آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

سوال: راه تشخیص تاچ های پرسی با غیر پرسی چیست؟؟( تجربیات دوستان ارایه شود)

pese

کاربر
2013-05-26
257
1,545
اصفهان
www.servicekaran.ir
سلام
چطور با یک نگاه متوجه شویم تاچ گوشی به ال سی دی پرس شده است یا پرس نشده است.

البته : بدون این که در موردش در اینترنت تحقیق کنیم و یا درب گوشی را باز کنیم.

معمولا تاچ هایی که به ال سی دی پرس نشده اند مثل گوشی lg l40 - lg l70 - lg l90 و دیگر گوشی ها و مخصوصا تبلت های چینی
قابل تعویض هستند و هزینه تعویض آن ها هم مقرون به صرفه هست چون فقط تاچ تعویض می شود ولی اگر تاچ با ال سی دی پرس شده باشد
تعمیر کار مجبوره ال سی دی با تاچ را با هم تعویض کنه مثل گوشی های htc - apple که هزینه ها خیلی می ره بالا

دوستان نظرات خودشان و راه حل های خودشان را ارایه دهند به همراه تجربیات تا به یک جمع بندی خوب برسیم.

و ایا تمامی تبلت های چینی دارای تاچ غیر پرسی هستند.
معمولا تاچ چه مدل هایی به همدیگر می خورد.
به عنون مثال ذکر کنید آیا تاچ تبلت 7 اینچی momax یا demo یا غیره به همدیگر می خورند یا نه

تعویض تاچ چه مدل هایی فایده نداره چون برخی مدل های خاص بعد از تعویض تاچ کار نمی کنند و حتما باید نرم افزارشان به روز رسانی شود

saroveh

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2011-09-19
1,328
4,843
sari
سلام دوست گرامی تاچ تبلت های چینی و خیلی تبلت هایاکثرا قابل تعویض هستن و نیازی به تعویض ال سی دی نداره و در مورد تاچ هایی که به ال سی دی پرس شدن با تاچ کش باید درشون بیاری

pese

کاربر
2013-05-26
257
1,545
اصفهان
www.servicekaran.ir
سلام دوست گرامی تاچ تبلت های چینی و خیلی تبلت هایاکثرا قابل تعویض هستن و نیازی به تعویض ال سی دی نداره و در مورد تاچ هایی که به ال سی دی پرس شدن با تاچ کش باید درشون بیاری
تشکر که در این همه پرسی شرکت کرده اید. سولات خیلی زیاد است و اگر دوستان محبت کنند و تجربیات را بیان کنند ممنون می شم.

اگر در هنگام تعویض تاچ چسب تاچ خوب نباشه و یا مجبور شیم تاچ را با چسب محکم کنیم شما از چسبی پیشنهاد می کنید.
سوال بعدی: در هنگام تعویض تاچ ال سی دی را با چه چیزی شستشو دهیم البته به غیر از دستمال عینک و مایع شسشتو عینک؟

masood789

کاربر
2012-02-09
251
620
کاربر محترم saroveh تاچ lcd هایی وجود دارند که تاچ جدا نمیشه و به گفته دوستمون پرسی هست و حتی شما یدک اون رو هم در بازار نمیتونید پیدا کنید . مانند سامسونگ اس 2 .
البته همیشه واسم سوال بوده که چرا نمیشه و آیا واقن راهی نداره ?

اگه تاچ با حرارت مناسب و تمیز بلند بسه چسب باقیمونده کفایت میکنه . اما در زمان لزوم چسب دو رو نازک مخصوص این کار در فروشگاه های لوازم تعمیرات موجوده.

و مورد سوم باز هم اگه با حرارت مناسب و تمیز تاچ بلند بشه ال سی دی نیاز به تمیز کردن نداره.
یک سری از ال سی دی هارو میشه با دستمال آغشته به تینر تمیز کرد . نه همه رو .

و اینکه فوق العاده حساس هست و سریع خط میوفته. حتی با پنبه بهداشتی :| فقط از دستمال مخصوص ال سی دی استفاده کنید

pese

کاربر
2013-05-26
257
1,545
اصفهان
www.servicekaran.ir
باز هم تشکر می کنم خدمت دوستانی که در این همه پرسی شرکت می کنند.

به عقیده دوستان چه تاچ هایی باید از قبل خریده بشه و همیشه در مغازه چند تایی از ان را داشته باشیم.
چه تاچ هایی به چند مدل گوشی می خوره مخصوصا گوشی های چینی.

و نکته ای که در هنگام خرید تاچ با کیفیت رعایت می کنید چیست؟

pese

کاربر
2013-05-26
257
1,545
اصفهان
www.servicekaran.ir
از بین دوستان کسی از تاچ کش استفاده کرده است. به نظر میاد مقرون به صرفه نباشه چون فقط مشکل در اوردن تاچ نیست بلکه پیدا کردن آن هم هست که یدکش فکر نکنم در بازار باشه

masood789

کاربر
2012-02-09
251
620
تاچ کش الزامی نیست . من خودم دارم ولی با کارت ویزیت راحت ترم :)
تاچ کش مگه چنده :| از این لاستیکا که قدیم توی سرویس بهداشتی ها آب میزنیم میچسبه به شیشه و کاشی برای آویز کردن وسایل . یکم بزرگتره . اسمش رو گذاشتند تاچ کش مثلا
سه بار ویرایش کردم پست رو .
البته یه وسیله ای هست مثل سیم چین میمونه دسته داره . من ایران ندیدم . اون جالبه. به جای تیغه ی سیم چین دو تا از این باد کش ها داره . کل گوشی یا تبلت رو میگیریم و دسته رو فشار میدیم .

تاچ خیلی تنوع داره . چیزی که متوجه شدم شما تهران تشریف ندارید ?!
درستش اینه که لاشه ی دستگاه رو به لوازم جانبی ببرید و همونجا تست کنید . معمولا کسی مرجوعی قبول نمیکنه . قیمت تاچ هم خیلی ارزون نیست . مخصوصا تبلت

آخرین ویرایش:

pese

کاربر
2013-05-26
257
1,545
اصفهان
www.servicekaran.ir
بسیار ممنون که در این همه پرسی شرکت می کنید.
منظور من تاچ کش چسبونکی نبود.
منظور دستگاه تاچ کش بود که مربوط به شرکت semark zm است
این هم فیلم آموزشی ان
http://www.aparat.com/v/UqzHL

از بین دوستان کسی با این کار کرده و ایا اصلا کارایی داره نسبت به قیمتش یا نه

pese

کاربر
2013-05-26
257
1,545
اصفهان
www.servicekaran.ir
معمولا در هنگام تعویض تاچ دوستان با چه مشکلاتی بر خورد کرده اند مخصوصا تاچ های تبلت های چینی و چگونه مشکل را بر طرف کرده اند؟؟؟؟

بالا