آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: بوت نشدن مادر برد Foxconn مدل n15235

asalamirali

کاربر
2013-12-13
176
289
سلام. بله چشم 2.jpgباز هم تشکر و عذر مرا بپذیرید.

اسماعیل محبی

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2014-03-11
657
6,186
استان زنجان
دوست من سلام

بنده متاسفانه با این مدل کار نکردم ولی تقریبی گفتم تستش با خود شماست

همونطور که در تصویر مشخص کردم اول رنج رو در شماره یک قرار بده که مشخص کردم

سپس شماره دو رو بزن تا بین رنج های ولت تغییر کنه مثلا رنج رو از 2 ولت به 20 تغییر میده تست کنید منتظر پاسختون هستم

شماره 3 هم روشن و خاموشش هست درسته

2.jpg

آخرین ویرایش:

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
در ادامه راهنمائی های استاد عزیزمون آقای محبی ،عرض کنم این مدل اتورنج هست و تنظیم خاصی نداره و کافیه سلکتور رو روی اندازه گیری ولتاژ قرار داده و اندازه بگیرید .
موفق باشید .

asalamirali

کاربر
2013-12-13
176
289
دوست من سلام

بنده متاسفانه با این مدل کار نکردم ولی تقریبی گفتم تستش با خود شماست

همونطور که در تصویر مشخص کردم اول رنج رو در شماره یک قرار بده که مشخص کردم

سپس شماره دو رو بزن تا بین رنج های ولت تغییر کنه مثلا رنج رو از 2 ولت به 20 تغییر میده تست کنید منتظر پاسختون هستم

شماره 3 هم روشن و خاموشش هست درسته

مشاهده فایل‌پیوست 112865

شماره 3 ظاهرا زمان خاموش شدن دستگاه رو بعد از اینکه مدتی بلا استفاده بود تنظیم میکنه. من دستگاه رو رو شماره 1 قرار میدم بعد شماره 2 رو فشار میدم تنها کاری که میکنه فقط 4 عدد صفر در صفحه هست که اون ممیز یعنی علامت اعشار رو یکی یکی جلو میبره. و وقتی هم دو سر اهم متر رو روی پایه های خازن قرار میدم هیچ عددی نشون نمیده ولی وقتی رو قسمت فلش یعنی دو کلید بعد از گزینه 1 که شما علامت زدین عدد نشون میده ولی دیگه اصلا رنج یا همون کلید 3 تغییری ایجاد نمیکنه. عدد نشون داده شده 1/077 و 0/734 و 0/798 و 1/292 و 0/578 و 0/589 و 0/588 و دو عدد هم 0/625 و دوعدد دیگر هم 0/729 هستند.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: AMD

asalamirali

کاربر
2013-12-13
176
289
دوست خوبم
در ادامه راهنمائی های استاد عزیزمون آقای محبی ،عرض کنم این مدل اتورنج هست و تنظیم خاصی نداره و کافیه سلکتور رو روی اندازه گیری ولتاژ قرار داده و اندازه بگیرید .
موفق باشید .
ممنون از شما استاد گرامی. ولی همونطور که برای استاد محبی توضیح دادم با قراردادن سوکت ها روی پایه خازن درقسمت مشخص شده سلکتور هیچ عددی جز 0 نماش نمی دهد.

غفور

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2012-01-22
966
1,962
golestan
دوست عزیز سوال از شما از مادربرد به اهممتر رسید
برای رسیدن به موقعیت عیب سریعتر شما دیباگر باید داشته باشید که طبق کد دیباگر محمدوه عیب را کمتر کنند و با توجه به وجود دیباگر و فشار روی چیپ ها و سوکت سی پی در کد دیباگر تغییر ایجاد میشود یا نه؟
ثانیا شما سی پی یو مجازی هم داشته با شید با توجه به وضعیت ال ای دی (برقرار بودن یا نبودن سی پی یو کد)میتوان محدوده عیب را کمتر کرد.
نا گفته نماند برای بدست vcore شما میتوانید از خود آی pwm ،سر مثبت خازن ها،یکی از پایه های چوک میتوان میقدار 1.1 الی 1.8 را مشاهده نمود./.

asalamirali

کاربر
2013-12-13
176
289
برای رسیدن به موقعیت عیب سریعتر شما دیباگر باید داشته باشید که طبق کد دیباگر محمدوه عیب را کمتر کنند و با توجه به وجود دیباگر و فشار روی چیپ ها و سوکت سی پی در کد دیباگر تغییر ایجاد میشود یا نه؟
ثانیا شما سی پی یو مجازی هم داشته با شید با توجه به وضعیت ال ای دی (برقرار بودن یا نبودن سی پی یو کد)میتوان محدوده عیب را کمتر کرد.
نا گفته نماند برای بدست vcore شما میتوانید از خود آی pwm ،سر مثبت خازن ها،یکی از پایه های چوک میتوان میقدار 1.1 الی 1.8 را مشاهده نمود./.
استاد عزیز من قبلا عرض کردم به علت بعد مسافت فعلا مقدور به تهیه دیباگر نمی باشم و همچنین از تمامی شما عزیزان به خاطر نابلد بودن خود پوزش خواستم. فعلا هم منتظرم تا یکی از اساتید جواب اینجانب را که اعداد بدست آمده توسط اهم متر از خازن ها صحیح است یا نه و در صورت اشتباه بودن طریقه بدست اوردن اعداد صحیح کدام است. ممنون از بزگواری جنابعالی و دگیر اساتید

اسماعیل محبی

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2014-03-11
657
6,186
استان زنجان
دوست من سلام

1- تستر خازن هست

2- تستر دیود

3- تستر مقاومت

4- رنج ولت DC

5- تست بیزر ( بوق) وقتی رو این رنج باشه و پراب ها رو به هم وصل کنید صدای بوق رو دریافت خواهید کرد برای تست سلف یا همان چوک به کار میره

2.jpg

موفق باشید

اسماعیل محبی

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2014-03-11
657
6,186
استان زنجان

سلام جناب غفور

از شما بعید هست ما اینجا جمع شده ایم مشکلات همدیگر رو رفع کنیم و مشکلات رو نمیشه بدون رعایت قدم به قدم مرتفع نمود

بله لوازم حیاتی و پر کاربرد برای هر تعمیر کاری استفاده از دیباگر - تستر - پروگرامر و حتی امیلاتور هست این لوازم باید در دسترس

کاربر یا تعمیر کار باشد وگرنه نمیتواند سریع به ایراد دست یابد مبادا حرفه ای باشد و با ولتاژ گیری به نتیجه برسد

موفق باشید و پایدار

آخرین ویرایش توسط مدیر:
بالا