آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: تست فت 8 پایه

pedro121

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-04-29
750
3,874
گلستان-مینودشت
سلام تست این 2 تا فت رو میخام کسی هست بتونه راهنمایی کنه؟ Capture.PNGCapture2.PNG

علی تحیری 1

کاربر
2012-11-10
494
2,165
تهران- تهران پارس
سلام تست این 2 تا فت رو میخام کسی هست بتونه راهنمایی کنه؟مشاهده فایل‌پیوست 110992مشاهده فایل‌پیوست 110993
با سلام خدمت شما کاربر گرامی:
در این دو شماره فت شما باید، تمام پایه های که با کلمه D یا درین است.، از داخل مدار بهم وصل و توسط بوق اهمتر (BUZZER) باید به صدا در آید. تمام نقاط کلمه S یا سورس از داخل بهم وصل و توسط اهمتر باید بوق زده یا اتصال کوتاه را نشان دهد. پایه G یا گیت نباید با تمام پایه های S و D اتصال داشته باشند. پایه D و S نباید با هم اتصال کوتاه داشته باشند. اگر این 3 پایه ها (G, S, D )با هم اتصال کوتاه داشتند، فت خراب است. این گونه فت ها چون جریان چند آمپری را با حجم کوچکشان عبور می دهند، به این خاطر با این سیم کشی اضافه از داخل آن ها را به این صورت می سازند.

اسماعیل محبی

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2014-03-11
657
6,186
استان زنجان
با سلام خدمت همکار گرامی

اینا برای مدار pwmهست که تقریبا میشه گفت این مادربرد دارای چهار فاز میباشد که در هر فاز یک دوال موسفت برای بخش Q1 و دو عدد برای Q2 هست

که بنده در تصویر مشخص میکنم
Capture.jpg
در این نوع فت ها هر فت شامل دو موسفت هست که با مشخص نمودن پایه ها میتوان همانند فت های معمولی تست گرفت طبق این عکس

Capture.PNGو این یکی

3333.PNG

البته با توجه به دیتاشیت اصلی قطعه موفق باشید و پایدار آرزو دارم مشکلتان حل شود

اسماعیل محبی

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2014-03-11
657
6,186
استان زنجان
سلام دوباره

در ضمن موقع تست اگه همشون بوق ممتد دارن پس یا یکیشون سوخته یا CPU رو برد هست این نکته فراموش نشه اگه CPU رو مدار نیست باید یک به یک

خارج از مدار تست شوند

موفق باشید

enzomartini

Banned
2014-02-24
556
2,769
آمل
سلام دوباره

در ضمن موقع تست اگه همشون بوق ممتد دارن پس یا یکیشون سوخته یا CPU رو برد هست این نکته فراموش نشه اگه CPU رو مدار نیست باید یک به یک

خارج از مدار تست شوند

موفق باشید
آفرین اسماعیل جان. من یادم رفته بود داستان cpu رو

علی تحیری 1

کاربر
2012-11-10
494
2,165
تهران- تهران پارس
با سلام خدمت همکار گرامی

اینا برای مدار pwmهست که تقریبا میشه گفت این مادربرد دارای چهار فاز میباشد که در هر فاز یک دوال موسفت برای بخش Q1 و دو عدد برای Q2 هست

که بنده در تصویر مشخص میکنم
مشاهده فایل‌پیوست 111015
در این نوع فت ها هر فت شامل دو موسفت هست که با مشخص نمودن پایه ها میتوان همانند فت های معمولی تست گرفت طبق این عکس

مشاهده فایل‌پیوست 111017و این یکی

مشاهده فایل‌پیوست 111018

البته با توجه به دیتاشیت اصلی قطعه موفق باشید و پایدار آرزو دارم مشکلتان حل شود

با سلام خدمت شما کاربر گرامی:
شما اگر به نقشه دیتا شیت این دو ترانزیستور فت در شکل مطروحه کاربر نامبرده دقیقا توجه کنید، در هر دو آن ها از یک فت با پایه اضافه (چهار پایه متصل بهم D یا درین، سه پایه متصل بهم S یا سورس و یک پایه جدا G یا گیت وجود دارد و در شکل نشان داده شده اثری از دو فت در یک پکچ موجود نیست. چون جریان چند آمپری از میان سورس به درین می گذرد، باید این مسیر با سیم کلفت تر تقویت شود و این سیم کلفت تر همان پایه های بهم چسبیده اضافه می باشند.

بالا