آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل جدید برای کرک ویندوزهای 7 و راه حل

nekooee

Senior Technical Supervisor
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,824
ایران
با سلام

دوستان شاید شنیده باشید این روزها ویندوز های 7 همانطور که قبلا مایکروسافت هم اخطار داده بود بی دلیل هر چند ساعت یکبار ریست می شوند!! البته من حدس می زنم به مرور این وضع بدتر بشه تا جایی که اصلا ویندوز بالا هم نیاد:)

خوب خیلی از ماها تا حال ویندوزمون رو با کد یا نرم افزار فعال کرده بودیم و خوشحال بودیم که وقتی به قسمت genuine وارد میشیم نوشته شده windows activited و آپدیت هم که می کردیم و مشکلی نبود. اما که تاریخ انقضاء فرا رسیده هیچ کاری نمیشه کرد و سیستم هر 2 الی 3 ساعت یکبار ریست میشه.
البته روی درصد خیلی پایینی این اتفاق نمی افته. حالا چرا؟ مشخص نیست!
بهتر یک توضیحی راجع به نحوه فعال شدن برای کسایی که نمی دونن بدم.
ببینید دوستان نحوه فعال شدن به این گونه هست که نرم افزار genuine که به صورت پیشفرض روی ویندوز 7 نصب هست بر اساس کد سخت افزاری دستگاه شما شماره سریالی رو ایجاد میکنه و به سایت مایکروسافت میفرسته و سایت مایکروسافت هم کد فعالسازی رو برای آن سخت افزار ارسال و ویندوز رو اکتیو میکنه.
خوب مسلما چون هر سخت افزار یک کد منحصر به فرد دارد این کد برای هر کامپیوتر متفاوت خواهد بود و نمیتوان از کدها به صورت یکسان استفاده کرد!!

نرم افزار genuine شاید قبلا هم باهاش آشنا بودید. در ویندوزهای قبلی این نرم افزار به صورت پیشفرض نصب نبود و برای همین وقتی می خواستید آپدیتی رو نصب کنید معمولا سایت مایکروسافت از شما می خواست برای اینکه اجازه دانلود رو بده این نرم افزار رو بر روی ویندوز نصب کنید تا به صورت آنلاین اورجینال و قانونی بودن ویندوز شما چک بشه! البته این نرم افزار نسخه های متفاوت و با امکانات متفاوتی داره که نسخه پیشرفرض ویندوز 7 هم منحصر به فرد و مخصوص خود ویندوز هست و به کاربر امکاناتی رو نمیده.
اما یک نسخه این نرم افزار رو میتونید از سایت مایکروسافت دانلود کنید که مشخصات زیادی رو به شما میده در مورد ویندوزی که نصب کردید. خوب شاید فکر کنید این چه کاربردی میتونه برای شما داشته باشه؟؟

حتما می دونید که خیلی از ویندوزهایی که دانلود میکنید شرکتها در آنها دستکاری کردند و معتبر نیستند و ممکنه علاوه بر مشکلات نرم افزاری مشکلات امنیتی نیز برای شما به وجود بیارند.
خوب تا اینجا رو داشته باشید...
حالا باید خدمت شما عرض کنم که هر ویندوزی که دانلود میکنید دارای یک کد hash (نوعی رمزنگاری می باشد). سایت مایکروسافت در زمان ارائه کلیه مشخصات رو به همراه فایل منجمله کد فایل hash رو میده. خوب وقتی شما ویندوز رو نصب کردید میتونید با این نرم افزار genuine کد hash رو استخراج کنید و با کدی که شرکت مایکروسافت داده مقایسه کنید. اگر فایل iso (ایمیج) دستکاری شده باشه کد hash هم تغییر خواهد کرد و شما می فهمید ویندوزتون اورجینال نیست! و البته علائم دیگری هم دارد که خیلی تخصصی و ممکنه گیج بشید اگر بیشتر توضیح بدم.
حالا شاید بگید من که یک کاربر عادی هستم چگونه می توانم این همه مراحل سخت رو طی کنم؟

من توصیه می کنم شما از سایتهای معتبر ویندوز رو دریافت کنید و از هر سایتی نگیرید. این می تونه خیلی به شما کمک کنه. سایتهای معتبر تمامی این کارهای تخصصی رو بلدند و تا از اورجینال بودن ویندوز مطمئن نشند در اختیار عموم قرار نمیدند.

خوب حال می خواهم راهنماییتون کنم چه ویندوزی رو دانلود کنید یا بخرید.
برای اینکه بتونید از شر ریست شدن راحت بشید فقط باید از کرکهای مخصوص که اغلب جدیدا ارائه شده استفاده کنید. و این کرکها فقط روی نسخه اورجینال با مشخصات زیر جواب میده:

windows 7 RTM build 7600 MSDN - february 2010
خوب کلمه RTM به نسخه هایی گفته میشه که آخرین نسخه قبل از تولید نهایی هستند و معمولا با نسخه نهایی فرقی نمیکنند. پس نسخه هایی که تا کنون در بازار بوده هیچ یک نهایی نبودند. عبارت RTM برای بیشتر نرم افزارهایی که در آخرین مرحله قبل از توزیع عمومی هستند نیز اطلاق میشه.
شرکت مایکروسافت نسخه build 7600 رو به عنوان نسخه RTM معرفی کرده. پس RTM همون نسخه 7600 هست که توسط مایکروسافت نامگذاری شده و نشان دهنده نسخه ماقبل نهایی میباشد. و همانزور که قبلا اشاره کردم معمولا با نسخه نهایی تفاوتی ندارد

عبارت MSDN به گروهی اطلاق میشه که عضو کاربران رسمی مایکروسافت هستند و ویندوز در اولین مرحله در اختیارشان جهت تست قرار میگیره. پس این عبارت نشان دهنده این هست که این ویندوز مستقیما از خود مایکروسافت تهیه شده و دستکاری نشده! (البته اگر کلمه MSDN واقعا مربوط به خود فایل باشه که باید از طریق همون hash و ... بررسی بشه)

و آخرین نسخه با تمامی آپدیتها در تاریخ february 2010 ارائه شده که کاملترین آپدیتها را نیز به همراه دارد.

