آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

آبگرمکن دیواری بوتان B3118 را چطوری میشه کم فشار کرد؟

sardarshams

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2008-06-20
1,084
25,057
44
Azarbayjan-Miandoab
سلام
یک آبگرمکن دیواری بوتان مدل B3118 داریم آکبندش را خودم خریدم از همون اول این آبگرمکن تا بیشتر از نصف شیر را باز نکنی روشن نمی شود و این باعث شده تا از آب گرم تو آشپزخونه نتونیم استفاده کنیم چون شیر آب گرم را نمیشه تا آخرش تو آشپزخونه باز کرد چون آب به اطراف پخش می شود ولی تو حموم مشکلی نداریم اون روز که از نمایندگیش پرسیم گفت میشه روش تغییرات داد که با باز کردن کم شیر آب هم روشن بشه اگه در این مورد اطلاعاتی دارید راهنماییم کنید تا خودم این مشکل را حل کنم در ظمن فشار آب ورودی و خروجی آبگرمکن هم مشکلی ندارد و با تنظیم این پیچ که در عکس نشان داده ام مشکل حل نشد
download.jpg

دوست گرامی اهرومی که پلاتین استارد جرقه زن را راه اندازی میکنه پیدا کن و بین اهروم و پلاتین هر چیزی مثل یک تیکه مقوا به اندازه 3میلی سانت قرار بدین مشکل هل میشه درضمن اگر اول تحقق کرده بودی بعد خرید متونستی یک برند کم فشار میخریدد که برات مشکل پیدا نمیکرد تنها راه حل همین بود موفق باشی

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,796
سلام
یک آبگرمکن دیواری بوتان مدل B3118 داریم آکبندش را خودم خریدم از همون اول این آبگرمکن تا بیشتر از نصف شیر را باز نکنی روشن نمی شود و این باعث شده تا از آب گرم تو آشپزخونه نتونیم استفاده کنیم چون شیر آب گرم را نمیشه تا آخرش تو آشپزخونه باز کرد چون آب به اطراف پخش می شود ولی تو حموم مشکلی نداریم اون روز که از نمایندگیش پرسیم گفت میشه روش تغییرات داد که با باز کردن کم شیر آب هم روشن بشه اگه در این مورد اطلاعاتی دارید راهنماییم کنید تا خودم این مشکل را حل کنم در ظمن فشار آب ورودی و خروجی آبگرمکن هم مشکلی ندارد و با تنظیم این پیچ که در عکس نشان داده ام مشکل حل نشد
مشاهده فایل‌پیوست 110506

درود

چهار پیچی که دو تا از آنها را در تصویر مشخص کردم باز کن
دو تا فنر داخلش هست که یکی از آنها نازک و دیگری کلفت و قویه
فنر قوی را کمی جمع کن که کوتاهتر بشه درست میشه و با آب قطره ای هم کار میکنه .

بهتره از فنرهای مختلف و ضعیفتر استفاده کنی و فنر اصلی را دستکاری نکنی که اگر موفق نشدی قابل برگشت بحالت اولیه باشه.
اگه فنر ضعیفتر استفاده کنی اشکالی نداره که بلندتر هم باشه چون فقط باید قدرت فنر کمتر بشه.
عجیبه که تولید کننده این اشکال فاحش را رفع نکرده

اگه فنر بیش از حد ضعیف بشه شعله در زمان بلااستفاده کاملا خاموش نمیشه.

البته کار من آبگرمکن نیست ولی از دوستم که مهارتش همینه سوال کردم تا از تجربیاتش استفاده کنم که خودش با اصرار اومد و هر چی زور زد و با اسید و شستشو و تنظیمات و غیره نشد و گفت مربوط به فشار آب ضعیفه

من بهش گفتم با همین فشار آب درستش میکنم که گفت وقتی من نتونستم هیچ راهی نداره و محاله تو که تخصصت الکترونیکه بتونی .

بالاخره شرط بندی کردیم و بروش فوق درستش کردم که گفت احدی از تعمیرکارهای آبگرمکن نمیدونه اینجوری درست میشه (البته غلو میکرد ) و گفت شاید 50 مشتری برای این عیب دارم که یا آبگرمکن عوض کردند یا با همین وضعیت ناهنجار استفاده میکنن
گفتم اشکال شما اینه که تصور میکنید ایده آلترین تعمیر حالتی است که سازنده طراحی کرده و لذا به طراحی سازنده شک نمیکنید .

سپاس
آبگرمکن.jpg

آخرین ویرایش:

darabi81

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-04-10
1,043
5,388
درود

چهار پیچی که دو تا از آنها را در تصویر مشخص کردم باز کن
دو تا فنر داخلش هست که یکی از آنها نازک و دیگری کلفت و قویه
فنر قوی را کمی جمع کن که کوتاهتر بشه درست میشه و با آب قطره ای هم کار میکنه .

بهتره از فنرهای مختلف و ضعیفتر استفاده کنی و فنر اصلی را دستکاری نکنی که اگر موفق نشدی قابل برگشت بحالت اولیه باشه.
اگه فنر ضعیفتر استفاده کنی اشکالی نداره که بلندتر هم باشه چون فقط باید قدرت فنر کمتر بشه.
عجیبه که تولید کننده این اشکال فاحش را رفع نکرده

اگه فنر بیش از حد ضعیف بشه شعله در زمان بلااستفاده کاملا خاموش نمیشه.

البته کار من آبگرمکن نیست ولی از دوستم که مهارتش همینه سوال کردم تا از تجربیاتش استفاده کنم که خودش با اصرار اومد و هر چی زور زد و با اسید و شستشو و تنظیمات و غیره نشد و گفت مربوط به فشار آب ضعیفه

من بهش گفتم با همین فشار آب درستش میکنم که گفت وقتی من نتونستم هیچ راهی نداره و محاله تو که تخصصت الکترونیکه بتونی .

بالاخره شرط بندی کردیم و بروش فوق درستش کردم که گفت احدی از تعمیرکارهای آبگرمکن نمیدونه اینجوری درست میشه (البته غلو میکرد ) و گفت شاید 50 مشتری برای این عیب دارم که یا آبگرمکن عوض کردند یا با همین وضعیت ناهنجار استفاده میکنن
گفتم اشکال شما اینه که تصور میکنید ایده آلترین تعمیر حالتی است که سازنده طراحی کرده و لذا به طراحی سازنده شک نمیکنید .

سپاس
مشاهده فایل‌پیوست 112780
سلام
واقعا که لقب استادی برازنده شما است

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,796
سلام
استاد در اولین فرصت تست می کنم و نتیجه را خدمتون عرض خواهم کرد با تشکر از شما

درود

اگه فشار آب خیلی کمه دراینصورت
1- شلنگی که با فلش قرمز مشخص کردم باز کن.
2- داخل محل نصب شلنگ را نگاه کن و دسته شیر که با فلش زرد مشخص کردم بچرخان تا سوراخ کوچکتر دیده بشه ( دو سوراخ داره که یکی دروازه غاره و دیگری کوچیکه )
3 - سوراخ کوچیک را با یک پیچ مناسب دنده درشت نوک تیز ببند و کور کن ( قطر پیچ قاب تلویزیون مناسبه )

اگه درست شد که میشه ، پیچ ضد زنگ تهیه کن که زنگ نزنه
میتونی بجای پیچ از بوشن مناسب استفاده کنی که سوراخ کوچیک را کوچکتر کنه تا کاملا بسته نشه ، یعنی یک بوشن یا لوله داخل سوراخ بگذار که سوراخ کوچیک تنگ تر بشه و کاملا بسته نشه چون اگه کاملا بسته بشه درسته که بهتر کار میکنه ولی فشار آب گرم هم کم میشه.

خلاصه روش های مختلفی تست کردم که خیلی عالی کار میکنه حتی اگه فشار آب قطره ای باشه .
ضمنا حرارت آب گرم را بنحوی تنظیم میکنم که نیاز به مخلوط کردن با آب سرد نباشه چون دراینصورت رادیاتور و واشر شیرها و غیره تقریبا عمر ابدی پیدا میکنن و مصیبت تنظیم آب سرد و گرم هم منتفی میشه .

سپاس
1.jpg

آخرین ویرایش:
بالا