آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: کدc1 در مادر برد ایسوس مدل p4p800s-x

اسماعیل محبی

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2014-03-11
657
6,186
استان زنجان
سلام جناب اصغری

یک راه هست برای تشخیص چراغ ریسیت دیباگر تون ببینید جواب میده

دیباگر رو رو یک مین سالم بگذارید اگه ریسیت داشته باشه باید چند ثانیه بعد روشن کردن خاموش بشه یا با زدن فرمان ریسیت روشن و سپس
بعد چند ثانیه خاموش بشه

تست کنید ببینید جواب میده البته نظریه هست تستش با شماست ممنون

saroveh

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2011-09-19
1,328
4,843
sari
سلام محبی گرامی درسته مشکل از دیباگر بود ال ای دی رو تعویض کردم ویدئو ی از لحطه استارت و همین طور ریست کردن میزارم امیدوارم که راهنمایی بهتری برای عیب یابی بشه البته با وب کم فیلم رو گرفتم و کیفیت خوب نیست ببخشید دوربین بهتری نداشتم با تشکر

پیوست‌ها

• 2.6 مگابایت بازدیدها: 30

اسماعیل محبی

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2014-03-11
657
6,186
استان زنجان
دوست عزیز جناب اصغری سلام دوباره

مادربرد بدون دیباگر یا با دیباگر بالا میاد یا نه ؟

دوم اینکه آیا دیباگر دیگه ای هم دارید یا نه که با اون تست بگیرید چون بنده دیباگری داشتم که باعث شد یک عدد مین رو از بین ببرم و بعد فهمیدم بایوس

دیباگرم از بین رفته بوده و ایجاد اتصالی در مدار میکرده و نمیگذاشته مین بیچاره استارت بشه البته بازم بگم اینا فقط نظریه هست تستش با شماست

ما فقط تا اونجایی که ممکن هست تجربه هایی رو که داشتیم در اختیار میگذاریم پس سوختن دیباگر رو هم مد نظر قرار بدید

سوم آیا خازنها رو با اهم متر بیرون از مدار چک میکنید یا داخل مدار؟

4- زیر ذره بین ترانزیستور های کوچولوی 3دپایه رو نگاه کنید مخصوصا کنار cpu رو این قطعات معمولا موقع سوختن دچار ترکیدن فیزیکی میشوند

روشون یک دایره مانند تشکیل میشه

بی زحمت اینا رو هم تست بگیرید

درضمن در تصویر درست مشخص نیست ولی فکر کنم سگمنت ها بین c1 و ff دچار لپ بودن درسته یا نه من اشتباه میکنم

این دوتا یعنی عدم تشخیص بردار وقفه که مبحثش طولانی هست ولی یکمش رو میگم ببینید اصولا مادربردها برای کار از وقفه

استفاده میکنند تا بهتر کارایی داشته باشند حالا چجوری هست رو در این تایپیک نمیشه توضیح داد انشالله در تایپیک های آموزشی میگم

در مورد این مادربرد میشه گفت خود ic بایوس یا متعلقات درونش درست نیستن یکی از قطعات مابین بایوس پل جنوبی و شمالی و cpu البته مسیر مربوطه

درست عمل نمیکنه مادربرد 2 چیپ باشه باید با استفاده از دو تا پین کاماس و یک جامپر یکبار سیموس مین رو هم به حالت اولیه برگردونی سعی کن اینبار

پاور وصل باشه و با استفاده از جامپر اینکار رو انجام بدی و یکبار پین سویئچ رو استارت کنی هرچند روشن نخواهد شد

