آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: بالانیامدن پس از نمایش لوگو در لپ تاپ Lenovo مدل G580

alirezahosei

کاربر
2015-03-07
7
3
EsfaHan
سلام خدمت دوستان و متخصصات عزیز
بنده یه لپ تاپ G580 لنوو رو حدودا 1 سال و نیم پیش گرفتم . لپ تاپ بدون هیچ مشکلی تا این چند وقته کار میکرد ولی حدودا 1ماهه با دو مشکل مواجه شده که واقعا داره دردسر ساز میشه
اول اینکه حدودا یک ماهه لپ تاپ بصورت کاملا ناگهانی و حدودا هفته ای یکبار ، بوت نیمشه و روی ارم لنوو میمونه ( صفحه کلید کار میکنه ولی نه وارد بوت و نه وارد منو بایوس میشه و تنها میشه با ALt+CTRL+Del اون رو ریست کرد ) . بنده باید حتما باتری لپ تاپ رو به مدت 5 دقیقه در بیارم تا دوباره لپ تاپ به حالت عادی در بیاد تا لود بشه . بنده یه نرم افزار HDTune نصب کردم . سکتور های هارد کاملا سالمه ولی توی قسمت تست سلامتی هارد یه مشکله خیلی عجیب وجود داره که میتونید توی عکس زیر ببینید:
8pic.ir/images/fctfygtateh7uhr88ags.jpg
8pic.ir/images/b779plabzsriejbcq26z.jpg
(بخاطر خطا در ایجاد تاپیک و پست مجبور شدم که www و htpp رو از لینک ها بردارم)
و حالا مشکل دوم : دیروز برای اولین بار مشاهده کردم که دی وی دی رایتر لپ تاپ من رو لپ تاپ شناسایی نمیکنه ( چه توی ویندوز و چه توی قسمت بوت و یا بایوس). خواستم عوض کنم که امروز دیدم دی وی دی رایتر به خوبی کار میکنه .
توی اینترنت که سرچ کردم حتی یکی از دوستان توی همین انجمن دقیقا همین مشکل رو داشت . تعدادی ذکر کردن که اپدیت بایوس مشکل رو حل نکرده ولی بنده چند تا سواله اصلی دارم ؟ ایا با تعویض هارد مشکله بنده رفع خواهد شد ؟ دوم اینکه ممکنه این ارادات مربوط به قسمته دیگه ای باشند مثل تغذیه رم و ... ؟ البته این رو بگم که حتی الان هم لپ تاپ بدون هیچ مشکلی بازی های سنگین رو اجرا میکنه و هیچ مشکلی در هیچ جایی تابحال دیده نشده
خواستم ببینم که مشکل کار از کجاست و بنده باید چیکار کنم ؟!
خواهش میکنم دوستانی که تخصص دارن راهنمایی کنن.ممنون

آخرین ویرایش:

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
پاسخ : بالا نیامدن لپ تاپ

کاربر گرامی جناب alirezahosei
لطفا عنوان رو ویرایش کرده و مدل دقیق لپ تاپ رو هم قید بفرمائید .
موفق باشید .

alirezahosei

کاربر
2015-03-07
7
3
EsfaHan

کاربر گرامی جناب alirezahosei
لطفا عنوان رو ویرایش کرده و مدل دقیق لپ تاپ رو هم قید بفرمائید .
موفق باشید .
عنوان به درستی تغییر کرد ! مدل دقیق لپ تاپ هم همون اوله پست ذکر شده بود ! با تشکر از مدیر عزیز
منتظر نظرات دوستان هستیم

A.R.T

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-04-14
3,172
46,417
ایران

عنوان به درستی تغییر کرد ! مدل دقیق لپ تاپ هم همون اوله پست ذکر شده بود ! با تشکر از مدیر عزیز
منتظر نظرات دوستان هستیم
کاربر گرامی
برند و مدل دقیق باید در"
عنوان "نوشته شود. و در متن پست توضیحات مربوطه
لطفا یکبار قوانین را مطالعه کنید
عنوان شما را اصلاح کردم
منبعد رعایت کنید

ardalans

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2014-01-26
516
1,353
سلام شما از نرم افزار hard disk sentinel استفاده کنید و میزان سلامت هار خود را بسنجید این مدل دستگاه های لنوو زیاد مورد هاردداره

mzm

کاربر vip
کاربر
2010-05-27
49
203
اصفهان
با سلام دوست عزیز.مشکل من با تعویض رم حل شد.یکی از 2تا رم ها مشکل داشت.

بالا