آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: کدc1 در مادر برد ایسوس مدل p4p800s-x

saroveh

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2011-09-19
1,328
4,843
sari
با سلام مین برد فوق در حالت کد c1 گیر کرده و از این مر حله رد نمیشه دلتاژ کنار cpu درسته 1.25 ولت ولتاژ رم درسته خود رم و cpu کاملا سالم و مشکلی ندارن اگه تجربه رفع این عیب رودارید لطفا ما رو هم در نطر داشته باشید

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست و همکار خوبم جناب اصغری
ابتدا کلیر سیموس کنید و وضعیت جامپرها رو بررسی کنید .کد C1 می تونه به رم و فاز رم و اسلات رم و پل شمالی و بایوس مربوط باشه .با رم دیگه ای هم تست کنید .اسلات رم رو کاملا بررسی کنید .بایوس رو پروگرام کنید .باتری بکاپ هم که فراموش نشه .
موفق باشید .

saroveh

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2011-09-19
1,328
4,843
sari
دوست و همکار خوبم جناب اصغری
ابتدا کلیر سیموس کنید و وضعیت جامپرها رو بررسی کنید .کد C1 می تونه به رم و فاز رم و اسلات رم و پل شمالی و بایوس مربوط باشه .با رم دیگه ای هم تست کنید .اسلات رم رو کاملا بررسی کنید .بایوس رو پروگرام کنید .باتری بکاپ هم که فراموش نشه .
موفق باشید .

سلام با تشکر از شما دوست گلم در مورد بایوس که سالمه از یک مین سالم کپی کردم ولتاژمدار کور 1.82 روی هر کدوم از فازها تغذیه رم هم 1.56 هست این کد همون ابتدا کار میده و به رم نمیرسه با فشار اوردن روی پل شمالی و پل شمالی و سوکت cpu هم تفییری نمیکنه سوکت cpu واسلت رم هم شستشو دادم تا اینجا باز منتطر راهنماییهایی شما اساتید گرامی هستم با تشکر

enzomartini

Banned
2014-02-24
556
2,769
آمل
سلام اقا مصطفی همه قطعات مثل اینها پاور رم سی پی یو گرافیک سالمن ومشکلی ندارن
من امروز داشتم یه اسپیکر وات بالا تعمیر میکردم چندتا آی سی سوخته داشت نو هم انداختم باز کار نکرد. دو سری نو انداختم کار نکرد بار سوم نو انداختم کار کرد. شاید بالای بیست تا قطعه نو رو جا به جا کردم. فقط میتونم بگم شانس آوردم درست شد. خواستم بگم وقتهایی که ما از سالم بودن صد در صد مطمینیم همون لحظه ایه که ما صد در صد داریم اشتباه میکنیم.

saroveh

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2011-09-19
1,328
4,843
sari
من امروز داشتم یه اسپیکر وات بالا تعمیر میکردم چندتا آی سی سوخته داشت نو هم انداختم باز کار نکرد. دو سری نو انداختم کار نکرد بار سوم نو انداختم کار کرد. شاید بالای بیست تا قطعه نو رو جا به جا کردم. فقط میتونم بگم شانس آوردم درست شد. خواستم بگم وقتهایی که ما از سالم بودن صد در صد مطمینیم همون لحظه ایه که ما صد در صد داریم اشتباه میکنیم.

با شما موافقم اما قطعات روی مین دیگه بدون مشکل کار میکنه اما با این حال با چند سری عوض کردم فرقی نکرد

بالا