آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: خاموش شدن مادر برد biostar مدل p4m890-m7

modern.co

کاربر
2013-02-18
141
399
دوست من سلام

ایا بدون هارد نیز این مشکل پا برجاست

ببینید با توجه به سقوط آزاد کیس باید توجهتون رو به قطعاتی ببرید که با ضربه خوردن از بین میرن البته فراموش نشه

لق شدن قطعات هم این ایراد رو پیش میاره پس اول طبق فرمایشات اقای احمد آبکه سیستم رو چک کنید و همینطور با هارد دیگه

سیستم رو لود کنید و در اخر خود مین رو از نظر تاب برداشتن چک کنید

موفق و پایدار باشید

باسلام
در برسی چشمی از مادر برد متوجه تاب روی مادر برد شدم . یک عکس هم از زاویه ای که تا حدودی تاب مادربرد رو نشون میده گذاشتم . لطفا ضمن مشاهده عکس راهنمایی کنید که چه باید بکنم .
البته این سیستم قبل از اینکه سقوط کنه ظاهرا یه مشکل هم داشته و اون اینکه بعد از روشن شدن ویندوز بالا نمیومده .مثل حالتی که هارد رو نشناسه و گاهی هم که ویندوز بالا میومده بعد از مدت کوتاهی هنگ میکرده .
ایا به نظر شما میتونه ایراد از چیپ جنوبی باشه ؟
باتشکر

پیوست‌ها

• 49.2 کیلوبایت بازدیدها: 87
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: cybernova

اسماعیل محبی

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2014-03-11
657
6,186
استان زنجان
دوست من سلام

اول بگذارید این رو حل کنیمبعد بریم سراغ بعدی

از تصویر معلوم هست که پیچ های سینی برد درست بسته نشده بودن یا خود سینی استاندارد نبوده

این تاب با بسته شدن و مرور زمان بر میگرده چون درست درنقطه cpu هست سینی زیر برد متحرک هست یا ثابت

اگه متحرک هست درش بیارید و در بیرون از کیس ببندید و سپس سعی کنید با هیت نرم و فلکس از زیر قسمت مذکور رو

هیت بدید در ضمن آیا زیر برد جای پریدگی قطعات موجود هست یا نه ؟

با این کار دیسکانکتی قسمت cpu حل میشه در زمان هیت سعی کنید cpu روی برد نباشه در ضمن فتهای مدارpwm رو هم چک کنید

این فتها شکننده هستند سریع میشکنند

موفق و پایدار باشید

modern.co

کاربر
2013-02-18
141
399
دوست من سلام

اول بگذارید این رو حل کنیمبعد بریم سراغ بعدی

از تصویر معلوم هست که پیچ های سینی برد درست بسته نشده بودن یا خود سینی استاندارد نبوده

این تاب با بسته شدن و مرور زمان بر میگرده چون درست درنقطه cpu هست سینی زیر برد متحرک هست یا ثابت

اگه متحرک هست درش بیارید و در بیرون از کیس ببندید و سپس سعی کنید با هیت نرم و فلکس از زیر قسمت مذکور رو

هیت بدید در ضمن آیا زیر برد جای پریدگی قطعات موجود هست یا نه ؟

با این کار دیسکانکتی قسمت cpu حل میشه در زمان هیت سعی کنید cpu روی برد نباشه در ضمن فتهای مدارpwm رو هم چک کنید

این فتها شکننده هستند سریع میشکنند

موفق و پایدار باشید

عزیز در پاسخ به سوالات شما باید بگم که سینی زیر مادربرد ثابته . در پشت برد هم جای پریدگی قطعه دیده نمیشه فت های مدار pwm هم سالم هستند.
درضمن طبق راهنمایی اساتید ، بنده اقدام به تعویض کریستال استوانه ای کردم که اتفاقا مشکل برطرف شد . اما کمتر از 18ساعت بعد به شکل اول برگشت . به نظر من گرمای هیتر درزمان تعویض کریستال به طور موقت دیسکانکتی چیپ جنوبی رو برطرف کرده .
منتظر پاسخ اساتید هستم .

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: cybernova

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,204
تهران
عزیز در پاسخ به سوالات شما باید بگم که سینی زیر مادربرد ثابته . در پشت برد هم جای پریدگی قطعه دیده نمیشه فت های مدار pwm هم سالم هستند.
درضمن طبق راهنمایی اساتید ، بنده اقدام به تعویض کریستال استوانه ای کردم که اتفاقا مشکل برطرف شد . اما کمتر از 18ساعت بعد به شکل اول برگشت . به نظر من گرمای هیتر درزمان تعویض کریستال به طور موقت دیسکانکتی چیپ جنوبی رو برطرف کرده .
منتظر پاسخ اساتید هستم .

کریستال نو تهیه کرده بودید یا از قطعه باز کرده بودید ؟ اگر از قطعه باز کردید . نو جایگزین کنید .

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,204
تهران
از برد دسته دوم باز کردم . در اولین فرصت با نو عوض میکنم .

کریستال قطعه ای هست به ضربه و حرارت حساسه . به خاطر همین همیشه سعی کنید نو جایگزین کنید .

اسماعیل محبی

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2014-03-11
657
6,186
استان زنجان
دوست عزیز موقع تعویض کریستال خازنهای اطراف رو هم تعویض نمایید معمولا دو عدد خازن در کنارپل هست که وقتی

کریستال خراب میشه این خازنها نیز توش دخیل هستند البته اگه خاطرتون باشه بنده در چند پست قبل هم ذکر کردم

مواردی که با ضربه خراب میشن رو چک کنید ویادتون باشه کریستال قطعه حساسی هست و نو قابل اعتماد تر از دست دو هست

و همینطور کریستال با حرارت لحظه ای راه میفته ولی بعد یک مدت دوباره خراب میشه و اصلا به دیسکانکتی پل مربوط نیست

موفق باشید

بالا