آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک تکشو

مشکل: عدم تصویر در ECS-690GM-M

داوودجون

کاربر
2012-04-17
107
141
با سلام دوستان عزیز یه مین بورد الایت واسم آوردن AMD690GM-M

این مین بورد اصلا بوت نمیشه یعنی تصویر نداره

بایوس رو پروگرام کردم

سی پی یو رو عوض کردم

مین رو کامل شستم حتی سوکت هارو

ضمنا دیباگر چراغ ریستش کامل روشنه و هیچگونه کدی نداره یعنی خط داره فقط همین

ممنون میشم اگه راهنماییم کنین:dast:

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: samad-ch

samad-ch

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2015-01-15
629
2,285
سلام
آیاcpuگرم میشود یا نه
حرارت ioرو بررسی کن و ریسولد کن
حرارت چیپ صدا و لن رو بررسی کن.برا حصول نتیجه بهتر اونها رو از رو برد جدا کن
نتیجه سوالاتم اعلام بفرما
کلا برا هرکاری که انجام میدی حوصله کن و شتابزده عمل نکن
محدودهepuرو هم خوب شستشو بده و خوب خشک کن

موفق باشی

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
روشن ماندن چراغ ریست می تونه از معیوب بودن پل ها مخصوصا شمالی و یا برقرار نبودن اتصالات پایه های CPU به سوکت و برقرار نبودن VCORE و یا وجود شورتی در مدار باشه .طبق راهنمائی های دوستان عمل کرده و ولتاژ قسمتهای مختلف رو اعلام کنید .بصورت آماری عیب های مادربردهای الایت بیشتر از ناحیه بایوس و یا مدار PWM محتمل هستند .
موفق باشید .

enzomartini

Banned
2014-02-24
556
2,769
آمل
چیپ i/o رو ولتاژ گیری کنید . No code بودن عموما از i/o هست .
دوست عزیز معمولا نبودن کد دلیل به کارنکردن cpu میشه حالا یا دیسککانکته یا ولتاژ نداره .. وهمینطور هم بایوس ... من کمتر دیدم بختطر i/o باشه .. با این حال میشه کمی توضیح بدی که چطور میشه i/o تاثیر بزاره روی ندادن کد ؟

پیشاپیش تشکر میکنم

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,204
تهران
دوست عزیز معمولا نبودن کد دلیل به کارنکردن cpu میشه حالا یا دیسککانکته یا ولتاژ نداره .. وهمینطور هم بایوس ... من کمتر دیدم بختطر i/o باشه .. با این حال میشه کمی توضیح بدی که چطور میشه i/o تاثیر بزاره روی ندادن کد ؟

پیشاپیش تشکر میکنم

بایوس که معمولا کدهای 88 هست . ولی حق با شما هست . میتونه از قطعات دیگه هم باشه .:32000000:

enzomartini

Banned
2014-02-24
556
2,769
آمل
بایوس که معمولا کدهای 88 هست . ولی حق با شما هست . میتونه از قطعات دیگه هم باشه .:32000000:

بسیار هم عالی ... چون من این حالت رو روی بایوس هم دیدم گفتم به اشتراک بزارم . .. ... ....

سوالم این بود که شما که گفتی i/o , آیا دلیلی دارید یا مثل من چون دیدید و تجربه کردید به اشتراک گذاشتید ...
:83000000:

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,204
تهران

بسیار هم عالی ... چون من این حالت رو روی بایوس هم دیدم گفتم به اشتراک بزارم . .. ... ....

سوالم این بود که شما که گفتی i/o , آیا دلیلی دارید یا مثل من چون دیدید و تجربه کردید به اشتراک گذاشتید ...
:83000000:

ارادت . روی دو مورد برد گیگابایت با چیپ amd و با i/o ite 20f این مورد رو دیدم . که برد تو ریست بود و مادربرد no code بود .

بالا