آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: بوت نشدن مادر برد Foxconn مدل n15235

asalamirali

کاربر
2013-12-13
176
289
با سلام خدمت اساتید محترم. یه سی پی یو رو می خواستم تست کنم که سالمه یا نه گذاشتمش رو مادربرد سالم foxconn مدل n15235 که سیستم بوت نشد. سی پی یو رو عوض که کردم و سی پی یو قبلی رو رو سیستم گذاشتم دیگه سیستم بوت نشد. سی پی یو گرم میشه. مادربرد رو با حداقل قطعات بیرون از کیس امتحان کردم با چند تا پاورمتفاوت ، رم و گرافیک دیگه ولی متاسفانه نه بوت میشه نه بوق میزنه. دیباگر در دسترس ندارم و امکان تهیه شم فعلا به علت بعد مسافت مقدور نیست برام . از اساتید محترم تقاضای راهنمایی دارم. 1.jpg

اسماعیل محبی

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2014-03-11
657
6,186
استان زنجان
دوست عزیز سلام

احتمال از بین رفتن بایوس هست اول بایوس رایت کنیدالبته قبلش یک بار کیلر سیموس انجام بدید

سپس خازنها و سلف ( چوک ) کنار CPU رو چک کنید و سعی کنید اگه دیباگر ندارید از

ولتاژ گیری استفاده کنید و حدالمقدور اونها رو اعلام کنید در ضمن پایه های روی زیف سوکت CPU رو هم از نظر کج شدن چک کنید

موفق و پایدار باشید

asalamirali

کاربر
2013-12-13
176
289
استاد گرامی بایوس رو قبلا آپدیت کردم و پایه های زیر سی پی یو هم ظاهرا مشکلی ندارند خازنها هم از نظر ظاهری بی ایرادند فقط سلف (چوک) رو نمیدونم دقیقا کجاست و طریقه چک کردنش چطوریه اگه ممکنه توضیح بدین. بازم ممنونم از شما.

اسماعیل محبی

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2014-03-11
657
6,186
استان زنجان
دوست عزیز خازنها قابل اعتماد نیستند مخصوصا جامد ها بیرون از مادربرد چک کنید با اهم متر البته تستر بهتر هست

چون اهم متر بیشتر وقتها مشخص نمیکنه چوک ها رو هم باید با اهم متر رد کنند البته در بیزر اهم متر صدای بوق دریافت بشه

اینم تصویر که توش چوک رو مشخص کردم

1.jpg

در ضمن سعی کنید لحیم سردی I/O رو هم بگیرید البته اگه داشته باشه

موفق باشید

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,202
تهران
با سلام خدمت اساتید محترم. یه سی پی یو رو می خواستم تست کنم که سالمه یا نه گذاشتمش رو مادربرد سالم foxconn مدل n15235 که سیستم بوت نشد. سی پی یو رو عوض که کردم و سی پی یو قبلی رو رو سیستم گذاشتم دیگه سیستم بوت نشد. سی پی یو گرم میشه. مادربرد رو با حداقل قطعات بیرون از کیس امتحان کردم با چند تا پاورمتفاوت ، رم و گرافیک دیگه ولی متاسفانه نه بوت میشه نه بوق میزنه. دیباگر در دسترس ندارم و امکان تهیه شم فعلا به علت بعد مسافت مقدور نیست برام . از اساتید محترم تقاضای راهنمایی دارم.مشاهده فایل‌پیوست 112781

مدل دقیق مادربرد این نیست . مدل دقیق را روی لیبل کنار اسلات رم زده میشه . این برد به احتمال زیاد قبلا روش کار شده و روی ایسی i/o هیت کشیده شده

asalamirali

کاربر
2013-12-13
176
289
مدل دقیق مادربرد این نیست . مدل دقیق را روی لیبل کنار اسلات رم زده میشه . این برد به احتمال زیاد قبلا روش کار شده و روی ایسی i/o هیت کشیده شده
استاد گرامی ضمن تشکر از توجه جنابعالی سیستم از اول تا حالا دست خودم بوده و مادربرد رو 5 سال پیش خودم نو گرفتم روی آی سی i/o کاری صورت نگرفته.

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,202
تهران
استاد گرامی ضمن تشکر از توجه جنابعالی سیستم از اول تا حالا دست خودم بوده و مادربرد رو 5 سال پیش خودم نو گرفتم روی آی سی i/o کاری صورت نگرفته.

مدل دقیق رو از روی برچسب کنار اسلات رم بنویسید . اولین کاری که باید کرد زدن بایوس بر اساس مدل دقیق هست .

بالا