آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک تکشو

مشکل: صدای بوق یخچال فریزر ویرپول Whirlpool WBA 4398 NFC با روشن کردن وسیله برقی دیگر در منزل

ali_mahdavi

کاربر
2015-03-02
2
3
با سلام

تقریبا سه سال از عمر یخچال فریزر ویرپول مدل WBA 4398 NFC میگذرد تا حالا مشکلی نداشتیم. ولی چند وقتی که زمانیکه یخچال داره کار می کنه اگه وسیله برقی دیگه یا لامپی روشن کنیم یخچال شروع می کنه به بوق زدن و خاموش میشه و بعد از چند دقیقه دوباره شروع بکار میکنه(گاهی اوقات هم این تفاق نمی افته! )
چند تا محافظ عوض کردم ولی مشکل حل نشده ....

Whirlpool WBA 4398 NFC.JPG

اگه دوستان تجربه ای در این زمینه دارند ممنون میشم در میون بزارن

با تشکر

beal

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-08-19
440
1,120
ایران
پاسخ : صدای بوق یخچال فریزر ویرپول با روشن کردن وسیله برقی دیگر در منزل

با سلام

برا ماهم بعضی وقتها یه همچین مشکلی داره (اسنوا)اما پریزی که یخچال به اون وصل بود رو عوض کردم الان 1 هفته هستش اونطوری نمیشه ، فعلا رو تسته تا ببینیم چی میشه .

ممنون

Service Manual

D e b u g g e R
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-06-19
13,667
176,766
iRanTK.iR
سلام

اولین احتمال این هست که مشکل از سیم کشی منزل باشه و سیم ها ضعیف باشه که ساده ترین راه این هست که :

یک سیم 2x2.5 مستقیم از کنتور وصل کنید به یخچال ......

اگر اشکال از سیم کشی نباشه ممکن هست مدار الکترونیکی تغذیه یخچال مشکل پیدا کرده باشه و معمولا خازن الکترولیتی بزرگ ( خازن صافی اصلی تغذیه ) قسمت ورودی یا HOT مدار سویچینگ مشکل پیدا میکنه و با کوچک ترین نوسانی این حالت برای یخچال پیش میاد که باید حتما تعویض کنید ، البته یک راه بی دردسر تر هم برای حل مشکل هست که توصیه نمی کنم !!! اما میشه یک خازن AC حدودا 400 ولت 22 میکروفاراد را با پریزی که یخچال به آن متصل هست موازی کنید مشکل حل خواهد شد ، اما راه منطقی و درست همان موارد اول و دوم هستند که خدمتتان عرض کردم / یا حق

م.زبردست

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
چند مورد هست که میتونه باعث این مشکل بشه:
1-مشکل در برد اصلی که نسبت به کوچکترین نوسانی عکس العمل نشان می دهد همان طور که
در پست بالا توضیح داد
2- مشکل ولتاژ پایین که می توان با کابل مجزا یا ترانس کنترل کننده( ونه محافظ) تا حدودی حل یشه
3-بوق زدن یا هشدار بعد از روشن شدن جاروبرقی-ماکروفر با گریل ،یا اتو بخار در برخی موارد عادی است این به خاطر حساسیت بالای بردهای خارجی است برای نمونه یخچال امرسان که بردش طرح ایتالیاست با کاهش ولتاژبه زیر 200 ولت واکنش نشان میدهد در حالی که محافظ برق تا محدوده 175 ولت اعلام هشدار نمی کند

بالا