آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

سوال: روشن و خاموش شدن مادربرد گیگا مدل EP41-UD3L

aryanet

کاربر
2008-10-02
123
139
با سلام . این مادربرد بعد از اینکه کلید پاور رو می زنم دائما روشن و خاموش میشه . با یک cpu دیگه تست کردم دیگه این اتفاق نیافتاد. روی کارت دیابگر کد c1 رو نشون میده رم دستگاه رو عوض کردم هیچ اتفاقی نیافتاد. ولتاژ ها هم هر کدوم از قسمت های مختلف رو گرفتم همه درست بود. لطفا راهنمایی بفرمایید

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
با پاور دیگه ای تست کنید .باتری بکاپ رو تست و اگه افت ولتاژ داشت تعویض نمائید .کلیر سیموس کنید .در صورت باقی بودن مشکل ،بایوس رو پروگرام کنید . پین های سوکت CPU رو از نظر کثیف بودن و یا کج شدن بررسی کنید .اسلات رم رو تمیز کرده،رم رو روی اسلات ها جابجا و نهایتا با رم دیگه ای تست کنید . اعلام نتیجه بفرمائید .
موفق باشید .

aryanet

کاربر
2008-10-02
123
139
بایوس رو هم عوض کردم جواب نداد- cpu گرم می شود ولی دائما روشن و خاموش می شود و کد c1 ظاهر می شود . به نظر شما میتونه از پل جنوبی یا شمالی باشه؟

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,202
تهران
دوست عزیز دقیقا از چه نوع رمی استفاده میکنید . چون احتمال مشکل دار بودن رمتون هم هست . همیشه برای کارهای تست از بهترین قطعات استفاده کنید .

aryanet

کاربر
2008-10-02
123
139
سوکت سی پی یو و رم رو با اسپری تمیز کردم - کلیر سیموس کردم - بایوس رو عوض کردم - فت کنار رم رو عوض کردم - مشکل هنوز پا برجاست

aryanet

کاربر
2008-10-02
123
139
از RAm kinaston با Ram دیگه هم تست کردم - مشکل اینه که دائما روشن و خاموش میشه

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: cybernova

aryanet

کاربر
2008-10-02
123
139
روی سیستم دو تا RAM بوده و تا حالا کار میکرده - در ضمن با یک RAM دیگه تست کردم و رم خودشو روی یه کامپیوتر دیگه تست کردم از سالم بودن RAM مطمئن هستم

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: cybernova

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
کد C1 می تونه به موارد زیر مربوط باشه
خرابی در فاز RAM / خود رم / اسلت رم / یونیت رم VRAM , VRST , VTT / پل شمالی / بایوس
از قسمتهای مختلف ولتاژ گیری کرده و اعلام کنید .بوق خطا رو هم اعلام کنید .بدون رم کد دیباگر تغییر می کند یا خیر؟حرارت پل ها و I/O و همچنین آی سی صدا و LAN رو بررسی کنید .پایه های قطعات مخصوصا I/O رو از نظر سولفاته بودن بررسی و در صورت نیاز رفع نمائید .
موفق باشید .

بالا