آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: روشن نشدم پاور تراست 450 وات.

amirtopoll

کاربر vip
vip
کاربر
2010-11-12
109
205
با سلام خدمت دوستان.
یک پاور تراست دستم رسیده . روشن نمیشه. یکی از خازن های صافی ( بشکه ای ) بادکردگی داشت تعویض کردم. ولی تغییری نکرد. ولتاژ روی خازنی که به پل دیود نزدیکتره برابره 145 ولت هست و روی اون یکی 200 ولت. هردو خازن تعویض شد و بازهم همین ولتاژ و مشکل تغییری نکرد.
دوستان راهنمایی کنند. سیم بنفش 5 ولت وجود دارد.
IMG_۱۹۷۰۰۱۰۲_۲۲۳۴۰۰.jpg

rahkar

کاربر
2014-12-06
105
208
یزد
با سلام در مورد قطعات روی هیت سینک اول و دوم چیزی نفرمودید لطفا اونارو هم تست بفرمایید و نتیجه رو اعلام کنید

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: abady

reza_476

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-10-19
4,007
45,272
ایران
باسلام

عکسهای باکیفیت و با قطعات خوانا از زیر و روی برد مدار چاپی و برچسب مشخصات روی کیس آن قرار بده تا راحت تر ارزیابی گردد

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: abady

reza_476

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-10-19
4,007
45,272
ایران
باسلام

هیت سینگ اول را خارج کن و قطعات روی آن نیز عکس باکیفیت و خوانا نیز قرار بده
ضمنا خازن که تعویض کردی ظرفیت و ولتاژ کارش چقدر بود حتما از خازن باکیفیت و مرغوب تهیه کن و ظرفیت و ولتاژ کارشان با اصلی یکی باشند اگر ولتاژ کارش بیشتر باشد اشکالی ندارد ولی کمتر نباشد
ترانزیستورهای هیت سینگ اول و دیودهای پر وات دوبل هیت سینگ دوم را با ذکر شماره فنی در تاپیک قید کن

reza_476

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-10-19
4,007
45,272
ایران
باسلام

حتما هردو خازن الکترولیتی بزرگ در هیت سینگ اول را باهم تعویض کن حتی اگر یکی سالم باشد
ظاهر در عکست مشخص است که یکی بزرگتر از دیگری است

amirtopoll

کاربر vip
vip
کاربر
2010-11-12
109
205
ممنون از توجهتون. هر دو شون رو عوض کردم. با خازن قبلی یکی هستند از نظر ولت و ظرفیت. چون زیرش قطعه است یکمی بالا اومده.
برای عکس هم چشم. در اولین فرصت عکس با کیفیت میزارم. قطعات سینک اول و دوم رو هم چک میکنم.خبرش رو میدم

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: matinc

aghajoon-2

کاربر vip
کاربر
2013-09-16
83
226
www.PersianRepair.ir
سلام و درود.
چک کنید ببینید پاور اصلا استارت نمیشود و یا لحظه ای روشن و خاموش میشود.
با توجه به اینکه 5 ولت استند بای را دارین تا حدی میتونید از سلامت ماسفت های سوئیچینگ اطمینان حاصل کنید و ایراد را بعد از هیت سینک اول جستجو کنید.

amirtopoll

کاربر vip
vip
کاربر
2010-11-12
109
205
سلام. ممنون از توجهتون. گوشیم به مشکل برخورده نمتونم توی این چند روز عکس بزارم. سینک اول رو تست کردم. یدونه شورت داشت. به شماره toba 3320 و اونو با یکی با مشخصات شبیه جای گزین کردم. قبلا اصلا فن تکون نمیخورد. ولی بعد از تعویض فن یه تکون 20 تا 30 درجه ای می خوره.ولی ولتاژ روی خازن های ورودی همون قبلی هاست. خازن هارو جفتشون رو نو از یکی از سایتها خریدم. سینک دوم رو هم تست کردم و همه سالم بودن.
مشخصات پاور رو اصلاح میکنم. trust - p4-1300 - 420 w

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: قیصر

enzomartini

Banned
2014-02-24
556
2,769
آمل
اولا که عایا لامپ رو در مدار لامپ سری تست میکنید ؟ اگه اره وضعیت لامپ رو بگید ... لامپ سری مثل دیباگر تو تعمیرات مادربرده ....

دوما .. آیا با اتصال سیم بنفش و مشکی ... و .... زرد و بنفش ... پاور لحظه ای سوییچ میشود ؟ (فن پاور میچرخد)

آخرین ویرایش:
بالا