منتظر پاسختون هستم

در تعمیرات احتیاط و دقت باعث پیشرفت میشود

موفق و پایدار باشید

aghajoon-2

کاربر vip
کاربر
2013-09-16
83
226
www.PersianRepair.ir
سپاس فراوان.
با این وجود اگر بر سالم بودن ای سی بایوس و فایل شما و تمامی قطعات متصل شده به مادربرد اطمینان کامل داشته باشیم و سی پی یو شما درایو شود و داغ شود. باید بوق رم داشته باشید . در صورتی که بوق رم موجود باشد میتوانید از عملکرد سی پی یو و شناسایی شدن ان اطمینان حاصل کنید. و ایراد را در مدار رم و اتصالا مربوطه جستجو نمایید.
در صورتی که کد c1 بدون بوق رم باشد ایراد میتواند یکی از موارد چیپ های شمالی یا جنوبی و قطعات و اتصالات مربوط به ان که هرکدام به نحوی با مدار رم در ارتباط هستند باشد.
در صورتی که بوق رم دارید و کد c1 هم موجود است پس ایراد را میتوان در پل شمالی و مدار مربوط به رم خلاصه کرد.
با توجه به اینکه مقدار vram فرمودید 1.25 است، این مقدار صحیح نیست . و باید مدار تغذیه رم را چک کنید تا ایراد مربوطه رفع گردد.
در مورد نحوه ی تشخیص چراغ ریست هم تشخیص آن بسیار اسان است. در حالی که مادربرد روشن ، و دیباگر بر روی اسلت قرار دارد،با فشردن کلید ریست از پنل، چراغ ریست بر روی دیباگر چشمک میزند .

مهندسین عزیز سایت اصلی ترین و مهمترین موارد را فرمودند و به نظر بنده نکته ی دیگری نمانده و جواب گرفت از مادربرد شما به مهارت شما در عیب یابی و رفع عیب بستگی دارد.موفق باشید.

SkyCity

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-08-23
975
3,882
021
درود
معمولا فتی ب منظور تغذیه مدار رم در کنار اسلات رم واقع شده است
با توجه به اینکه تصویری از مادربرد موصوف ضمیمه نکرده اید نمیتوانم محل آن را اعلام کنم
لذا زیاد سخت نیست و میتوانید آن را با توجه به دیتاشیت بررسی کنید
برایم بارها پیش آمده که با تعویض فت ارور دیباگر از C1 و E0 رد شده و مادربرد تصویر داده
گاهی اوقات که تعویض میکردم و تصویر نمیداد سراغ هیت بر روی چیپ شمالی میرفتم و اکثرا جواب میگرفتم
توصیه می کنم ابتدا فت که معمولا 8 پایه و به شکل آیسی میباشد را تعویض و سپس پل شمالی را بدرستی هیت بدهید
سپاس

saroveh

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2011-09-19
1,328
4,843
sari
درود معمولا فتی ب منظور تغذیه مدار رم در کنار اسلات رم واقع شده است با توجه به اینکه تصویری از مادربرد موصوف ضمیمه نکرده اید نمیتوانم محل آن را اعلام کنم لذا زیاد سخت نیست و میتوانید آن را با توجه به دیتاشیت بررسی کنید برایم بارها پیش آمده که با تعویض فت ارور دیباگر از C1 و E0 رد شده و مادربرد تصویر داده گاهی اوقات که تعویض میکردم و تصویر نمیداد سراغ هیت بر روی چیپ شمالی میرفتم و اکثرا جواب میگرفتم توصیه می کنم ابتدا فت که معمولا 8 پایه و به شکل آیسی میباشد را تعویض و سپس پل شمالی را بدرستی هیت بدهید سپاس

با سلام فت مذکور رو که هشت پین smd هست رو کنار اسلت رم تعویض کردم اما نتیجه همونه و فرقی نمی کنه چیپست شمالی رو هم ریسولد کردم تاثیری نداشت با یک دیباگر دیگه امتحان کردم دقیقا کد و وضعیت چراغها یکیه با تشکر

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
خازن های محدوده بین پل شمالی و اسلات گرافیک و اسلات رم رو تعویض کنید .اگه عکس واضح از برد آپلود کنید روی عکس راحت تر می شه مشخص کرد .یکی دو روز قبل مادربرد با مدل P4P800-X برا تعمیر آوردن که اونم روی کد c1 گیر کرده بود . با تست خازن ها متوجه تغییر ظرفیتشون شدم و بعد از تعویض ،مادربرد راه افتاد .
موفق باشید .

habib_azadi

کاربر
2014-01-15
162
451
کد c1 مروط به اول دیسکانکتی سی پی یو بعد مشکل رم و در نهایت کارت گرافیکه.
چند روز قبل کیسی اومد با ارور c1 که با تعویض کارت گرافیک مشکلش حل شد.
شاید به خاطر gpu بوده باشه.
ولی کلا این ارور شایعه و دلیل منحصر به فردی نداره.
آقای محبی لطفا وقتی ازتون انتقاد میشه به اعصابتون مسلط باشید و و توان شنیدن جواب دوستان استاد تر از خودتونم داشته باشید نه اینکه مثل تایپیک قبل کل تایپیک رو دیلیت کنید.با تشکر

بالا