آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: بوت نشدن مادربرد asus p5ld2-x/gb

vahidati

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-08-16
903
3,982
سلام و خسته نباشید خدمت تمامی دوستان مادربردی با مشخصات فوق به دستم رسیده که روشن میشود و صفحه اول هنگ میکنه و بوت نمیشه

کارهای انجام شده :
تعویض I.O
پروگرام بایوس
تعویض کریستال ها
هیت کشی برد

enzomartini

Banned
2014-02-24
556
2,769
آمل
درود دوست عزیزم

شستشوی برد ... تعویض cpu ... تست با رم جدید و فرکانس متفاوت ... چک کردن آیسی لن و صدا ...

در نهایت ببین قطعات علی الخصوص ترانزیستورها پریدگی نداشته باشن ...

shams.iran

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-05-28
850
8,145
ايران
اولين كار با cpu و ram وpower سالم و مطمئن امتحان كن . اگر جواب نگرفتي آيسي صدا رو از مدار خارج كن. ببين بالا مياد. من همين مورد رو روي گيگابايت داشتم.

آخرین ویرایش:

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
در ادامه راهنمائی های استاد عزیزمون آقا مصطفی ،اضافه می کنم ،هنگ کردن در صفحه اول مادربردهای ایسوس اکثرا بخاطر وجود شورتی در پورت های USB و آی سی صدا و یا درست نبودن وضعیت جامپرها و در نهایت دیسکانکتی پل جنوبی هست .بفرمائید بعد از نشان دادن پیغام خاصی هنگ می کند یا همون ابتدای کار روی لوگو هنگ می کند ؟با پاور و رم و CPU دیگه ای هم تست کنید .ولتاژ قسمتهای مختلف رو اعلام کنید .
موفق باشید .

اسماعیل محبی

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2014-03-11
657
6,186
استان زنجان
دوست من سلام

راهنمایی دوستان رو انجام بدید ولی قبل از همه این کارها که گفتید کاش اول هارد و دی وی دی رایتر رو جدا میکردید و اگه بازم نشد

رم و cpu رو تعویض میکردید سپس سراغ مادربرد میرفتید البته سوء تفاهم نشه شاید شما این کارها رو انجام دادید ولی چون تو تایپیک اول نگفتید

یاد آوری کردم

علت این هنگ از موارد زیر هست

1- نتوانستن شناخت درست قطعات توسط پالسهای فرستاده شده از بایوس مثل ( هارد - دی وی دی )

2- ایراد در خود بایوس و همینطور ای سی و ولتاژهای مربوط به این بخش

3- درست نبودن فرکانس ای سی کلاک

4- اوور کلاک شدن خود به خود cpu که ناشی از نبودن سیلکون مناسب یا اصلا نبودن سیلکون زیر فن

5- و در اخر چیپست جنوبی که در این مورد بیشتر روی چیپ هدسینگ قرار پیدا میکند که این خود باعث دفع نشدن

صحیح حرارت چیپست و از بین رفتن چیپ به مرور زمان میگردد اللخصوص در چیپست های اینتل

موفق و پایدار باشید

آخرین ویرایش:

vahidati

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-08-16
903
3,982
قطعاتی مثل cpu و ram و power رو چند مدل تست کردم مادربرد هم برون از کیس هست و هیچ قطعه جانبی به اون وصل نیست چیپ صدا و شورتی Usb ها رو چک نکردم ولی خودم حدسم رو چیپ چنوبی هست چون وقتی هیت سینگ روی چیپ رو برداشتم سیلیکونش خشک شده بود

saroveh

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2011-09-19
1,328
4,843
sari
سلام هنگ کردن توی صفحه اول در صورت که قطعات دیگه سالم باشه بیشتربنش به پل جنوبی برمیگرده دمای چیپ رو با دست لمس کن ببین زیاد گرم میکنه با فشار دادن روی چیپ و اتارت کردن ایراد رفع شد چیپست لحیم سردی داره موفق باشی

vahidati

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-08-16
903
3,982
چیپ صدا از مدار در اوردم چیپ شمالی و جنوبی رو هر دو ریسولد کردم مشکل همچنان پابرجاست

اسماعیل محبی

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2014-03-11
657
6,186
استان زنجان
دوست من دوباره سلام

با چه وسیله ای چیپ رو ریسولد کردید؟

خازنها رو چک نمودید در بعضی موارد دیر شارژ کردن و همینطور دی شارژ خازنها هم باعث میشه و یا خرابی در بعضی جاها مثل خازنهای دیپ

نزدیک cpu البته نه همشون یکیشون یا دوتاشون

یک سری ترانزیستور هم هست و همینطور فتهای ان کانال که در بعضی موارد دچار یک طرفه شدن یا سوختن یک جزئ شون میتونه این ایراد رو به وجود بیاره

i/o رو هم چک کردید ولتاژ ها صحیح هست مثال کم یا زیاد نیستن

در اینجور مواقع سعی کنید با ولتاژ گیری به یک جایی برسید

موفق و پایدار باشید

بالا