آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

آداپتور تلفن پاناسونیک بیسیم

دوست بزرگوار من سلام. از نوع سئوالاتتون میشه نتیجه گرفت که در زمینه الکترونیک تازه کار هستی لطفا دقت کن دارای با ولتاژ فوقالعاده خطرناک و کشنده بازی میکنی .آدابتور مورد نظر شما به وفور در بازار موجود است لطفا از خیر تعمییر این برد به صورت مکاتبه ای پرهیز کن.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: forud

رامین 488

کاربر
2012-11-09
6
2
اراک
سلام یک سوال دارم از دوستان کسی راهنمایی کنه ممنون میشم
آداپتور تلفن پاناسونیک بنده 9 وات 500 میلی آمپر از نوعی ترانسی بود که در اثر نوسان برق سوخته متاسفانه خود آداپتور هم بعد مدتی گم شده است
حالا سوال من این هست آیا میشود از آداپتور سوئیچینگی جای آداپتور ترانسی استفاده کرد اخ جای شنیدم که حتما باید از آداپتور ترانسی استفاده کنم؟
سوال دوم این هست اگر از ترانسی فقط باید استفاده کنم علت چیست؟

Parsa2309

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
کاربر
2019-02-22
759
2,531
تهران -شانکهای
سلام یک سوال دارم از دوستان کسی راهنمایی کنه ممنون میشم
آداپتور تلفن پاناسونیک بنده 9 وات 500 میلی آمپر از نوعی ترانسی بود که در اثر نوسان برق سوخته متاسفانه خود آداپتور هم بعد مدتی گم شده است
حالا سوال من این هست آیا میشود از آداپتور سوئیچینگی جای آداپتور ترانسی استفاده کرد اخ جای شنیدم که حتما باید از آداپتور ترانسی استفاده کنم؟
سوال دوم این هست اگر از ترانسی فقط باید استفاده کنم علت چیست؟

با احترام
دوست عزیز ، تفاوتهایی بین سوییچینگ و ترانسی وجود داره که در برخی دستگاه های حساس ، موجب معیوب شدن قطعات میشه ‌.در کل شما به راحتی نمیتونید پاور سوییچینگ ۹ ولت ۵۰۰ میل پیدا کنید . از همون آداپتور فابریکی پاناسونیک تهیه کنید . هزینه تعمیرات تلفن پاناسونیک کم نیستش .
اگه نیاز به اطلاعات در مورد تفاوت کلی این ۲ نوع پاور هستید ، با کمی جستجو در تاپیک ها میتونید بیشتر بهره ببرید .

رامین 488

کاربر
2012-11-09
6
2
اراک
01.jpg

سلام خیلی ممنون بابت پاسخگویی چندتا نکته لازم هست بگم
اول بنده تعمیرات الکترونیک کامپیوترهای خودروی انجام میدم به همین منظور اطلاعاتی تعمیراتیم تا حدودی بده نیست البته هنوز ادعای استادی ندارم
دوم حق با شماست تلفن های پاناسونیک دو مدل آداپتور دارند مدل ترانسی که البته برای سری های قدیمی هستند و مدل های سوئیچنگی که برای سری های جدید هستند
در حال حاظر بنده توانستم آداپتور مدل PQLV206E را در بازار تهیه کنم که مشخصاتش 9 ولت 750 میلی آمپر هست مدل آداپتور خود دستگاه PQLV203E بوده با مشخصات 9 ولت 500 میلی آمپر آداپتور جدید را نصب کردم شارژ هم میکند ولی کمی مشکوک هستم بهش میترسم مدلی که من تهیه کرده باشم از نوع سوئیچینگ باشد و بعدا مشکل ساز شود متاسفانه کلی در این سایت ها بالا و پایین کردم نتوانستم متوجه شوم این آداپتور سوئیچینگ هست یا ترانسی عکس آداپتور را ارسال میکنم

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: Parsa2309

رامین 488

کاربر
2012-11-09
6
2
اراک
البته من احساس میکنم علت استفاده آداپتور ترانسی بیشتر به خاطر نویز باشد که تاکید میشود از آن استفاده کنیم

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: Parsa2309

Parsa2309

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
کاربر
2019-02-22
759
2,531
تهران -شانکهای
مشاهده فایل‌پیوست 170705

اول بنده تعمیرات الکترونیک کامپیوترهای خودروی انجام میدم به همین منظور اطلاعاتی تعمیراتیم تا حدودی بده نیست البته هنوز ادعای استادی ندارم
دوم حق با شماست تلفن های پاناسونیک دو مدل آداپتور دارند مدل ترانسی که البته برای سری های قدیمی هستند و مدل های سوئیچنگی که برای سری های جدید هستند
در حال حاظر بنده توانستم آداپتور مدل PQLV206E را در بازار تهیه کنم که مشخصاتش 9 ولت 750 میلی آمپر هست مدل آداپتور خود دستگاه PQLV203E بوده با مشخصات 9 ولت 500 میلی آمپر آداپتور جدید را نصب کردم شارژ هم میکند ولی کمی مشکوک هستم بهش میترسم مدلی که من تهیه کرده باشم از نوع سوئیچینگ باشد و بعدا مشکل ساز شود متاسفانه کلی در این سایت ها بالا و پایین کردم نتوانستم متوجه شوم این آداپتور سوئیچینگ هست یا ترانسی عکس آداپتور را ارسال میکنم

با احترام .
دوست عزیز ، آداپتورهای ترانسی ، از نظر سایز پهنا (در تلفنهای بیسیم) بزرگتر و تپل تر هستند و هم از نظر وزنی کمی سنگین تر از سوییچینگ . این پاور که تهیه کردید ، هیچ مشکل و تفاوت خاصی با نوع فابریکی نداره و بدون هیچ نگرانی ازش استفاده کنید.
موفق باشید.

heical

کاربر
2011-05-13
306
530
مشاهده فایل‌پیوست 170705

اینقدر حساس نباشید. الآن همه دیوایس ها دیگه از آداپتور سویچینگی استفاده می کنن و هیچ مشکلی هم ندارن. در مورد سویچینگ بیشتر بحث نویز و هارمونیک مطرحه که الآن با طراحی های خوب و فیلترهایی که در ورودی و خروجی آداپتورهای با کیفیت قرار میدن دیگه اون مشکل هم به چشم نمیاد. ِبنابراین به نظرم جای نگرانی نداره و آداپتوری که تهیه کردید به نظر مناسب می رسه. در ضمن به نظر شخصی خودم آداپتورهای سویچینگ این مزیت رو دارن که ولتاژ خروجی رو ثابت نگه می دارن چون مدار فیدبک دارن ولی توی آداپتور ترانسی چون فیدبکی نداریم خدای نکرده اگه ولتاژ برق شهری بالا بره ولتاژ خروجی آداپتور هم بالا میره و میزنه وسیله رو داغون می کنه!
در ضمن به نظرم آداپتورتون از نوع ترانسی هست چون برای ولتاژ ورودی مقدار دقیق ۲۴۰-۲۲۰ ولت رو ذکر کرده در حالی که در آداپتورهای سویچینگ معمولا بازه ولتاژ ورودی وسیعتره و مثلا بین ولتاژ ۲۲۰-۱۱۰ رو ذکر می کنه.

آخرین ویرایش:
بالا