آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

تجربیات: لطفا تجربیات خود را در زمینه تعمیر انواع هویه بیان فرمایید

habbib

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2014-08-02
1,686
10,169
گنبد کاووس
سلام کسی میدونه باطری های خشک رو چطور میشه احیا کرد؟

دوست گرامی
اگر تازه به عضویت انجمن در اومدید باید قوانین رو مطالعه فرمایید و در جای مناسبی پست بزنید
این تاپیک مربوط به هویه میباشد
ضمن اینکه نوع باطری خود را دقیقا مشخص نمایید روش احیاء هم در انجمن وجود دارد
سپاس

bbavvaffa

کاربر vip
vip
کاربر
ممنون از پاسخ تون
هویه نو هست و کلا یک بار ازش استفاده کردم با این حال می فرمایید نوک هویه رو عوض کنم؟!
لحیمی که استفاده می کنم جنسش خوبه و از اون مطمئن هستم چون قیمت بالایی هم داشت!
قبل این یه هویه 60 واتی داشتم البته از خونه اورده بودم با اون این مشکل رو نداشتم ، فقط زیاد داغ می شد برد های ضعیف رو میسوزوند رفتم این رو 40 وات گرفتم این مشکل چسبیدن به لحیم برد رو داره.
با این اوصاف به نظرتون نوک رو عوض کنم!

آخرین ویرایش:

habbib

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2014-08-02
1,686
10,169
گنبد کاووس
اصولا نوک هویه کیفیت ضعیفی دارهر
هویه نو رو نهایت ۲۰ یا ۲۵ تومن تهیه کردید
در صورتی که فقط نوک هویه در حد متوسط خودش ۱۰ تومن هست
و جنس مرغوب قیمت بالاتری داره
استفاده از نوک هویه نو هم خودش قلقهازی داره و اگر خطا کنید بلااستفاده میشه
من نمیدونم نوک شما چه شرایطی داره و چطور استفاده کردید

آیا نوکش تمیرز هست
آیا نوک اون براق هست ؟
آیا به اندازه کافی داخل المنت فرو رفته ؟
شما چه بردهایی رو تعمیر یا لحیم کاری مینمایید ؟
سبم لحیم قیمت بالایی داره لدا قیمت بالا خرید کردن دلیل جنس خوبی تهیه کردن نیست

من خووم سیم لحیم آساهی ایتفاده میکنم و راضی هستم و هر سیم لحیمی بدرد نمیخوره خود آساهی هم تغلبی داره

شما ببین با نوک هویه ای که داری میتونی قلعهای قدیمی روی برد رو ذوب کنی؟ اصولا جنس خوبی استفاده میکنن

اگر اونها هم خوب ذوب نشد یا هویه شما ایراد داره و یا هویه شنا بابت کاری که انجام نیدهید مناسب نیست و ضعیف میباشد

aminreno

VIP+ افتخاری
کاربر
پاسخ : بی زحمت تجربیات خود را در زمینه تعمیرات انواع هویه مرقوم بفرمایید

سلام همکار گرامی
نه منظورم این نیست که پا فشاری کنیم و کار نشد را بخواهیم انجام دهیم !
بلکه منظور اینه که تو وقتای بیکاری بینیم جنس این المنتها مثلا از چیه و بنابر نظرات دیگر همکاران طوری از هویه استفاده کنیم که عامل استفاده نادرست باعث تشدید در خرابی هویه نشود
مثلا میشه از المنتهای اتو یا بخاری برقی ، به عنوان جایگزین المنت هویه ، استفاده کرد یا نه؟
در کل منظورم اینه که وقتی مشکلی پیش میاد صورت مسئله را پاک نکنیم بلکه ریشه مشکل شناسایی و سپس برای رفع آن اقدام کنیم
الان میخوام بدونم اون دیود و کلیدی که دوستان پیشنهاد میدن را در سر راه فاز گذاشت شود و سپس ولتاژ 220 وارد هویه شود؟
یکی از عوامل سوختن هویه همین مدام به برق بودنشه و حواس تعمیر کار هم نیست و میبینی یهو هویه از کار افتاد !!!
اگه بشه تو زمانهای نیم ساعت تا یک ساعت که هویه به برقه و ازش استفاده نمیشه یه تایمری طراحی بشه که هویه خودش اتومات خاموش بشه
باتشکر

قرار دادن دیود در مسیر باعث میشه با توجه به جهت دیود فقط نیم سیکل مثبت یا منفی از دیود گذر کنه و عملا نصف توان المنت استفاده بشه ، که در هویه های بازاری ۶۰/۳۰ وات از همین روش استفاده شده
المنت های هویه هم هر دو نوعش چه سرامیکی چه معمولی از سیم های المنت معمولی که در بازار هم هست استفاده شده و ارزش پیچیدن جر در موارد خیلی خاص نداره ، من به شخصه حدود ده نوع هویه در کارگاه دارم از ارسا ۱۲ ولت تا تفنگی و گرداک ، اما هویه جنرالی که تقریبا همیشه دم دستمه یه گات چینی بعلاوه یه دیمره و برای کارهای دم دست خوبه

Nik andish

VIP+ افتخاری
کاربر
2011-10-27
1,262
13,134
Hamedan
با سلام
همکاران گرامی لطف کنید در این تایپیک مشکلات انواع هویه (خصوصا قلمی) را بیان تا راه حلی با همفکری و مشورت ، پیدا نموده و هویه تعمیر شود
دیدم همچین تایپیکی جاش تو انجمن خالی است و اتفاقا خیلی هم ضروری
فک کن رفتی مغازه ب بسما الله میخای شروع کنی و کلی هم کار داری ، یهو هویه بازی در میاره و داغ نمیکنه !!!

باتشکر
https://www.google.com/url?sa=t&sou...FjAFegQIHBAC&usg=AOvVaw31NvQQvWxe-foqxmjit_H3

بالا