آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

نیامدن صفحه asus مدل s64c بعد از زمین افتادن

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

arstan

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-08-07
977
2,680
سلام
لپ تاپ ایسوس s64c که از یکی از چهار گوشه به زمین افتاده و الان با زدن دکمه پاور چراغ پاور روشت میشه و آی سی ها گرم میشه ولی فن روشن نمیشه . ( فن سالمه با منبع تغذیه امتحان کردم ) باطری شارژ میشه . مانیتورش نشکسته ولی به خاطر اطمینان به مانیتور کامپیوتر خانگی وصل کردم بازم تصویر نمیاد . عکس رو میزارم . اگه ممکنه آی سی بایوس را از روی تصویر مشخص کنید . با تشکر

تصویر0242.jpgتصویر0243.jpgتصویر0241.jpg

مهدی امجدی

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-12-25
2,476
19,505
ایران
با درود
همکار گرامی ، فعلا دست به بایوس نزنید معمولا توی ضربه خوردگی بایوس کم آسیب میبیند اگر هم خواستید بایوس بزنید قبلش حتما بکاپ بگیرید تنها کاری که فعلا انجام دهید این است که پایه های بایوس را شارژ قلع کنید
با یک رم صد در صد سالم و تک تست بگیرید
معمولا اینجور کارها کمی وقت گیر هستند . در وحله اول با لوپ حسابی برد را از لحاظ ترک ریز و سلف پریدگی و قلع مردگی و اتصالی بررسی کنید برد را هم خوب نگاه کنید که تاب نگرفته باشد
I/O را با مایع فلکس هیت بکشید و شستشو دهید و پس از خشک شدن تست بگیرید ( ITE )
فقط خدا کنه که به چیپ نرسید ! که گرفتار میشوید
موفق باشید

arstan

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-08-07
977
2,680
سلام
اگه ممکنه در مو رد (پایه های بایوس را شارژ قلع کنید با یک رم صد در صد سالم و تک تست بگیریبیشتر توضیح بدین . به علت تازه کار بودن در باز کردن و تعمیر لپ تاپ زیاد با اصطلاحات اختصاصی آشنا نیستم . اگه از روی تصویر توضیح بدین ممنون میشم . با لوپ هم نگاه کردم جای شکستگی یا ترک نبود ولی باز با دقت بیشتر نگاه میکنم . منتظر راهنمایی هستم . با تشکر

ajamee

VIP+ افتخاری
کاربر
2009-09-14
1,727
4,735
تصویر0241.jpg سلام در عکس مشخص کردم البته در مورد بایوس چون کفیت عکس پایین هست شک دارم
منظور مدیر لحیم کاری دوباره ای سی بایوس است
درموردرم می فرماید با یک رم دیگر تست کنید

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
راهنمائی های استاد امجدی رو مد نظر داشته و در ادامه کلیه اتصالات و فلت ها و سوکت ها رو با دقت بررسی کنید .فن رو بیرون از مدار تست کنید و از سالم بودن فن اطمینان حاصل کنید .حین تست با مانیتور کلیه اتصالات مربوط به LCD رو جدا کنید .حتما قبل از جدا کردن اتصالات LCD باتری و شارژر رو از لپ تاپ جدا کنید .رم ها رو بصورت تکی و در هر کدام از اسلات ها جا زده و تست کنید .پورت های USB و کارت ریدر رو هم بررسی کنید .
موفق باشید .

آخرین ویرایش:

arstan

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-08-07
977
2,680
سلام
با توجه به فرمایشات استاد عزیز ابتدا پایه های بایوس را دوباره لحیم کاری کردم . و دوباره زیر لوپ با دقت بیشتر نگاه کردم یک عدد مقاومت سوخته بود . (تصویرش را میزارم ) با تعویض مقاومت سیستم روشن شد و الان مشکلی در برد نیست . البته با ضربه ای که خورده بود هارد هم مشکل داره که با تعویض هارد نتیجه کلی را اعلام میکنم . سوال دیگه که دارم اینست که وقتی با اهم متر مقاومت های کناریش را تست کردم حدود 5.2 اهم را نشان میداد و مقاومتی به همان اندازه از یک کارت گرافیک خراب گذاشتم و تست کردم 10 اهم را نشان میده . این اختلاف اهم مشکل پیش میاره یا نه ؟ با تشکر فراوان

تصویر0246.jpg

مهدی امجدی

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-12-25
2,476
19,505
ایران
با درود
همکار گرامی ، اگر شماره خودش را قرار میدادید بهتر بود ولی چون چند شماره بالاترش را انتخاب کردید احتمال سوختنش کمتر میشود . فقط شما یک زحمتی بکشید شما سیستم را سریع تحویل ندهید و سعی کنید چند روز از آن تست بگیرید . و اگر مشکلی پیش نیامد تحویل دهید
موفق باشید

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا