آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: کد دیباگر 00 در مادربرد الایت مدل MCP61M-M3

soheil8923

کاربر
2013-10-19
122
131
پاسخ : MCP61M-M3 كد 00 ميده CPU گرم نميشه

باعرض پوزش متوجه نشدم
ای سی بایوس را هم تعویض نمایید
لن و صدا را هم چک کنید که گرمای بیش از حد نداشته باشند
بدون رم چک کنید ایا بوق خطای رم دارید ؟
موفق باشید
بازم جسارتا وقتس تو حلقه ريست هست چطور بايد رم بوق بزنه؟!!اينا كارايه مبتدي هست كه انجام دادم گرمايي هم وجود نداشت رو آي سي ها-آي سي بايوس رو هم تعويض كردم

soheil8923

کاربر
2013-10-19
122
131

دوست من سلام

کد 0 در دیباگر همونطور که دوستمون رضا توضیح دادن هست اما جهت راهنمایی بیشتر شما یک عکس از برد بگذارید و حدالمقدور

خازنهای اطراف رم و CPU رو تعویض نمایید چون در بیشتر موارد این ایراد بر میگرده به خازنهای روی برد مخصوصا مدار PWM

موفق باشید و پایدار

با تشكر-
خازن ها رو عوض كردم اما مشكل پا برجاس
MCP61M-M3_580_01.jpg

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر

دوست خوبم
مادربرد جلوی چشم شماست و دوستان فقط دارن همفکری می کنند .از طرفی شما کارهای انجام شده رو باید در همون پست اول توضیح می دادید تا تکرار مکررات نشه .گرم نبودن یک آی سی نمی تونه دلیل کافی برای سالم بودن اون باشه .اگه لطف کنید و ولتاژ قسمتهای باقیمانده مثل I/O و پین پاور و پورت های USB و رگولاتورهای آی سی صدا و LAN رو هم اعلام کنید ممنون می شم .حالت لوپ مخصوصا زمانی که چراغ ریست هم روشن هست ،می تونه بخاطر وجود یک شورتی در مدار یا یکی از قطعات باشه .پورت های USB رو از نظر اتصالی چک کنید .داخل اسلات ها رو از نظر کج شدن پین ها بررسی کنید .
موفق باشید .

soheil8923

کاربر
2013-10-19
122
131

دوست خوبم
مادربرد جلوی چشم شماست و دوستان فقط دارن همفکری می کنند .از طرفی شما کارهای انجام شده رو باید در همون پست اول توضیح می دادید تا تکرار مکررات نشه .گرم نبودن یک آی سی نمی تونه دلیل کافی برای سالم بودن اون باشه .اگه لطف کنید و ولتاژ قسمتهای باقیمانده مثل I/O و پین پاور و پورت های USB و رگولاتورهای آی سی صدا و LAN رو هم اعلام کنید ممنون می شم .حالت لوپ مخصوصا زمانی که چراغ ریست هم روشن هست ،می تونه بخاطر وجود یک شورتی در مدار یا یکی از قطعات باشه .پورت های USB رو از نظر اتصالی چک کنید .داخل اسلات ها رو از نظر کج شدن پین ها بررسی کنید .
موفق باشید .
باتشكر از شما
اسلاتها چك شد.
usb چك شد اتصال نداشت.
ولتاژ IO ورگلاتور صدا و.. رو چطور اندازه بگيرم ميشه رو عكس نشون بدين

اسماعیل محبی

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2014-03-11
657
6,186
استان زنجان

دوست من سلام

MCP61M-M3_580_01.jpg

قبل از هرچیز یک گلگی دوست من چندین بار در انجمن گفته شده این نوع چیپ ها از نظر لحیم سردی خیلی دیر

دچار لحیم سردی میشن و باید برای گرفتنش حتما عمل ریبال انجام بشه ریسولد کار ساز نیست و ممکنه چیپ رو بسوزونه

همونطور که در تصویر گفتم شماره 1 :اگر هر چیپی در کنار خود یک عدد کریستال تخت داشت و یک کریستال لوله ای
تعمیر کار باید بداند که این چیپست دارای دو ای سی کاماس و کلاک هست و حرارت ناشی از هیتر که مستقیم و بدون کنترل دماست باعث از بین رفتن این چیپست میشود و هزینه اضافی برای شماست

شماره 2 - اون دو عدد ای سی یکی لن و دیگری کدک میباشد اونکه کریستال داره لن و اون یکی کدک خواهد بود این موارد رو چک کنید تا بعد

موفق و پایدار باشید

soheil8923

کاربر
2013-10-19
122
131

دوست من سلام

مشاهده فایل‌پیوست 111101

قبل از هرچیز یک گلگی دوست من چندین بار در انجمن گفته شده این نوع چیپ ها از نظر لحیم سردی خیلی دیر

دچار لحیم سردی میشن و باید برای گرفتنش حتما عمل ریبال انجام بشه ریسولد کار ساز نیست و ممکنه چیپ رو بسوزونه

همونطور که در تصویر گفتم شماره 1 :اگر هر چیپی در کنار خود یک عدد کریستال تخت داشت و یک کریستال لوله ای
تعمیر کار باید بداند که این چیپست دارای دو ای سی کاماس و کلاک هست و حرارت ناشی از هیتر که مستقیم و بدون کنترل دماست باعث از بین رفتن این چیپست میشود و هزینه اضافی برای شماست

شماره 2 - اون دو عدد ای سی یکی لن و دیگری کدک میباشد اونکه کریستال داره لن و اون یکی کدک خواهد بود این موارد رو چک کنید تا بعد

موفق و پایدار باشید
كريستال بشكه اي يك پايش 1.340
و پايه ديگ 1.440
كريستال 25.0كنار چيپ= 0.300
از نظر حرارت ك كردم جفت آي سيها حرارت نداشت مام نميدونم چطور ولتاژ بگيرمشون
خازن هايه اطراف CPU رو عوض نكردم و ميكنم.
ولتاژ فاز رم چطور گرفته ميشه همون سلف؟

اسماعیل محبی

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2014-03-11
657
6,186
استان زنجان
كريستال بشكه اي يك پايش 1.340
و پايه ديگ 1.440
كريستال 25.0كنار چيپ= 0.300
از نظر حرارت ك كردم جفت آي سيها حرارت نداشت مام نميدونم چطور ولتاژ بگيرمشون
خازن هايه اطراف CPU رو عوض نكردم و ميكنم.
ولتاژ فاز رم چطور گرفته ميشه همون سلف؟

سلام دوباره دوست من

1- وقتی ولتاژ گیری میکنید رنج اهمتر تون رو چنده؟
2- ولتاژگیری ای سی ها یا کل قطعات با استفاده از گراند که میشه همون بدنه برای مثال جای پیچ ها یا
قسمت منفی مدار انجام میشه بدین صورت که شما با استفاده از دیتاشیت یا گذاشتن اهمتر در رنج تست دیود
پایه منفی رو نصبت به بدنه پیدا میکنید و به غیر از اون پایه در اکثر پایه ها باید ولتاژ باشه که ما معمولا از پایه های کناری ولتاژ
میگیریم چون امکان اتصال بین پایه ها کمه دومین راه هم اینه شما برای تست
سالم بودن ای سی اهمتر رو در رنج تست دیود قرار میدید و سپس پراب قرمز رو به گراند و مشکی رو به پایه ها میزنی که باید در
یکی از پایه ها صدای بیزر در بیاد که گراند محسوب میشه البته باید این کار با خوندن دیتاشیت قطعه انجام بگیره

هم میتونید از سلف بگیرید که راحت هست هم از خروجی فت Q2 فاز رم اگه توجه کنی دارای دو فت هست یکی کار ای سی رو برای اون یکی
انجام میده که یکم پیچیده هست شما بهتر هست از پایه همون سلف و یا از پایه کنار شیار رم یعنی همون جایی که شیار رم در اون قرار میگیره
نزدیکترین پایه ولتاژ گیری بکنید که برای DDR= 2.5V - DDR2= 1.8V DDR3= 1.5V هست

موفق و پایدار باشید

اسماعیل محبی

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2014-03-11
657
6,186
استان زنجان
دوست عزیز سلام

قسمت منفی و مثبت و همینطور اندازه خازنها درسته ؟

در موقع تعویض ایا به کریستال های روی برد ضربه وارد نشده یا برد زیاد خم نشده و همینطور تحت حرارت زیادنبوده ؟

باطری بکاپ هم روی برد نبوده ؟

آخرین ویرایش:
بالا