهران
میکروفون را تست نکردم ولی از لحاظ تنظیمات setup مطمئن هستم . جک صوت مشکلی ندارد چون یکدفعه صدا قطع شد .

میکروفون رو تست کنید . اگر خروجی صدا در front audio کار میکنه چیپ صدا سالمه . احتمالا جک صدا از داخل قطع شده است .
بایوس مادربرد هم اپدیت کنید ضرری ندارد .

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: mohsen-d

غفور

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2012-01-22
966
1,962
golestan
دوست عزیز آی ساند را ولتاژگیری نمایید 5 ولت مو جود می باشد ؟
خازن الکترولیتی اطراف آی ساند را چک کنید و خازن های را از نظر شورتی بررسی نمایید تست گراند بگیرید(اگه 5 ولت موجود بود خود پورت را تعویض نمایید)
با توجه به اینکه تصویری از مادربرد فوق مشاهده نشده ترانزیستورهای سایه پایه ریز را هم تستی نمایید موردی بود با تعویض برطرف گردید./.

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
ابتدا تنظیمات مربوط به انتخاب خروجی صدا در ویندوز رو از طریق آیکون بلندگو تست کنید .ببینید کدوم یک از خروجی ها فعال هست .منظورم خروجی دیجیتال و معمولی کارت صوتی هست .با تعویض خروجی ها آیا صدا رو در خروجی پشت کیس دارید یا خیر.آیا با وصل کردن فیش ،بلندگوها دیتکت می شن یا خیر؟
موفق باشید .

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: AMD

saied68

کاربر
2015-02-22
319
292
باسلام
بنده هم همین مشکل رو توی همین مدل مادربرد دارم
وقتی اسپیکر و میکروفن وصل میکنم ، تووی تنضیمات ویندوز و REALTEK شناسایی میشن ، ولی صدا ندارم و حتی میکروفن هم صدا ضبط نمیکنه
بعد اینکه ...ویندوز 7 هستش و هیچ خطایی یا چیزی مشابه رو نشون نمیده و همه چی سالمه
تنضیمات خروجی صدا رو هم چک کردم و مشکلی نبود
لطفأ بنده رو راهنمایی بفرمائید

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,206
تهران
باسلام
بنده هم همین مشکل رو توی همین مدل مادربرد دارم
وقتی اسپیکر و میکروفن وصل میکنم ، تووی تنضیمات ویندوز و REALTEK شناسایی میشن ، ولی صدا ندارم و حتی میکروفن هم صدا ضبط نمیکنه
بعد اینکه ...ویندوز 7 هستش و هیچ خطایی یا چیزی مشابه رو نشون نمیده و همه چی سالمه
تنضیمات خروجی صدا رو هم چک کردم و مشکلی نبود
لطفأ بنده رو راهنمایی بفرمائید

در یک تاپیک دیگه مطرح کنید . برای مشکلتون تاپیک بزنید .

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا