آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: خاموش کردن مادر برد ایسوس MZN68-AM

saroveh

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2011-09-19
1,328
4,843
sari
سلام مادربرد فوق چند لحظه بعد روشن کردن و استارت خاموش میکنه دیباگر هم گداشتم کد D3 رو میده و همین که میخواد رد کنه مین خاموش میشه CPU رو تست کردم سالمه و با CPU دیگه هم مشکل همینه نکته که بهش برخورد کردم برق ATX کمکی رو قطع بشه مین روشن میمونه و خاموش نمیشه ایا ایراد از مدار V COR میتونه باشه ؟ اسلت CPU رو هم شستشو دادم منتظر نظرات شما هستم با تشکر

saroveh

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2011-09-19
1,328
4,843
sari
بیشتر روی اسلات رم و المانهای اطراف اون متمرکز بشی . مخصوصا قطعات smd کنار اسلات

سلام تشکر از شما از ولتاژ کنار رم 1.5 ولته ؟ این ولتاز رو روی کنار اسلت رم دارم

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,202
تهران
سلام تشکر از شما از ولتاژ کنار رم 1.5 ولته ؟ این ولتاز رو روی کنار اسلت رم دارم

ولتاژ تقریبا درسته . اسلات رم هم شستشو بدید . با یک رم دیگه هم تست کنید . روی همه اسلات ها تست بزنید .

غفور

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2012-01-22
966
1,962
golestan
دوست عزیز با توجه به برداشت atx (برق سی پی یو) به احتمال زیاد بانک سی پی یو مشکل دارد، شما ابتدا مادربرد را خاموش وفت هی اطراف سی پی یو را در حالت خاموش تست بیزر بگیر ببینید سلم هستش یا نه اگه موردی مشکوکی یافتین از برد خارح کنین ودوباره تست کنید و دوباره مین را استارت کنید (همین روال ادامه دعید تا فت معیوب مشخص شود)قطعات دیگه ی هم میتواند شامل شود ولی در کل استارت لحظه ای مادربرد برمیگرده به فت های برقرسان ./.

اسماعیل محبی

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2014-03-11
657
6,186
استان زنجان
دوست من سلام

در مادربردهایی که بنده موفق به تعمیر انها شدم بیشتر کد d3 به پل شمالی مربوط میشده

شما اول پل شمالی رو چک کنید چون اینطور که پیداست در یک جایی از قسمت شمالی مادربرد مربوطه حرارت در موقع چک بیشتر میشود و وقتی بایوس

مشغول چک سایر قطعات است این مشکل بروز نمیدهد تا اینکه به ان محدوده میرسد

دوم اینکه ایا از پاور دیگری استفاده نموده اید یا نه چون پاور نیز این مشکل را به وجود می اورد

سوم اینکه رگلاتور مادربرد نیز میتواند این مشکل را به وجود اورد چون به درستی نمیتواند ولتاژ را در برد تقسیم کند و همینطور بایوس و راه ارتباطی و مدار مربوطه

به بخش های مختلف

موفق و پایدار باشید

saroveh

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2011-09-19
1,328
4,843
sari
سلام مجدد بعد از چند بار پشت سر هم استارت کردن متوجه شدم ایسی کنترلر فاز داغ میکنه شماره ایسی RT8855 هست تعویض کنم ببینم چی میشه
rt8855.jpg

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: AMD
بالا