آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: داغ شدن سی پی یو + گرافیک + رم و چیپ ها در مادربورد GA-945PL-S3P

ak1_2004

کاربر vip
کاربر
2012-08-25
202
309
سلام
تقریبا همه قطعات داغ می شن در حد غیر معمول !
از طرفی سیستم روشن می شه کار می کنه و Blue Screen می ده !!!
لطفا راهنمایی کنید چه کار باید کنم !
بایوس آپدیت شده !

BBCODE بلو اسکرین 124 هست

ضمنا پشت مادربورد فت های دور سی پی یو از شدت گرما تغییر رنگ داده !!!

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,205
تهران
رم هم رو تست کردید ؟
دمای پردازنده تو بایوس چند درجه هست ؟

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: ak1_2004

ak1_2004

کاربر vip
کاربر
2012-08-25
202
309
رم هم تست کردم.

هارد هم تست کردم !!
کلا بلو اسکرین از مادربورد هست ! همه قطعات تعویض شده ! حتی سی پی یو !!!

اصلا همه قطعات به طور غیر قابل قبولی داغ می شه ! ضمنا آی سی صدا هم سوخته بود ( خیلی هم داغ می شد ) کلا برش داشتم ! و از بایوس غیر فعال کردم !!
می شه از اون باشه ؟

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
با توجه به داغ شدن تمامی قطعات می شه نتیجه گرفت که اولین احتمال ،معیوب بودن خازن های روی برد هست .البته سوختن آی سی صدا می تونه باعث داغ شدن پل جنوبی و رگولاتور بشه ولی کل برد نه .آی سی LAN رو هم بررسی کنید .پایه های سوکت CPU رو از نظر اتصالی یا کج شدن بررسی کنید .از قسمتهای مختلف ولتاژگیری کرده و اعلام بفرمائید .در ضمن وجود جرم روی پین ها و همچنین سولفاته بودن پایه های قطعات هم می تونه باعث جریان کشی و در نتیجه داغ کردن قطعه بشه فلذا برد رو کاملا شستشو داده و بعد از خشک شدن ،تست کنید . مورد محتمل دیگه ،معیوب بودن آی سی کلاک می تونه باشه که با وجود درست بودن ولتاژها ،فرکانس کاری قطعات درست نباشد .مورد دیگر ،تنظیمات مربوط به OVERCLOCK می باشد که بایستی گزینه ها رو در حالت نرمال یا AUTO قرار دهید یا تنظیمات رو به حالت دیفالت درآورده و تست کنید.تغییر غیر اصولی در مقادیر قسمت اورکلاک هم می تونه باعث داغ شدن بشه.نهایتا می شه بفرمائید با چه علتی این مادربرد رو برا تعمیر آوردن ؟منظورم آخرین اتفاقی هست که برای مادربرد افتاده و باعث این حالت شده .اعلام نتیجه بفرمائید .
موفق باشید .

ak1_2004

کاربر vip
کاربر
2012-08-25
202
309
با تشکر از پاسختون
همه کارهایی که فرمدید انجام دادم ! باز هم مشکل هست !!
ولی یک موردی که برام پیش اومده ! وقتی IC کلاک رو تعویض کردم قطعات ساتا رو نمی شناسه !!!

البته آی سی که گذاشتم شماره خط دوم با آی سی اصلی تفاوت داره ! لطفا راهنمایی کنید .
ممنون

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: cybernova

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,205
تهران
با تشکر از پاسختون
همه کارهایی که فرمدید انجام دادم ! باز هم مشکل هست !!
ولی یک موردی که برام پیش اومده ! وقتی IC کلاک رو تعویض کردم قطعات ساتا رو نمی شناسه !!!

البته آی سی که گذاشتم شماره خط دوم با آی سی اصلی تفاوت داره ! لطفا راهنمایی کنید .
ممنون

ایسی کلاک دقیقا باید مثل هم باشند . هم i/o هم clock باید یکی باشند خطهای اول و دوم

بالا