آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: عدم تصویر در مادربورگ Giga GA - 8I945pl - G و روشن ماندن چراغ Reset دیباگر

meherzi

کاربر
2014-11-09
49
81
روی عکسی کی گذاشتم مشخص کردم که روی کدوم ماسفت ولتاژ ندارم
1. ولتاژ I/O دارم
2. CPU داغ نمیشود IMG_20150307_221806.jpg
3.قسمت رم ولتاژ دارم
4. بایوس پروگرام کردم

saroveh

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2011-09-19
1,328
4,843
sari
سلام شما ولتاژ 1.5 ولت روی پایه های سلف کنار سی پی یو رو تست کنید که احتمال زیاد ندارید و سی پی یو گرم نمیشه از سالم بودن خود سی پی یو اول اطمینان داشنه باشید با تشکر

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
نداشتن VCORE طبق راهنمائی دوستمون می تونه از معیوب بودن CPU یا دیسکانکتی سوکت CPU یا آی سی PWM یا وجود شورتی در فت ها و یا معیوب بودن خازن های این قسمت باشه .در ضمن بفرمائید مادربرد با 4 پین و بدون 4 پین روشن می شود یا خیر؟با پاور و CPU دیگه ای هم تست کنید .پایه های قطعات رو از نظر سولفاته بودن بررسی کنید .همچنین پایه های سوکت CPU رو از نظر کج شدن و یا وجود جرم بررسی و در صورت نیاز رفع نمائید .ولتاژ قسمتهای مختلف مثل پین پاور و پایه های کریستال پل جنوبی و پورت های USB رو اعلام کنید .حرارت پل ها و آی سی های صدا و LAN رو هم بررسی کنید .
موفق باشید .

meherzi

کاربر
2014-11-09
49
81
با تشکر از دوستان
1.با سی پی یو، رم و پاور مختلف تست کردم مشکل همچنان باقیست.
2.روی پایه های سلف اطراف سی پی یو هو هیچ ولتاژی ندارم
3. با 4 پین و بدون 4 پین روشن میشود.
4.روی پورت ساتا هم هیچ ولتاژی ندارم
5.روی پایه کریستال پل جنوبی هم 0.180 و 0.280 ولت دارم
نکته!! این مادربوردها 2 عدد هستن که مشکل مشابه دارند مثل اینکخ از پاور 20 پین به جای 24 پین استفاده میکردن .

cybernova

مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
نداشتن VCORE می تونه از آی سی PWM هم باشه .مخصوصا با توجه به اینکه قبلا از 20 پین بجای 24 پین استفاده کرده اند .خازن ها هم حالت مشکوکی دارند .شاید هم بخاطر انعکاس نور باشه .اگه ممکنه عکس واضح تر آپلود کنید .مقدار ولتاژ پورت USB رو هم اعلام کنید .آی سی های صدا و LAN و رگولاتورها رو از نظر حرارت غیر طبیعی بررسی کنید .قطعات اطراف سوکت 24 پین رو هم بررسی کنید .
موفق باشید .

meherzi

کاربر
2014-11-09
49
81
ممنونم از پاسخگوییتون
1.چیپ شمالی حرارتش بیش از حد معمول هست ( اما ولتاژ 1.8 رو خازن های چیپ دارم )
2. Ic PWM روی یکی چهار پایه یک ان 12 ولت و 1.5 رو دارم
3.ای صدا هم ولتاژ3.3 رو دارم حرارات غیر طبیعی هم ندارند
4. پایه های usb فقط یک پایه ولتاژ 5 ولت دارد

cybernova

مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
پین های سوکت CPU رو با حوصله و دقت از نظر کج بودن و کثیف بودن بررسی کنید .موقع روشن کردن مادربرد ، با دست روی CPU فشار داده و تست کنید . اگه مشکل پابرجا بود ،زیر پل ها رو با تزریق تینر تمیز کرده و بعد از خشک کردن کامل تست کنید .همچنین روی پل ها نیز فشار آورده و تست کنید .ترجیحا روی پایه های قطعاتی مثل I/O و آی سی کلاک یه هیت نرم بگیرید .البته با توجه به حرارت غیر طبیعی پل شمالی و عدم وجود VCORE احتمال معیوب بودن پل هست .در نهایت پل شمالی رو در مرحله آخر ریسولد کرده و اگه جواب گرفتید برای خنک نگه داشتن آن از فن استفاده کنید .شماتیک مادربرد رو براتون آپلود می کنم .البته چون ورژن مادربرد مشخص نیست ،2 تا شماتیک با ورژن های 1 و 1.1 آپلود کردم که به نظرم یکی هستن .طبق شماتیک ولتاژگیری کرده و اعلام نتیجه بفرمائید .
موفق باشید .

پیوست‌ها

meherzi

کاربر
2014-11-09
49
81
با تشکرات فراوان فقط هیت نرم مونده که انجام بدم ، اگه استاندارد هیت نرم رو بگین من ممنون میشم.
خودم معمولا با 220 درجه این کار رو انجام می دم اما اگه لطف کنی و شیوه ی خاصی مد نظر شما هست...
خوش حال میشم بشنوم

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: cybernova

cybernova

مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
شرایط و دمای هیت دادن به نظر بنده یه کار تجربی هست و مهم نتیجه کار و رفع دیسکانکتی و شارژ لحیم هست .شاید یکی مثل شما با 220 درجه بتونه لحیم پایه ها رو ذوب کنه و یکی با 450 درجه ولی در کل درجه حرارت پائین تر ریسک کمتری هم داره و ضریب اطمینان و سالم موندن قطعه زیاد می شه .از طرفی برای حصول نتیجه بهتر اگه یک منبع گرمایی در زیر برد هم وجود داشته باشه ،کار سریعتر و تمیز تر می شه و نتیجه بهتری می شه گرفت .
موفق باشید .

آخرین ویرایش:
بالا