آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: تست فت 8 پایه

اسماعیل محبی

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2014-03-11
657
6,186
استان زنجان
شما اگر به نقشه دیتا شیت این دو ترانزیستور فت در شکل مطروحه کاربر نامبرده دقیقا توجه کنید، در هر دو آن ها از یک فت با پایه اضافه (چهار پایه متصل بهم D یا درین، سه پایه متصل بهم S یا سورس و یک پایه جدا G یا گیت وجود دارد و در شکل نشان داده شده اثری از دو فت در یک پکچ موجود نیست. چون جریان چند آمپری از میان سورس به درین می گذرد، باید این مسیر با سیم کلفت تر تقویت شود و این سیم کلفت تر همان پایه های بهم چسبیده اضافه می باشند.

با سلام دوست عزیز

طریق ساختار این نوع موسفت های ان کانال تقریبا شبیه هم هست و در بعضی موارد حتی از یک پایه سورس استفاده شده و اما اگر شما عزیزم دقت میکردید

بنده در تایپیکم اعلام نمودم که طبق دیتاشیت اصلی برید جلو و تنها به ایشان متذکر شدم که تست شش حالت نیز در این نوع موسفت ها قابل قبول هست

همانند موسفت های معمولی امیدوارم منو ببخشید اگه نتونستم منظورمو درست بیان کنم

موفق و پایدار باشید

علی تحیری 1

کاربر
2012-11-10
494
2,163
تهران- تهران پارس
سلام من که نفهمیدم طرز تست اینا چطوریه؟؟ از این چیزام که گفتید سر در نیاوردم
با سلام خدمت شما کاربر گرامی:
برای تست این نوع فت شما باید مطابق شکل زیر عمل کنید. یک باتری یا منبع تغذیه 6 ولت را با یک لامپ 6 ولت حدود 0.3 آمپر سری و به فت مورد نظر مطابق شکل وصل کنید. لامپ نباید روشن شود. سپس کلیدی را که بین گیت و ولتاژ +6 ولت وصل است را وصل کنید لامپ باید روشن و با قطع کردن این کلید لامپ باید خاموش شود. این روش را فقط برای این نوع فت ها بکار برید، چون جریان سورس درین آن ها حدود چند آمپر است. البته بعضی از فت ها که دارای ضریب تقویت بالایی هستند با لمس انگشتان دست بین گیت و ولتاژ مثبت هم روشن می شوند.
FET.PNG

بالا