کرکهایی که این مشکل ریست رو برطرف میکنند فقط روی نسخه فوق جواب میدهند و روی نسخه های دیگه کار نمی کنند و حتی اگر روی اونها اجرا کنید در بعضی موارد دیگه ویندوز بالا هم نمیاد و در حین بالا آمدن با صفحه آبی مواجه خواهید شد ...

بعد از نصب ویندور هرگز نباید آپدیتی انجام بدید و باید قبل از اتصال به اینترنت تمامی گزینه های آپدیت اتوماتیک رو خاموش کنید.

نباید قبل از استفاده از کرکهای فوق از هیچ کرک دیگری استفاده کنید. چون به احتمال زیاد باعث میشند دیگه کرک جدید هم کار نکنه و شما مجبور بشید ویندوز خودتون رو از اول نصب کنید!

دوستانی که نیاز داشتند بگند من چندتا از کرکهای جدید رو براشون قرار میدم.

واااای دستم درد گرفت دیگه نمیتونم تایپ کنم:))
موفق باشید
و امیدوارم از این مطلب کپی برداری نشه!!!!

آخرین ویرایش:

microbit

کاربر
2009-05-07
63
308
گیلان
www.azadshop.net
یا سلام و تشکر از جناب نکوئی بابت مطلب جالبی که درج فرمودن
در ادامه صحبت ایشون عرض کنم خدمت دوستان ویندوز 7 قبل از آپدیت لیستی از آپدیتهای موجود رو در اختیار تون قرار میده و میگه کدوم رو نصب کنم در این بین آپدیتی هست با نام office Geniune advantage notification.... که متاسفانه بعد از نصب این آپدیت کرک ویندوز و سریال آفیس 2007 میپره.
بنابراین اجازه نصب این آپدیت هرگز صادر نکنید
در حال حاضر بنده از نسخه 64 و 32 بیتی ultimate final در منزل و محل کارم استفاده میکنم و تا به امروز که محتاطانه آپدیتش کردم به حمدالله مشکلی پیش نیومده.

موفق باشید

Service Manual

D e b u g g e R
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-06-19
13,653
176,707
iRanTK.iR
سلام

البته من ويندوز Seven ندارم و از XP استفاده مي کنم ، از ريستارت شدن ويندوز Seven هم هيچ اطلاعي ندارم !

البته به نظر من بهترين روش همون کرک هست ، ولي من در ويندوز XP از نرم افزار Folder Guard استفاده مي کنم و بعضي از درايوهاي سيستمم رو با اين نرم افزار قفل کردم . اين نرم افزار امکان جالبي داره و نميزاره ويندوز به صورت نرم افزاري ريست بشه ، يعني شما اگر از قسمتي که ويندوز رو خاموش مي کنيد ، قرار باشه اينکارو بکنيد يا اينکه قرار باشه سيستم رو ريست کنيد ، يا اينکه نرم افزاري نصب کنيد و در آخر احتياج به ريست داشته باشه و بعد از زدن Finish ريست بشه اين نرم افزار اجازه نميده و مينويسه :

Folder.JPG

فقط يک پيشنهاد بود ..........

موفق باشيد .

nekooee

مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,824
ایران
با تشکر از دوست عزیزم. اما آقا رضا مشکل سون در حقیقت متفاوت هست با xp. در xp میشه با یک اسکریپت ویندوز رو خاموش کرد که البته در سون هم میشه. اما این خاموش شدن از اون نوع نیست دقیقا شبیه زدن کلید ریست جلو دستگاه عمل میکنه. یعنی ویندوز را خاموش و ریست نمیکنه بلکه یکدفعه برق رو قطع میکنه و سیستم دقیقا سخت افزاری ریست میشه. اوایلی که این اتفاق افتاده بود بیشتر افراد فکر می کردند ایراد سخت افزاری دارند و تمام سیتم خودشون رو میریختند بیرون اما بعد از مدتی تازه مشخص شد همه همین مشکل رو پیدا کردند و ایراد از ویندوز!!
ولی نرم افزار خیلی جالبی بود و می تونه در موارد دیگه بدرد بخوره

nekooee

مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,824
ایران
دوستان هر کدوم از کرکهای زیر رو داشته باشید می توانید بر روی 7 فعلا استفاده کنید اما متاسفانه بقیه هیچ یک پاسخ گو نیست. من به ترتیب بهترینهاش رو میگم. البته ممکنه بعضیهاش روی بعضی سیستمها جواب نده اما همه تست شده اندو فعلا تنها کرکهایی هست که مشکل ریست رو برطرف میکنند:

RemoveWAT 2.2.5
Windows 7 Loader v1.7.7 by Daz
7Loader 1.6.1d by Hazar
Windows 7 Loader eXtreme Edition 3.118

بهترینهاش همون دو تای اولیه که من لینکی که در دو پست قبل گذاشتم مربوط به want 2.2.5 هست

بالا