آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: روشن نشدن قلم قرانی

Mahdi307

کاربر vip
کاربر
2019-10-02
139
103
گلستان
سلام دوست عزیز روشن و خاموش میشه چرا که وقتی دکمه پاور رو میزنی صدای صلوات پخش میکنه دکمه های دیگه هم که واسه عملکرد دیگه هستش عمل می‌کنه که با زدن هر دکمه صدایی پخش میشه فقط روی خط قرآن میگیری عملکردی نداره بازم ممنون

Pedram1100

کاربر
2016-12-05
34
18
سلام دوستان برای من هم یک قلم قرانی برای تعمیر اومده
کلید پاور نگه میداری ال ای دی روشن میشه ولی روشن نمیشه
ریست کردم باز هم نشد
باطری سالمه با تغذیه هم تست کردم نشد

Pedram1100

کاربر
2016-12-05
34
18
دوستان ان قلم قرانی دکمه پاور را میزنی چراغ پاور یک لحظه روشن میشه و قطع میشه
کلید را که نگه میداری چراغ روشن میماند و بعد از رها کردن قطع میشه
به کامپیوتر وصل میکنی بگیر نگیر داره
منتها زمانی که میگیره حافظه را بالا نمیاره
لحیمم کاری صورت گرفت
باطری هم عوض کردم
دوستانی که تجربه ای در این زمینه دارند راهنمایی نمایند
با تشکر
موفق باشید

مشکلتون حل شد. من هم این مشکلو دارم

Elec.ehsan

کاربر vip
کاربر
پاسخ : روشن نشدن قلم قران

سلام دوستان برای من هم یک قلم قرانی برای تعمیر اومده
کلید پاور نگه میداری ال ای دی روشن میشه ولی روشن نمیشه
ریست کردم باز هم نشد
باطری سالمه با تغذیه هم تست کردم نشد
سلام . اگه آی سی فرمان داخلیش بیش از حد گرم نمیشه دوتا کتر بکن دوست من ۱) اول قسمت خروجی صداش اسپیکر تست کن چون ملاک برا روشن شدن فقط صداس شاید روشن میشه مشکل از صوته ۲) چون برداش ضعیفن واکثرا میخورن زمین احتمالن لحیم سردی درقسمت مداراتش داره که اول با اسپری خشک حسابی تمیزش کن وبعد یه هیتر رو کل برد بگیرو دوباره روشن کن قبل از این کارهم باطری را حتما جدا کن . انشالا حل میشه

Elec.ehsan

کاربر vip
کاربر
سلام دوست عزیز روشن و خاموش میشه چرا که وقتی دکمه پاور رو میزنی صدای صلوات پخش میکنه دکمه های دیگه هم که واسه عملکرد دیگه هستش عمل می‌کنه که با زدن هر دکمه صدایی پخش میشه فقط روی خط قرآن میگیری عملکردی نداره بازم ممنون

بعضی مدلها هست حتما باید قبلش حتما آیکون قرآن وبشناسه وبعد قاری مدل نظر تعریف بشه تا فعالشه ۲ اگه برا تمام آیکونهای دفترچه کار نمیکنه دوتا ال ای دی فرستنده مادون کوچیک کنارهای چشمش هست وقتی روشنه بادوربین گوشیت ببین روشنه یا نه اگه خاموشن باید عوضش کنی ۳ اگه سالم بودن چشمشو با اسپری خشک تمیز کن ویه پیچ ریگلاژ داره که قلمو درفاصله متعارف با کتابچه بگیر وپیچ ریگلاژو بچرخون تا گزینه را بخونه البته قبلش حتما ولتاژگیری کن که چشم وفرستنده ولتاژ ۱ونیم و۳و۳ داشته باشه

Elec.ehsan

کاربر vip
کاربر

بعضی مدلها هست حتما باید قبلش حتما آیکون قرآن وبشناسه وبعد قاری مدل نظر تعریف بشه تا فعالشه ۲ اگه برا تمام آیکونهای دفترچه کار نمیکنه دوتا ال ای دی فرستنده مادون کوچیک کنارهای چشمش هست وقتی روشنه بادوربین گوشیت ببین روشنه یا نه اگه خاموشن باید عوضش کنی ۳ اگه سالم بودن چشمشو با اسپری خشک تمیز کن ویه پیچ ریگلاژ داره که قلمو درفاصله متعارف با کتابچه بگیر وپیچ ریگلاژو بچرخون تا گزینه را بخونه البته قبلش حتما ولتاژگیری کن که چشم وفرستنده ولتاژ ۱ونیم و۳و۳ داشته باشه

Mahdi307

کاربر vip
کاربر
2019-10-02
139
103
گلستان

ممنون دوست من برای تمام آیکون ها کار نمیکنه با دوربین نگاه کردم یک ال ای دی چشمک میزد بقیه فرمایشات رو چک میکنم ممنون

Mahdi307

کاربر vip
کاربر
2019-10-02
139
103
گلستان

با عرض خسته نباشید اسپری زده شد و با پیچ رگلاژ تنظیم شد و ولتاژ های پایه های چشمی رو اندازه گیری کردم که ۴ ولت و ۳.۳ در بعضی از پایه ها وجود داشت ولی ولتاژ ۱.۵ دیده نشد و عیب همچنان پا برجاست

آخرین ویرایش:

nekooee

Senior Technical Supervisor
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,827
ایران
این تاپیک در ماه گذشته پر بازدید ترین تاپیک سایت بوده با چند هزار بازدید! این نشون میده دوستان زیادی مشکل دارند. از مدیران عزیز خواهش می کنم با توجه به ماه مبارک رمضان در صورت توان به عزیزانی که مشکل دارند در این تاپیک کمک کنند.
با تشکر

tahaali9095

مدیر تعمیرات مانیتور LED ، LCD ، CRT و پلاسما
مدیر تالار
2012-01-26
4,611
26,870
مشهد
با سلام
همچی مشکلی با یه بار باز و بست قلم و تمیز کاری ان رفع عیب شد
البته قدم اول
اگر رفع عیب نشد بی زحمت از قلم و بردهاش عکس باکیفیت بزارید تا بهتر راهنمایی شوید

بالا