آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: بالا نیامدن بعد از آپدیت بایوس لپ تاپ ASUS مدل k42jp

s.hojjat

کاربر
2013-01-28
317
320
سلام
لپ تاپ k42jp که خواستم بایوس رو پروگرام کنم که بعد از پروگرام کردن دیگه بالا نمیاد
بایوس قبلی رو برگردوندم که باز بالا نیومد
بعد تعویض قطعات مشخص شده که از cpu هست
من حتی cpu رو بازم نکردم ولی نمیدونم چرا این مشکل پیش اومده cpu گرم میشه به طور عادی نم نم گرماش زیاد میشه اما رو لپ تاپ دیگه که اونم cpu i7 هستش روی اونم بالا نمیاد
دوستان به بد مشکلی بر خوردم به نظرتون میشه کاری کرد ؟
ممنون

s.hojjat

کاربر
2013-01-28
317
320
پاسخ : بالا نیامدن لپ تاپ بعد از آپدیت بایوس

ئوستان مشخص شد که cpu بعد از چند دقیقه کار کردن دستگاه سیستم بالا میاد و بعد که ریست میکنی درست میشه
اما اگه چند دقیقه خاموش بمونه باز مجدد همین مشکل بالا نیومدن هست
تو سایتم دیدم دوستان زیادی که همین مدلو دارند با این مشکل روبرو شدند که توتایپیک ها دلیلی برای رفع این مشکل نیست
دوستان اگه ترفندی دارید کمک بفرمایید
با تشکر

samad-ch

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2015-01-15
629
2,285

سلام
دلیل پروگرام کردن بایوس لبتاب چی بود
آیا لبتاب مشکلی داشت یا فقط قصد آپدیت داشتی

s.hojjat

کاربر
2013-01-28
317
320

نه به قول مشتری همین مشکلو داشته که گفتم اول بایوس رو بزنم
ولی به چند باری که چک کردم بالا نمیومد که گذاشتم 10 دقیقه موند تا cpu گرم شد بعد که خاموش کردم و مجدد روشن کردم بالا اومد
حالا تو همین سایت دیدم که این برد هم بایوس داره هم ec اما من پیدا نکردم اگه دوستان اطلاعی داره خبر بده
ممنون

A.R.T

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-04-14
3,172
46,417
ایران
با درود
اول اینکه باید در عنوان برند و مدل را مشخص کنید که این بار من اصلاح کردم
همیشه وقتی مطمئن شدین که مشکل از کجاست بعد یکراست برید سروقت بایوس زدن یا تعمیرات
وقتی سی پی یو روی دستگاه دیگه بالا نمی اد احتمال بایوس نیست یا این مشکل ربطی به بایوس نداره
کما اینکه ممکنه بایوس هم ایراد داشته باشه ولی ربطی به این مشکل نداره
با سی پی یو لپ تاپ دیگه فعلا این لپ را تست کنید تا بعد

s.hojjat

کاربر
2013-01-28
317
320
ممنون
ببینید این سیستم که دستم بود بالا اومد و مشکل این بود که تو روشن شدن رندوم کار میکرد
خوب نشد به cpu شک کرد چون بالا میاد بالاخره که
اما حالا بایوس زدم که دیگه بالا نیومد که اول فکر کردم مشکل cpu به همین خاطر cpu رو رو سیستم دیگه چک کردم که اونجا هم بالا نیومد اما cpu اون رو این لپ تاپ asus بالا میاد
هر 2 تا cpu ها هم core i7 هستند
حالا چطور میشه که این cpu شده رندوم کار کردن آیا مشکل قابل رفع هست
تو همین سایت تموم دوستان که این سری لپ تاپ k42 رو دارند با این مشکل روبرو شدند ولی متاسفانه تایپیک ها رو نیمه کاره ول کردند
اما من به این نتیجه رسیدم که این مشکل از cpu هاست ولی نمیدونم که چرا
حالا ازتون کمک میخوام
فقط اینکه من بایوس اول رو رو سیستم برگردوندم

s.hojjat

کاربر
2013-01-28
317
320
دوستان یه مبحث دیگه
روی این برد لپ تاپ که نامبرده شده وقتی cpu i7 470qm خودشو میزارم 3 تا از فت ها به شدت خیلی داغ میشه که تو عکس گذاشتم این گرما خیلی زیاده
اما وقتی یه cpu دیگه مشابه همونو میزارم گرمای فت ها کمی کمتره و به راحتی تصویر میده
دوستان نظری در این رابطه دارید چون فکر نکنم مشکل از cpu باشه چون داره رندوم تصویر میده ! احتمال چی میتونه باشه
تمامی این لپ تاپ های k42 این مشکلو دارند ، درسته؟

20150306_141453.jpg

عکسی هم از پشت برد در همین قسمت

20150306_141555.jpg

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
پایه های CPU خود لپ تاپ رو با تینر کاملا تمیز کنید .شاید بخاطر جرم ،اتصال پایه ها به درستی برقرار نمی شه .منتهی اگه مشکل پابرجا بود و طبق فرمایش شما با CPU مشابه تصویر دارید ،احتمال زیاد CPU معیوب هست .فت ها رو هم ترجیحا بیرون از مدار تست کنید .
موفق باشید .

اسماعیل محبی

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2014-03-11
657
6,186
استان زنجان
دوست عزیز سلام

در بعضی مواقع استفاده نکردن از سیلکون مناسب و یا کلا استفاده نکردن باعث دیر تخلیه شدن گرما میشه و دمای cpu بالا میره تا اینکه ایسی کش داخل cpu

میسوزه یا حداقل ارتباطش با اجزاء دیگه قطع میشه اما در مورد شما باید بگم امکان اتصال کوتاه در یکی از فت ها هست همونطور که استاد عزیزمون احمد اقا فرمودن

فت رو خارج از مدار تست بگیرید طبق دیتاشیتش و نتیجه رو اعلام کنید در ضمن بایوس مربوطه درست اپدیت شده اگه بکاپ گرفتی یکبار بکاپ رو بزن و فت ها رو تست کن

موفق و پایدار باشید

بالا